نمودارهای قیمت تاریخی USD / CHF – تاریخچه قیمت دلار آمریکا

نرخ ارز دلار آمریکا – فرانک سوئیس یک جفت ارزی است که در میان بازرگانان باسابقه و تازه واردان مورد علاقه است. دو ارز جفت USD / CHF دلار آمریکا و فرانک سوئیس هستند. دلار آمریکا اولین بار توسط کنگره ایالات متحده به عنوان واحد پول محلی در سال 1792. آورده شد. این ارز پرکاربردترین واحد پول در جهان است و به عنوان یک ارز ذخیره غیررسمی در جهان محسوب می شود. از سوی دیگر ، در طول دهه 1700 ، سوئیس تعداد زیادی سکه مختلف از جمله ارزهای مختلف خارجی در گردش داشت. پس از آن ، فرانک سوئیس به عنوان یک واحد پولی واحد در سراسر کشور معرفی شد. این تاریخچه جالبی دارد زیرا اولین بار در سال 1850 و دوباره بین سالهای 1865 و 1920 صادر شد ، زمانی که سوئیس در کنار ایتالیا ، بلژیک و فرانسه بخشی از اتحادیه پول لاتین بود که ارزهای آنها به نقره وابسته بود. با این حال ، این واحد پولی بخشی از سیستم برتون وودز شد که پس از جنگ جهانی دوم فرموله شد و در سال 1974 ، در میان عدم تعادل بیش از حد ، فروپاشید. سوئیس همچنان پول خود را به طلا متصل کرد تا اینکه با رفراندوم در سال 2000 این تغییر قیمت یافت.

 

فرانک سوئیس درست مانند دلار آمریکا و ین ژاپن یک ارز امن محسوب می شود و همچنین اتفاق می افتد که در جریان حوادث غیرمترقبه نیز جذب شود. وضعیت پناهگاه CHF با سیاستهای سیاسی و سیاسی مدیریت اقتصادی کشور بدست آمد. سوئیس کشوری بی طرف است و هیچ رقابت سیاسی با سایر کشورها ندارد ، زیرا از سال 1815 تاکنون هیچ برخورد مسلحانه گزارش نشده است.

 

سیاست های محتاطانه دارایی عمومی ، ترازهای فعال تجاری و عدم سرکوب مالی همچنین نیازهای دارایی امن فرانک سوئیس را افزایش داده است. CHF به دلیل بی طرفی سیاسی سوئیس به عنوان ارز ثابت و قوی در نظر گرفته می شود. جفت USD / CHF با جذابیت پناهگاه در بازار رابطه منفی دارد. طی سالهای 2007-2009 ، در زمان رکود بزرگ ، CHF در برابر همه ارزهای اصلی تقویت شد.

جاری USD / CHF قیمت: $

USD / CHF

 

USD / CHF– نمودارها و داده های قیمت تاریخی

USD / CHF داده های قیمت تاریخی

DatePriceOpenHighLowChange٪

 

تغییر ماهانه

DatePriceOpenHighLowChange٪

عوامل موثر بر قیمت USD / CHF:

بانک ملی سوئیس:

جفت ارزی USD / CHF بسیار تحت تأثیر بانک مرکزی سوئیس ، بانک ملی سوئیس (SNB) قرار دارد. تصمیمات نرخ سیاست و اطلاعیه های اصلی SNB تغییرات قابل توجهی در جفت USD / CHF ایجاد می کند ، به عنوان مثال ، اعلامیه غافلگیرانه حذف میخ EUR / CHF در سال 2015. SNB همچنین تصمیمات نرخ سه ماهه را به همراه اظهارات نرخ ارائه جزئیات سیاست های پولی کوتاه مدت و بلند مدت. این انتشارات از SNB نیز تأثیر عمده ای بر جفت USD / CHF دارد.

 

فدرال رزرو ایالات متحده:

بانک مرکزی ایالات متحده که معمولاً به عنوان فدرال رزرو (Federal Reserve) شناخته می شود نیز تأثیر قابل توجهی بر قیمت USD / CHF دارد. تصمیمات نرخ و بیانیه های نرخ که 8 بار در سال صادر می شود ، تأثیر قابل توجهی در حرکت دلار آمریکا دارد.

 

اداره کار آمریكا:

جفت USD / CHF نیز مانند همه ارزهای اصلی یک جفت ارزی حساس به داده است. دلار آمریکا تحت تأثیر اعداد اشتغال ، به ویژه تحت تأثیر انتشار اطلاعات حقوق غیرکشاورزی (NFP) ، که توسط اداره آمار کار ایالات متحده صادر می شود ، تأثیر می گذارد.

 

اداره آمار فدرال سوئیس:

مشاهدات رسمی آماری در سوئیس توسط اداره آمار فدرال (FSO) منتشر شده است. مناطق کلیدی داده شامل اقتصاد ، جمعیت و محیط زیست است. گزارش های مربوط به سرشماری مشاغل ، ساختار درآمد سوئیس ، شاخص قیمت ملی مصرف کننده و نیروی کار سوئیس توسط بازرگانان بازار کنترل می شود. گزارش های ذکر شده در بالا تأثیر زیادی بر قیمت CHF و USD / CHF دارند.

 

نرخ صرافی متقابل:

به دلیل ماهیت امن بودن ، جفت USD / CHF با جفت ارزهای خطرناک مانند EUR / USD و GBP / USD ارتباط منفی دارد. این بدان معنی است که کاهش هر دو جفت ارز EUR / USD و GBP / USD می تواند باعث افزایش قیمت جفت USD / CHF و بالعکس شود. این امر همچنین به دلیل همبستگی مثبت بین EUR ، GBP و CHF است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner