نمودارهای قیمت تاریخی بیت کوین – تاریخچه قیمت BTC

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز نظیر به نظیر است که توسط کاربران خود تأمین می شود ، بدون داشتن هیچ مرجع مرکزی یا واسطه. میانگین قیمت هر بیت کوین در پایان ژوئیه سال 2020 تقریبا 11،118.92 دلار آمریکا ثبت شده است. قیمت بیت کوین ممکن است متفاوت باشد ، زیرا در بسیاری از صرافی های مستقل خرید و فروش می شود. با این حال ، شاخص قیمت بیت کوین میانگین قیمت را در بین صرافی های پیشرو جهانی ارائه می دهد. بیت کوین در طی بحران اقتصادی جهانی 2008 ظهور کرد که بانک های بزرگ گرفتار سوusing استفاده از پول وام ، دستکاری سیستم و گرفتن هزینه های گزاف شدند. به منظور تأمین پول مالکان ، سازندگان بیت کوین می خواستند صاحبان بیت کوین را مسئول معاملات ، واسطه را حذف کنند ، نرخ بهره بالا و هزینه معاملات را کاهش دهند و معاملات را شفاف کنند. آنها یک سیستم شبکه توزیع شده ایجاد کردند ، جایی که مردم می توانستند بودجه خود را به روشی شفاف کنترل کنند. بیت کوین در مدت زمان نسبتاً کوتاهی محبوبیت خود را به دست آورده و به سرعت رشد کرده است. بسیاری از شرکت ها ، بیمارستان ها و مشاغل بزرگ هتلداری در سراسر جهان با بیت کوین معامله می کنند. برخی از شرکت های چند میلیارد دلاری مانند دل ، پی پال ، مایکروسافت ، اکسپدیا و … نیز با بیت کوین معامله می کنند. امروزه وب سایت ها بیت کوین را تبلیغ می کنند ، مجلات اخبار بیت کوین را منتشر می کنند و در انجمن ها نیز در مورد ارزهای رمزپایه و تجارت بیت کوین بحث می شود. با این حال ، برخی از مسائل مربوط به بیت کوین وجود دارد ، مانند ورود هکرها به حساب ، نوسانات زیاد بیت کوین و تأخیرهای طولانی معاملات. با این وجود ، بیت کوین ، به ویژه در کشورهای جهان سوم ، به عنوان کانال معاملات پولی قابل اعتماد است.

جاری بیت کوین قیمت: $

بیت کوین

 

عوامل موثر بر قیمت بیت کوین:

پاندمی ویروس کرونا:

هنگامی که بحران ویروس کرونا ویروس فعالیت های اقتصادی جهانی را پس از اعمال قفل قفل آشفته کرد ، معامله گران از دارایی های خطرناک به دارایی های ایمن تری مانند بیت کوین منتقل شدند. در اواسط ماه مارس ، فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره خود را تقریباً به صفر کاهش داد و برنامه 700 میلیارد دلاری QE- برای مبارزه با هرج و مرج بازار ایجاد شده توسط بحران ویروس کرونا آغاز کرد. این در بازار سهام سنگین بود ، و معاملات آتی Dow با افت 1000 واحدی روبرو شد و ارزهای رمزپایه را جذابتر کرد و قیمت بیت کوین را به سمت بالا سوق داد..

قیمت دلار آمریکا:

رابطه بین بیت کوین و دلار آمریکا منفی است ، به این معنی که هر زمان دلار آمریکا در سطح جهانی قوی باشد ، قیمت بیت کوین تحت فشار قرار می گیرد و بالعکس. کاهش اخیر قیمت دلار به دلیل شل بودن سیاست های پولی ، کاهش نرخ بهره و بحران اقتصادی ایالات متحده ، از قیمت BTC / USD حمایت کرده است. قیمت دلار آمریکا نیز تحت تأثیر تأخیر در انتشار بسته تحریک آمریكا توسط كنگره آمریكا قرار گرفته است و همین امر اخیراً قیمت بیت کوین را تحت فشار قرار داده است..

پذیرش کاربران:

ارزش بیت کوین بسیار وابسته به تصرف دارایی توسط کاربران است. ارزهای رمزنگاری شده روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و این باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود ، زیرا محبوب ترین ارز رمزنگاری شده است. با این حال ، هنگامی که تقاضا برای ارز کاهش می یابد ، منجر به کاهش قیمت ها می شود. در حال حاضر ، بیشتر کاربران در حال استفاده از بیت کوین به عنوان یک ارز هستند. اتفاقاً ، از آن به عنوان یک ارز عالی تجارت آنلاین نیز استفاده می شود. اخیراً استفاده از بیت کوین به عنوان واسطه ای برای معاملات آنلاین افزایش یافته است و فرصت های استفاده آسان از آن می تواند منجر به افزایش قیمت ها در سال های آینده شود.

تأثیر رسانه ها:

رسانه مهمترین منبع اطلاعاتی امروزه است و قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه نیز تحت تأثیر آن است. پوشش رسانه ای بیشتر به معنای درک بهتر بازار رمزنگاری و بیت کوین توسط عموم مردم است. اگر رسانه تصویری مثبت از بیت کوین ارائه دهد ، به طور کلی منجر به افزایش قیمت جفت BTC / USD می شود ، در حالی که پوشش منفی رسانه می تواند اثر معکوس بر قیمت بیت کوین داشته باشد.

رویدادهای سیاسی:

برخلاف ارزهای بانک مرکزی ، ارزهای رمزپایه با رویدادهای سیاسی روابط مخالف دارند. عدم اطمینان به اقتصاد کشور باعث تضعیف پول محلی می شود ، در حالی که مردم در چنین شرایطی اعتماد بیشتری به ارزهای رمزپایه پیدا می کنند ، به عنوان جایگزینی برای ارزهای سنتی. بیت کوین رهبر برجسته بازار ارزهای رمزنگاری شده است ، بنابراین قیمت بیت کوین تمایل دارد ابتدا هر زمان که اختلال سیاسی وجود داشته باشد ، قبل از اینکه ارزهای دیگر در بازار تحت تأثیر قرار بگیرند ، افزایش یابد. یک مثال اخیر می تواند جنگ تجاری غالب بین ایالات متحده و چین باشد که باعث افزایش قیمت بیت کوین شد.

تغییرات نظارتی دولت:

بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه بسیار تحت تأثیر تصمیمات دولت قرار دارند. از آنجا که این ارزها هنوز به عنوان یک مفهوم جدید در بازار در نظر گرفته می شوند ، دولتها مرتباً مقررات مربوط به مالیات سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری شده را تغییر می دهند. در یک مورد ، بزرگترین بازار رمزنگاری جهان ، چین ، در پایان سال 2017 تصمیم گرفت چندین سیستم عامل تجاری را ببندد ، و این باعث سقوط چشمگیر قیمت بیت کوین شد ، و در نتیجه 100 میلیارد دلار در بازار ارزهای رمزنگاری شده در یک روز افت کرد. بنابراین مقررات دولت تأثیر چشمگیری در قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner