نفت خام WTI موج سرسخت دیگری را به نمایش می گذارد – پشتیبانی از کاهش عرضه اوپک

در جلسه معاملات امروز آسیا, WTI نفت خام موفق شد روند افزایش خود را در جلسه قبل افزایش دهد ، و این به بالاترین حد خود در روز بیش از اواسط 61.00 دلار رسید ، که دلیل اصلی آن خوش بینی در مورد بسته کمک COVID-19 آمریکایی بود ، که بلافاصله امید به بهبود در تقاضای سوخت و کمک به سود نفت خام. جدا از این ، تعصب صعودی در مورد قیمت نفت خام همچنین می تواند به آخرین اخباری مبنی بر اینکه جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده گفته است که ایالات متحده واکسن COVID-19 کافی برای هر شهروند ایالات متحده در پایان ماه مه داشته باشد ، نسبت داده شود..

بعلاوه ، احتمال افزایش قیمت های نفت خام بیشتر تقویت شد ، زیرا ممکن است تولید کنندگان اوپک + در یک نشست مهم در همان روز ، در مورد افزایش تولید تصمیم بگیرند. اما موارد نوع جدید COVID-19 در نیوزیلند دولت ها را ترغیب کرده است که اقدامات محدود کننده دیگری مانند قفل قفل را دوباره اعمال کنند ، که به یک عامل مهم تبدیل شده است و باعث می شود هرگونه سود اضافی در قیمت نفت خام حفظ شود. . در همین حال ، قدرت تازه دلار آمریکا نیز به عنوان یکی از مهمترین عوامل مهار حرکت صعودی نفت خام شناخته شد ، زیرا قیمت نفت با قیمت دلار آمریکا رابطه معکوس دارد.

درحال حاضر, WTI نفت خام در 61.45 معامله می شود و در محدوده 60.69 تا 61.60 ادغام می شود. تمایل به تجارت در بازار نتوانست عملکرد مثبت روز گذشته خود را حفظ کند و حتی پس از نزدیک شدن کنگره آمریکا به حمایت از بسته تسکینی خوش بینانه رئیس جمهور جو بایدن -19 ، ترش هم کرد. در همین حال ، فشار سنگین دولت انگلستان ، با هدف بهبود سریع از طریق بودجه سالانه ، نیز نتوانست حمایت معناداری از احساس تجارت در بازار ایجاد کند. بنابراین ، بودجه انگلیس و پیشرفت محرکه ایالات متحده در مورد انتظارات واکسن ، به قیمت های نفت خام با بازده بالاتر کمک می کند تا پیشنهادات خود را حفظ کنند. لازم به ذکر است که به دلیل آخرین تحویلات واکسن ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده و اسکات موریسون ، نخست وزیر استرالیا اعتماد به نفس خود را حفظ می کنند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن ، که به عنوان OPEC + نامیده می شوند ، در فکر این هستند که از برنامه خود برای افزایش تولید عقب نشینی کنند ، زیرا بهبود تقاضای نفت به دلیل بحران ویروس کرونا همچنان نامشخص است. بازار پیش بینی کرده بود که اوپک + کاهش تولید حدود 500،000 بشکه در روز (BPD) از آوریل را کاهش می دهد ، که به عنوان یکی از عوامل اصلی قیمت نفت خام شناخته می شود.

در همین حال ، پس از کاهش سهام بنزین ایالات متحده در هفته گذشته ، نفت خام با بیشترین اختلاف در تاریخ گزارش خود ، افزایش ارزش بیشتری یافت ، در حالی که تولید پالایش به عنوان یک رکورد پایین سقوط کرد ، در نتیجه یخ زدگی عمیق در تگزاس که تولید را متوقف کرد. ذخایر بنزین نیز کاهش یافت و به 243.5 میلیون بشکه کاهش یافت. علاوه بر این ، ذخایر تقطیرها نیز با بیشترین اختلاف از سال 2003 به 143 میلیون بشکه کاهش یافت.

در جبهه USD ، دلار گسترده آمریکا توانست روند پیروزی خود را در جلسه قبل افزایش دهد. هر روز پیشنهادات دیگری به طول انجامید ، زیرا داده های ناامیدکننده ایالات متحده و پچ پچ پیرامون توانایی ایالات متحده در واکسیناسیون همه بزرگسالان در کشور تا ماه مه ، به سود خزانه داری کمک می کند ، که به نوبه خود باعث افزایش دلار می شود. لازم به ذکر است که بازده 10 ساله خزانه داری در طول جلسه آسیا با افزایش معاملات دلار در برابر بیشتر ارزها ، به 1.4894٪ رسید ، زیرا فضای آرام به بازار بازگشت و چشم انداز سرمایه گذار را تقویت کرد. از هم اکنون ، به نظر می رسد که معامله گران محتاط هستند و هر موقعیت قدرتمندی را پیش از سخنرانی جروم پاول ، رئیس بانک مرکزی ایالات متحده ، که در اواخر روز برگزار می شود ، محتاط می کنند.

با این حال ، سود دلار آمریکا به عنوان یکی از مهمترین عواملی بود که بر هر گونه افزایش اضافی در قیمت نفت خام سرپوش گذاشت ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دلار دارد. تا ساعت 9:19 بعدازظهر ET (ساعت 2:19 بامداد به وقت گرینویچ) ، شاخص دلار آمریكا ، كه یورو را در برابر یك سطوح دیگر ارزها ردیابی می كند ، با 0.03٪ افزایش به 91.032 رسید..

با پیشروی ، معامله گران بازار چشم خود را به سخنرانی جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده خواهند بست ، سخنرانی هایی که امروز اواخر امروز برگزار می شود. در این میان ، نشست آتی اوپک + نیز از نزدیک مشاهده خواهد شد. در آن سوی حوض ، پچ پچ هایی که پیرامون بسته های محرک در ایالات متحده و انگلیس وجود دارد ، اهمیت خود را از دست نمی دهند. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner