WTI نتواند سودهای یک شبه خود را در میان نگرانی های رشد تقاضا حفظ کند – همه نگاه ها به داده های API است!

در طی معاملات سه شنبه آسیا ، WTI قیمت های نفت خام نتوانستند سود یک شبه خود را افزایش دهند ، زیرا این به دلیل افزایش مداوم پرونده های COVID-19 است که به تقویت نگرانی های تقاضا و تحت الشعاع قرار دادن بسته های محرک جدید ایالات متحده در زیر 40.50 دلار از 40.79 دلار کاهش می یابد. جدا از این ، پس از آنکه چین مشکلات بیشتری را برای معامله تجاری چین و آمریکا ایجاد کرد ، که کاهش تقاضای انرژی را نیز به دنبال داشت ، کاهش نفت بیشتر شد..

علاوه بر این ، پس از انتشار آمار واردات نفت ژاپن در ماه آگوست ، نگرانی های تقاضا سرعت بیشتری گرفت ، که طبق داده های دولت ، واردات نفت خام کشور جزیره 26 درصد کاهش یافته است. در همین حال ، نگرانی های بیش از حد عرضه جهانی پس از افزایش تولید نفت لیبی در این هفته ، از 100000 بشکه در روز (BPD) به 250،000 BPD افزایش یافت. این به نوبه خود فشار نزولی بیشتری بر قیمت نفت خام وارد کرد.

برعکس ، می توان ضعف دلار آمریکا را که ناشی از ترکیبی از عوامل دیگر است ، یکی از موضوعات اساسی دانست که به کاهش زیان عمیق در قیمت نفت خام کمک می کند. علاوه بر این ، به نظر می رسد كنگره آمریكا نزدیكتر به توافق در مورد بسته محركی است كه بسته به ضررهای اضافی قیمت نفت خام نیز خواهد بود. در حال حاضر ، نفت خام با 40.22 دلار معامله می شود و در محدوده 40.14 تا 40.70 ادغام می شود..

لازم به یادآوری است که قیمت نفت خام در حالی از افزایش تجارت در یک شب گذشته گزارش شده بود که سرمایه گذاری توسط آخرین تحولات سیاسی در ایالات متحده افزایش یافته بود. این امیدها پس از آن اعلام شد که نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، بسته تسکین ویروس کرونا ویروس دموکراتیک به ارزش 2.2 تریلیون دلار را ارائه داد که موجب رونق بازار شد. اما این دستاوردها کوتاه مدت بود ، زیرا نگرانی های مداوم تقاضا ، به دلیل شیوع ویروس کرونا ، بیش از امیدها برای بسته محرک جدید ایالات متحده بود. طبق آخرین گزارش ، تقریباً 1 میلیون نفر از روز سه شنبه در اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند ، در حالی که مرگ و میرها و عفونت ها در چندین کشور ادامه دارد..

در آن سوی حوض ، خبر ضعیف قیمت نفت خام بیشتر مورد چالش قرار گرفت که خبر می داد اکنون نفت لیبی به بازار بازمی گردد. گفتنی است که تولید نفت لیبی در این هفته از 100000 بشکه در روز (BPD) به 250،000 BPD افزایش یافته است. همانطور که می دانیم ، تولید روغن لیبی برای مدت ها تحت محاصره قرار داشت که باعث کاهش عرضه جهانی و افزایش قیمت ها شد. جدا از این ، صادرات نفت تحریم کننده ایران نیز افزایش یافته است و اکنون 1.5 میلیون بشکه در روز از کشور خارج می شود.

علاوه بر این ، می توان ضرر و زیان نفت خام را به دلیل شدت گرفتن اختلافات آمریکا و چین دانست. روزنامه South China Morning Post (SCMP) اخبار را در جلسات اولیه آسیا منتشر کرد و از مشکلات بیشتری برای توافق تجاری چین و آمریکا حکایت داشت. دلیل این امر عدم توانایی چین در خرید حتی یک سوم کالاهای آمریکایی مورد توافق تا پایان ماه آگوست است. علاوه بر این ، اظهارات روزنامه چاینا دیلی مبنی بر اینکه “سیاست های هراس گرایانه ایالات متحده در کوتاه مدت ضررهایی را به چین وارد می کند ، اما در دراز مدت ، چین می تواند از آنها بهره مند شود” همچنین روابط ایالات متحده و چین را به چالش می کشد.

برعکس ، از زمان آغاز جلسه آسیا ، احساسات تجاری بازار در حال سبز شدن است ، احتمالاً به دلیل آخرین عناوین حاکی از پاسخ ایمنی شدید به واکسن ویروس کرونا در مراحل اولیه آزمایش. علاوه بر این ، امیدهای محرک ایالات متحده برای مبارزه با اثرات اقتصادی ویروس کرونا (COVID-19) ، احساسات بازار را بیشتر تقویت کرد. جدا از این ، خوش بینی پیرامون Brexit نیز تأثیر مثبتی بر احساسات بازار داشت. بنابراین ، می توان احساسات خوش بین بازار را یکی از عواملی دانست که به کاهش زیان عمیق در قیمت نفت خام کمک می کند..

علی رغم امیدواری ها برای ایجاد انگیزه بیشتر ، دلار گسترده در ایالات متحده همچنان افسرده است و روزانه در میان تمایل به ریسک بازار پیشنهاداتی را ارائه می دهد. از سوی دیگر ، روحیه احتیاطی معامله گران ، پیش از مناظره روز سه شنبه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بین دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و جو بایدن ، نامزد دموکرات ها ، بر دلار آمریکا نیز تأثیر داشت. با این حال ، سود دلار آمریکا به محدود کردن ضررهای عمیق در قیمت نفت کمک کرد ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دلار دارد. در همین حال ، تا ساعت 10:23 بعدازظهر ET (ساعت 2:23 بامداد به وقت گرینویچ) ، شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار در برابر سبد ارزهای دیگر را ردیابی می کند ، با 0.03٪ کاهش به 94.278 رسید که از بالاترین سطح دو ماهه گذشته برخوردار بود هفته قبل.

با نگاه به جلو ، معامله گران بازار تمرکز خود را بر روی عناوین مربوط به Brexit ، همه گیر و انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نگه می دارند ، که همه اینها ممکن است سرنخ های مهمی ارائه دهند. جدا از این ، اطلاعات موجودی هفتگی یک ارائه دهنده خصوصی ، موسسه نفت آمریکا (API) ، کلیدی برای تماشا خواهد بود. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner