نمودارهای قیمت تاریخی آلومینیوم – تاریخچه قیمت آلومینیوم

آلومینیوم بعد از آهن دومین فلز پرمصرف است و در کشورهای در حال رشد و برای مصرف جهانی بسیار مورد تقاضا است. به طور کلی در هواپیما و هوا فضا ، ماشین آلومینیوم ، خودرو ، ساختمان و ساخت و ساز ، الکترونیک و لوازم خانگی ، فناوری نانو پنل خورشیدی و فویل و بسته بندی استفاده می شود. قیمت آلومینیوم به تقاضای جهانی ، صنعت ساخت و ساز و اخبار تولید کنندگان بستگی زیادی دارد. سه کشور برتر تولید کننده آلومینیوم چین ، روسیه و کانادا هستند.

بزرگترین مصرف کننده آلومینیوم ، با تقاضای بسیار زیاد ، چین است ، جایی که شهرنشینی باعث افزایش مصرف شده است. چین حدود 40٪ از عرضه جهانی آلومینیوم سالانه را استفاده می کند. بعد از چین ، بزرگترین مصرف کنندگان بعدی این فلز ژاپن ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده هستند.

قیمت آلومینیوم با رشد تولید ناخالص داخلی چین طی دو دهه گذشته مرتبط بوده است. بسیاری از کالاهای صنعتی را به سمت بالاتر سوق داده است. بخش بسته بندی ، املاک و مستغلات ، حمل و نقل ، ساخت و ساز و بخش های الکترونیکی در چین و سراسر جهان تقاضا برای آلومینیوم را افزایش داده است.

آلومینیوم

چرا به قیمت های آلومینیوم تاریخی نگاه می کنیم؟?

عوامل مختلفی در تعیین سوگیری صعودی در آلومینیوم نقش دارند. بیایید یکی یکی آنها را بررسی کنیم ، تا قیمت آلومینیوم را پیش بینی کنیم.

تقاضای چینی و ظرفیت مازاد:

بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده آلومینیوم چین است ، زیرا اقتصاد چینی که در سالهای اخیر رشد کرده است ، برای ساخت ، حمل و نقل و الکترونیک به آلومینیوم نیاز دارد. با این حال ، با کاهش تولید ناخالص داخلی چین ، تقاضای داخلی نمی تواند عرضه زیادی را جذب کند و باعث می شود چین این فلز را به ایالات متحده و سایر کشورها صادر کند..

با این وجود ، علی رغم ظرفیت مازاد آلومینیوم در چین ، دولت محلی به منظور گسترش تولید به ادامه سیاست های صنعتی ادامه داد. طی پنج سال گذشته ، ظرفیت مازاد چین 60٪ رشد کرده است ، و این منجر به تحریف بازارهای جهانی شده است ، به دلیل افزایش صادرات فلز به کشورهای شخص ثالث.

طبق اداره ملی آمار ، کارخانه های ذوب در چین در ماه ژوئن حدود 3.02 مگابایت آلومینیوم اولیه تولید کردند. این بالاترین میزان برای ژوئن بود ، زیرا کل تولید سالانه 1.7 درصد افزایش داشت. با وجود این ، دولت چین یک خط تولید جدید با ظرفیت 680،000 تن در سال در شش ماه اول سال 2020 ایجاد کرد. این ظرفیت های جدید فقط معادل تقریبا 40٪ از کل ظرفیت ذوب آلومینیوم ایالات متحده است.

چین همچنین به پنج شرکت تولید کننده آلومینیوم 60 تا 70 میلیارد دلار یارانه غیرمستقیم دولت پرداخت کرد و این نقش مهمی در ظرفیت مازاد داشت. این ظرفیت مازاد یارانه ای آلومینیوم در چین یک چالش اساسی تجاری است که صنعت آلومینیوم ایالات متحده مجبور است با آن روبرو شود ، زیرا آنها از کار خارج می شوند.

تقاضای حمل و نقل & تقاضای صنعت ساخت و ساز:

اتومبیل و هوا فضا مهمترین بازارهای آلومینیوم در کشورهای پیشرفته هستند. اقتصاد جهانی برای حمایت از رشد به حمل و نقل بستگی دارد. با گسترش اقتصاد جهانی ، نیاز به خودرو و هوا فضا نیز افزایش می یابد و این باعث افزایش تقاضا برای آلومینیوم می شود.

همانطور که می دانیم ، در سه ماهه اول سال 2020 ، تولید ناخالص داخلی جهانی در G20 3.4٪ کاهش یافت ، که از نظر انقباض بزرگ از سال 1998 رکورددار است. این بدان معنی است که قیمت آلومینیوم نیز به دلیل رشد اقتصادی کمتر آسیب دیده است ، که منجر به فعالیت اقتصادی پایین ، که از بخش حمل و نقل پشتیبانی می کند.

مصرف آلومینیوم برای بزرگترین خریدار فلز در جهان ، چین ، برای اولین بار در سه دهه گذشته در سال 2019 کاهش یافت و به 1٪ رسید. در نتیجه ، چین برنامه ریزی کرد تا 2.25 میلیون تن به ظرفیت ذوب آلومینیوم سالانه خود اضافه کند. دومین بخش بزرگ تقاضای صنعتی برای آلومینیوم ، ساخت و ساز و ساختمان است

بازار. آلومینیوم حدود 30٪ هزینه مصالح ساختمانی در کشورهای در حال توسعه است.

ارقام ساختمانی بی ثبات هستند ، بنابراین نرخ بیکاری ، داده های شغلی ، نرخ بهره و فعالیت های رشد اقتصادی در کشورهای مصرف کننده ، مانند چین ، ایالات متحده ، اروپا و ژاپن ، عامل مهمی در تغییر قیمت آلومینیوم است..

حواس پرتی آلومینیوم بزرگ کانادایی:

اخیراً ، دولت ترامپ ایالات متحده ، در میان افزایش قیمت عرضه ، که بالاتر از سطح تاریخی بود ، تعرفه ها را بر واردات آلومینیوم از کانادا اعمال کرد. اما افزایش صادرات آلومینیوم کانادا به ایالات متحده با وجود کاهش تقاضای ایالات متحده ، در ماه های اخیر شدت گرفته است. این امر خواستار اقدامی برای تأمین امنیت صنعت داخلی آلومینیوم بود.

با این حال ، روز بعد ، کانادا با اعلام تعرفه برای محصولات آلومینیوم ایالات متحده ، به دلیل امنیت ملی ، مقابله به مثل کرد. این تعرفه ها اخیراً قیمت آلومینیوم را نیز تحت فشار قرار داده است.

پاندمی ویروس کرونا:

بخشهای تولید و ساخت خودرو عمدتا تحت تأثیر قفلهای ناشی از ویروس کرونا قرار گرفتند ، که به طور قابل توجهی صنعت آلومینیوم در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داد. قیمت آلومینیوم از 1820 دلار در هر تن در ژانویه به 1425.5 دلار در هر تن در آوریل کاهش یافت.

با این حال ، قیمتها به اندازه سایر کالاها تحت تأثیر ویروس کرونا قرار نگرفتند ، زیرا با کاهش تقاضا برای آن فلز از یک بخش ، تقاضا در بخشهای دیگر افزایش یافت. تقاضا برای بخشهای حمل و نقل ، ساخت و ساز و الکترونیکی مصرف کننده در طی قفل همه گیر کاهش یافته است. اما ، در همان زمان ، تقاضا برای آلومینیوم برای اجزای صفحه مدار چاپی برای تجهیزات پزشکی ، مانند هواکش ها افزایش یافت.

به دلیل محدودیت سفر و بسته شدن بنادر ، زنجیره تامین نیز قطع شد. اما تأمین آلومینیوم تحت تأثیر قرار نگرفت.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner