قیمت WTI نتواند رالی صعودی را افزایش دهد – وزن های قوی تر دلار!

در جلسه معاملات جمعه آسیا, WTI در حالی که اوپک پیش بینی تقاضای خود را کاهش داد ، اظهار داشت که تقاضای سوخت در سراسر جهان برای سال 2021 با سرعت کمتری از آنچه تصور می شد بهبود می یابد ، نفت خام نتوانست روند طولانی پیروزی خود را افزایش دهد و به زیر سطح 58.00 دلار کاهش یابد. در همین حال ، آژانس بین المللی انرژی گفت که عرضه هنوز در سطح جهانی از تقاضا پیشی می گیرد ، اگرچه واکسن های COVID-19 ممکن است به آنها کمک کند تا بهبود یابند.

جدا از این ، شاخص ضعیف تر از انتظار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ژانویه که روز گذشته منتشر شد ، شک و تردیدهایی را در مورد بهبود اقتصادی در ایالات متحده ایجاد کرد و به افزایش نگرانی های تقاضای سوخت کمک کرد. بعد از افزایش محدودیت های فعالیت ژاپن در ده منطقه ، احساسات نزولی در مورد قیمت نفت خام بیشتر تقویت شد ، در حالی که ایالت ویکتوریا استرالیا نیز ممکن است در میان ظهور موارد مختلف ویروس ، قفل جدیدی را اعلام کند. در آن طرف حوضچه ، قدرت دلار آمریكا نیز به عنوان یكی از عوامل كاهش دهنده قیمت نفت خام دیده می شود ، زیرا دلار معمولاً برعكس به سمت نفت می رود. در مقابل این ، تولید بزرگتر از حد انتظار در ایالات متحده و امیدهای ادامه دار برای آلوده سازی COVID-19 به عاملی اصلی تبدیل شده است که به کاهش ضررهای عمیق در قیمت نفت خام کمک می کند. در همین حال ، قول رئیس جمهور جو بایدن برای اعلام تریلیون دلار در اقدامات جدید امداد COVID-19 نگرانی ها را در مورد کندی اقتصاد جهانی کاهش داده است ، که همچنین می تواند از نفت خام پشتیبانی کند و افزایش نزولی آن را محدود کند..

علاوه بر این ، قول کاهش تولید عربستان سعودی نقش اساسی در حمایت از قیمت نفت داشته است. در حال حاضر ، نفت خام با 57.81 دلار معامله می شود و در محدوده 57.72 تا 57.97 ادغام می شود. در مقابل داده ها ، داده های تأمین نفت خام ایالات متحده از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) قرعه کشی 6.644 میلیون بشکه برای هفته منتهی به 5 فوریه را نشان می دهد ، که بسیار بزرگتر از هر بشکه 985000 بشکه در پیش بینی ها و ساخت 994،000 بشکه ای هفته قبل گزارش شد. اطلاعات روز سه شنبه از موسسه نفتی آمریکا نشان داد که 5.821 میلیون بشکه قرعه کشی شده است.

از طرف نزولی ، تعداد موارد ویروسی هنوز هیچ نشانه ای از کند شدن را نشان نمی دهد ، که منجر به افزایش محدودیت های فعالیت ژاپن در ده منطقه شده است در حالی که ویکتوریا ، استرالیا نیز به دلیل ظهور چندین مورد ، قرار است قفل های جدید را اعلام کند. از انواع ویروس بنابراین ، مشکلات COVID-19 صنعت انرژی را تحت فشار قرار داده است ، که به نفت خام با بازده بالاتر آسیب می رساند. علاوه بر این ، تماس تلفنی اخیر بین روسای جمهور ایالات متحده و چین باعث شده است که اختلافات قدیمی همچنان زنده بماند و ترس های ژئوپلیتیکی دوباره احیا شود ، که به عنوان یک عامل اصلی احساس فشار تجارت در بازار را تحت فشار قرار داده و منجر به بازده بالاتر قیمت نفت شده است..

علی رغم ضعیف بودن اطلاعات مربوط به مشاغل ایالات متحده ، دلار گسترده آمریکا توانست روند نزولی جلسه قبلی خود را متوقف کند و در جلسه آسیا در آن روز صعود کند ، زیرا معامله گران ترجیح می دهند در دارایی های امن مانند دلار آمریکا سرمایه گذاری کنند ، در میان روحیه بازار ضعیف. افزایش دلار آمریكا به عنوان یكی از عوامل اصلی تحت فشار نگه داشتن قیمت نفت شناخته شد ، زیرا ضعف دلار آمریكا تمایل به ارزانتر شدن خرید نفت خام برای دارندگان ارزهای دیگر دارد. شاخص دلار آمریكا ، كه یورو در برابر یك سطوح دیگر ارزها را ردیابی می كند ، نزدیك به 90.468 معامله می شود.

بعلاوه ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت که تقاضای نفت در سراسر جهان برای سال 2021 کندتر از آنچه تصور می شد بهبود خواهد یافت. در همین حال ، آژانس بین المللی انرژی (IEA) گفت که عرضه نفت هنوز بیش از تقاضای جهانی است ، که باعث ایجاد شک در بهبود تقاضای سوخت می شود.

از طرف مثبت ، وعده های عربستان سعودی ، در مورد کاهش یک طرفه تولید ، برخی از قیمت های نفت خام را پشتیبانی می کند و ضررهای آن را محدود می کند. علاوه بر این ، انتظار می رود اقدامات محرک بیشتری توسط رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن انجام شود ، که همچنین ممکن است به قیمت نفت کمک کند.

در حال حرکت ، معامله گران بازار چشم خود را به گفتگو در مورد بسته کمک های ایالات متحده و به روزرسانی ویروس نگاه خواهند داشت. در همین حال ، احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده کلیدی برای تماشا خواهد بود. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner