نمودارهای قیمت تاریخی EUR / CHF – تاریخچه قیمت یورو

یورو ارز رسمی 19 کشور از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، از جمله اتریش ، بلژیک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، ایرلند ، ایتالیا ، لوکزامبورگ ، هلند ، پرتغال ، اسپانیا ، قبرس ، استونی است. ، لتونی ، لیتوانی ، مالت ، اسلواکی و اسلوونی. EUR همچنین به عنوان واحد پول یورو شناخته می شود ، دومین ارز معامله شده در سطح جهانی ، پس از دلار آمریکا. نام “یورو” پس از مذاکرات سنگین در سال 1995 به تصویب رسید. ارز جایگزین واحد ارزی سابق اروپا (ECU) شد. با این حال ، یورو در ابتدا به صورت مجازی در تاریخ 1 ژانویه 1999 معرفی شد ، و از سال 2002 به طور فیزیکی شروع به گردش می کند. همچنین لازم به ذکر است که سکه های یورو در استفاده عمومی 1 ، 2 ، 5 ، 10 ، 20 و 50 است سکه های یک سنت ، و همچنین سکه های 1 و 2 یورویی ، و بیشترین استفاده از اسکناس یورو اسکناس های 5 ، 10 ، 20 ، 50 و 100 یورویی است.

CHF مخفف فرانک سوئیس است که واحد پول رسمی سوئیس است. CHF مخفف Confoederatio Helvetica Franc است ، به موجب آن Confoederatio Helvetica نام لاتین کنفدراسیون سوئیس است. این تنها فرانک است که هنوز در کشورهای اروپایی صادر شده است. CHF به 100 سانتیمتر تقسیم می شود. فرانک سوئیس توسط معامله گران بازار ارز به Swisse نیز معروف است و هفتمین ارز معامله شده در جهان است..

EUR / CHF (یورو / فرانک سوئیس) چیست?

EUR / CHF مخفف یورو در برابر جفت ارزی فرانک سوئیس (EUR / CHF) است ، که نشان می دهد EUR (واحد پول پایه) در مقابل CHF (واحد پول مقابل) چه ارزشی دارد. به عنوان مثال ، EUR / CHF = 1.07 نشان می دهد که یک یورو می تواند 1.07 فرانک سوئیس را خریداری کند.

 

همبستگی بین EUR و جفت ارزی فرانک سوئیس را نمی توان نادیده گرفت. بنابراین ، همبستگی بین دو جفت ارز EUR / USD (یورو / دلار آمریکا) و USD / CHF (دلار آمریکا / فرانک سوئیس) ، به عنوان منفی 95٪ تعریف شده است. این نشان دهنده یک رابطه مخالف است ، به این معنی که وقتی EUR / USD تجمع می کند ، USD / CHF معمولاً به فروش می رسد و بالعکس.

 

عوامل عمده ای که بر جفت ارز EUR / CHF تأثیر می گذارند

ارزش جفت ارزی EUR / CHF عمدتا تحت تأثیر احساسات ژئوپلیتیکی و جهانی قرار دارد ، مانند بسیاری از ارزهای بازار در حال ظهور. جدا از این ، یکی از عواملی که بر ارزش فرانک سوئیس تأثیر می گذارد می تواند انتشار داده های اقتصادی مانند داده های تولید ناخالص داخلی باشد. در سراسر حوضچه ، تقاضای جهانی برای خدمات بانکی سوئیس به عنوان مکانی امن و محرمانه برای نگهداری وجوه خارج از کشور نیز می تواند به عنوان یکی از عوامل اصلی تأثیرگذار بر ارزش فرانک سوئیس در نظر گرفته شود..

جاری EUR / CHF قیمت: $

EUR / CHF

 

جداول داده های تاریخی:

EUR / CHF داده های قیمت تاریخی

DatePriceOpenHighLowChange٪

 

تغییر ماهانه


DatePriceOpenHighLowChange٪

عوامل موثر بر قیمت EUR / CHF:

همانطور که در بالا ذکر شد ، ارزش جفت ارزی EUR / CHF در درجه اول تحت تأثیر احساسات ژئوپلیتیکی و جهانی قرار دارد ، مانند بسیاری از ارزهای بازار در حال ظهور. جدا از این ، یکی از عواملی که بر ارزش فرانک سوئیس تأثیر می گذارد می تواند انتشار داده های اقتصادی مانند داده های تولید ناخالص داخلی باشد. در سراسر حوضچه ، تقاضای جهانی برای خدمات بانکی سوئیس به عنوان مکانی امن و محرمانه برای نگهداری وجوه خارج از کشور نیز می تواند به عنوان یکی از عوامل اصلی تأثیرگذار بر ارزش فرانک سوئیس در نظر گرفته شود..

انتشار اطلاعات اقتصادی: اینها شامل داده های تولید ناخالص داخلی ، اطلاعات مربوط به تولید صنعتی و خرده فروشی ، نرخ تورم و ترازهای تجاری است. سایر جزئیات مهم سزاوار توجه شامل ارقام مربوط به اشتغال ، جلسات برنامه ریزی شده SNB و هرگونه گزارش روزانه در مورد بلایای طبیعی ، جو سیاسی یا هرگونه سیاست جدید دولت است. همه این عوامل روی نرخ تبدیل فرانک سوئیس تأثیر می گذارند.

نرخ بهره:

نرخ بهره بالاتر در یک اقتصاد منجر به جذب سرمایه گذاری خارجی می شود و تقاضا و ارزش پول داخلی را افزایش می دهد. به همین ترتیب ، نرخ بهره پایین تر منجر به تضعیف نرخ ارز می شود. با افزایش نرخ بهره ، بانک مرکزی می تواند تقاضا برای کالاها را کاهش دهد و منجر به فشار بر قیمت ها شود.

تقاضای پناهگاه امن:

تقاضای فرانک سوئیس به عنوان یک پناهگاه به طور قابل توجهی ارزش آن را در بازارهای جهانی ارز بهبود می بخشد. تقاضا برای ارز به عنوان پناهگاه امن در سالهای پس از بحران مالی 2008 افزایش یافت. بانک ملی سوئیس (SNB) تا سال 2011 تقریباً نیم تریلیون دلار ارز خارجی جمع کرده است که برابر با 70٪ از تولید ناخالص داخلی سوئیس است.

خدمات بانکی سوئیس:

یکی از عواملی که بر ارزش فرانک سوئیس تأثیر می گذارد ، می تواند تقاضای جهانی خدمات بانکی سوئیس به عنوان مکانی امن و محرمانه برای نگهداری وجوه خارج از کشور باشد. لازم به ذکر است که فرانک سوئیس همچنین می تواند جایگزینی قطعی برای دلار آمریکا یا پوند استرلینگ در مواقع تلاطم و عدم اطمینان باشد ، زیرا هر زمان که سایر اقتصادها نشانه های وخیم شدن را نشان می دهند ، محبوبیت فرانک سوئیس نزد دلالان و بازرگانان افزایش می یابد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map