نمودارهای قیمت تاریخی EUR / INR – تاریخچه قیمت یورو

یورو ارز رسمی 19 عضو از 28 عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) است که شامل اتریش ، بلژیک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، ایرلند ، ایتالیا ، لوکزامبورگ ، هلند ، پرتغال ، اسپانیا ، قبرس ، استونی ، لتونی ، لیتوانی ، مالت ، اسلواکی و اسلوونی. یورو به عنوان یورو یورو نیز شناخته می شود و پس از دلار آمریکا دومین ارز معامله در جهان است. نام “یورو” در سال 1995 برای جایگزینی واحد پول رایج اروپا (ECU) که ​​یک ارز غیر گردش بود ، معرفی شد. با این حال ، به عنوان یک ارز عمومی اتحادیه اروپا ، این ارز فقط در اول ژانویه 1999 معرفی شد و از سال 2002 شروع به گردش کرد. یورو به 8 سکه تقسیم می شود. یعنی سکه های 1 ، 2 ، 5 ، 10 ، 20 و 50 سنتی و سکه های 1 و 2 یورویی ، و بیشترین استفاده از اسکناس یورو 5 ، 10 ، 20 ، 50 و 100 است.

 

از طرف دیگر ، روپیه هند (واحد پیشنهادی) واحد پول ملی هند است که به عنوان ارز INR نیز شناخته می شود. INR معمولاً با نماد نشان داده می شود. روپیه هند (INR) نام خود را از روپیا گرفته است ، سکه نقره ای که اولین بار توسط سلطان شیر شاه سوری در قرن شانزدهم صادر شد. در حال حاضر ، صدور ارز توسط بانک ذخیره هند کنترل می شود. مدیریت ارز در هند می تواند یکی از وظایف اساسی بانک ذخیره هند باشد. علاوه بر این ، بانک ذخیره هند نیز نقش مهمی در استراتژی توسعه دولت هند ، صدور بیانیه ها و تصمیمات در مورد نرخ بهره این کشور دارد..

 

از نظر تاریخی ، علامت روپیه جدید (₹) در سال 2010 رسماً تصویب شد. سازنده نماد ، D. Udaya Kumar ، آن را با ترکیب صامت دواناگاری “र” (ra) و حرف بزرگ لاتین “R” به دست آورد. بدون نوار عمودی آن (شبیه R rotunda). لازم به ذکر است که اولین سری سکه ها با علامت روپیه جدید در 8 ژوئیه 2011 شروع به گردش می کنند. پیش از آن ، هند از “₨” و “Re” به عنوان نمادهای چندین روپیه و یک روپیه استفاده می کرد.

 

در مورد موضوع سکه ها ، یادآوری می کنم که سکه های هند در اسامی 50 پیس ، یک روپیه ، دو روپیه ، پنج روپیه و ده روپیه صادر می شوند. از این رو ، قیمت 1 / 100th روپیه است. سکه هایی به ارزش 50 پائیز سکه های کوچک خوانده می شوند ، در حالی که سکه های برابر یا بالای یک روپیه به عنوان سکه های روپیه شناخته می شوند.

ارز کاغذی یا اسکناس هند در اسکنای 5 ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 ، 500 و 2000 روپیه صادر می شود. شایان ذکر است که فرقه ها به 15 زبان در سمت عقب روپیه های کاغذ چاپ می شوند. در جلو ، فرقه ها به زبان هندی و انگلیسی چاپ می شوند.

 

به طور معمول ، اسکناس های هند با طرح های جدید ، از جمله تفاوت های مشخصی از اسکناس های سری ماهاتما گاندی قدیمی با اسکناس های جدید به همین نام ، به روز می شوند. این یادداشت ها موضوعات مختلفی را نشان می دهد که از فرهنگ غنی هند گرفته شده است.

جاری EUR / INR قیمت: $

EUR / INR

 

جداول داده های تاریخی:

EUR / INR داده های قیمت تاریخی

DatePriceOpenHighLowChange٪

 

تغییر ماهانه

DatePriceOpenHighLowChange٪

EUR / INR (یورو / روپیه هند) چیست?

در جفت های فارکس ، همیشه یک ارز در برابر ارز دیگر نقل می شود ، زیرا ارزها به صورت جفت معامله می شوند. بنابراین ، جفت ارز EUR / INR معامله یورو در برابر روپیه هند است. در این حالت ، ارز اول (EUR) ارز پایه و ارز دوم (INR) ارز پیشنهادی است. این نشان می دهد که EUR با توجه به INR اندازه گیری می شود. به عنوان مثال ، EUR / INR = 70.9272 نشان می دهد که یک یورو می تواند 70.9272 روپیه هند بخرد.

 

عوامل عمده ای که بر جفت ارز EUR / INR تأثیر می گذارند

ارزش جفت ارزی EUR / INR عمدتا تحت تأثیر عوامل ژئوپلیتیک و احساسات جهانی است ، همانطور که در مورد بسیاری از ارزهای بازار در حال ظهور اتفاق می افتد ، زیرا بازیکنان خارجی از بازار سهام هند خارج شده اند که به سقوط روپیه هند کمک کرده است. . در آن طرف حوضچه ، ارز INR ارتباط زیادی با قیمت نفت خام دارد ، زیرا WTI Crude قسمت قابل توجهی از واردات کل هند را تشکیل می دهد. بنابراین ، افزایش قیمت نفت خام به اقتصاد هند آسیب می رساند. اگر قیمت های نفت خام WTI بیشتر افزایش یابد ، نه تنها بر ثبات روپیه و افزایش بازارهای سهام تأثیر می گذارد ، بلکه ممکن است اثر تورمی نیز ایجاد کند..

از طرف EUR ، یورو عمدتاً تحت تأثیر عوامل زیر قرار دارد.

1: سیاست پولی بانک مرکزی اروپا (ECB),

2: نرخ اشتغال ، ایجاد شغل,

3: کسری بودجه و سطح بدهی ملی در کشورهای منطقه یورو

4: سیاست های داخلی و بین المللی

5: رشد اقتصادی در کشورهای منطقه یورو.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner