WTI نفت خام در زیر 52.00 دلار سقوط می کند – وزن های قوی تر دلار!

امروز ، در جلسه معاملات آسیا ، نفت خام WTI نتوانست روند نزولی اولیه خود را متوقف کند و همچنان در سطح 52.00 دلار افسرده ماند ، زیرا تعداد روزافزون موارد COVID-19 در سطح جهانی نگرانی های تقاضای سوخت را افزایش می دهد ، که به زیان نفت خام کمک کرده است. علاوه بر این ، احساسات نزولی در مورد قیمت نفت خام همچنین می تواند ناشی از شایعاتی باشد مبنی بر اینکه جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده قصد دارد مجوز خط لوله Keystone XL کانادا را لغو کند.

در همین حال ، اطلاعات ضعیف ایالات متحده که روز جمعه منتشر شد ، نقشی اساسی در تضعیف قیمت نفت خام داشته است. ضررهای نفت با افزایش دلار آمریکا بیشتر تقویت شد ، زیرا دلار آمریکا معمولاً برعکس به سمت نفت خام حرکت می کند. در مقابل این ، تولید ناخالص داخلی و تولیدات صنعتی خوب از دومین اقتصاد بزرگ (چین) ، تعصب نزولی نفت را به چالش می کشد. همزمان ، خوش بینی مربوط به رواج واکسن COVID-19 در انگلیس همچنین به کاهش ضررهای عمیق در قیمت نفت خام کمک کرده است. در حال حاضر ، نفت خام با 52.28 دلار معامله می شود و در محدوده 51.83 تا 52.38 ادغام می شود..

در جبهه داده های چین ، تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم چین (Q4) از 6.1٪ به 6.5٪ در سال گذشته افزایش یافت اما بر اساس QoQ به 2.6٪ در مقابل پیش بینی 3.2٪ و 2.7٪ قبلی کاهش یافت. علاوه بر این ، تولیدات صنعتی در ماه دسامبر با پشت سر گذاشتن انتظارات 6.9٪ ، رشد سالانه 7.3٪ را تجربه کرد ، در حالی که خرده فروشی کمتر از توافق قبلی 5.0٪ و اجماع 5.5٪ بود. علی رغم اینکه اقتصاد چین نقش عمده ای در اقتصاد جهانی دارد ، اطلاعات خوش بین چینی نتوانستند از بازار فارکس پشتیبانی کنند.

با وجود این داده های پشتیبانی کننده ، تعداد روزافزون موارد COVID-19 جهانی ، کشورهای بیشتری مانند ایالات متحده و چین را به سمت اقدامات عمیق قفل سوق داده است ، که باعث تشدید نگرانی های تقاضای سوخت و کمک به تلفات نفت خام می شود. طبق آخرین گزارش ، بیش از 28 میلیون نفر از مردم چین در حصر هستند زیرا پکن سعی دارد از تجدید حیات ویروس کرونا در کشوری که برای اولین بار کشف شده است جلوگیری کند. بنابراین ، مشکلات COVID صنعت انرژی را تحت فشار قرار می دهد ، که این امر سنگینی بر دوش نفت خام با بازده بالاتر است..

در جای دیگر ، اطلاعات ناامیدکننده خرده فروشی ایالات متحده و مطالبات بیکار ، که روز جمعه منتشر شد ، نقش مهمی در تضعیف قیمت نفت خام داشته است. در جبهه داده های ایالات متحده ، فروش عمده خرده فروشی 1.4٪ ماه به ماه در دسامبر کاهش یافت که بالاتر از انقباض 0.1٪ پیش بینی ها و 1.3٪ انقباض ثبت شده در ماه نوامبر بود. در همین حال ، شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در ماه دسامبر 0.3٪ در ماه افزایش یافت ، در حالی که فروش خرده فروشی در همان ماه 0.7٪ کاهش یافت.

علی رغم ضعف داده های ضعیف ایالات متحده ، دلار آمریكا موفق شد روند افزایش قیمت خود را افزایش دهد و در جلسه آسیا در روز صعودی باقی بماند ، زیرا سرمایه گذاران همچنان ترجیح می دهند در دارایی های امن سرمایه گذاری كنند ، احساس بازار در معرض خطر لازم به یادآوری است که دلار آمریکا با پیروزی های دموکرات ها در انتخابات دور دوم سنا در ایالت جورجیا در اوایل ماه حمایت شد. این امر باعث افزایش بازدهی ایالات متحده شد ، زیرا دموکرات ها کنترل کنگره را به دست گرفتند. افزایش دلار آمریكا به عنوان یكی از عوامل اصلی تحت فشار نگه داشتن قیمت نفت تلقی شد ، زیرا ضعف دلار آمریكا تمایل به ارزانتر شدن خرید نفت خام برای دارندگان ارزهای دیگر دارد. تا ساعت 10:46 AM ET ، شاخص دلار آمریكا كه یك دلار را در مقابل یك ارز دیگر دنبال می كند ، با 0.05٪ افزایش به 90.800 رسید..

از طرف مثبت ، کاهش تعداد عفونت های COVID-19 در انگلستان به کاهش ضررهای عمیق تر در معاملات بازار کمک می کند. بر اساس آخرین آمار ، انگلیس روز یکشنبه 38،598 مورد ویروس کرونا را گزارش کرده است که کمترین میزان از 27 دسامبر است. انگلستان دوز واکسن را برای افراد 70 ساله و بالاتر و کسانی که بسیار آسیب پذیر هستند ویروس کرونا ، از دیدگاه بالینی. بنابراین ، استفاده از واکسن ها برخی از محدودیت های قفل اقتصادی که از نظر اقتصادی آسیب می رساند را در ماه مارس کاهش می دهد.

در صورت عدم وجود هرگونه اطلاعات / رویداد مهم در روز ، معامله گران بازار نگاه خود را به سخنرانی BOE Gov Bailey ، همراه با شروع برنامه های مسکن Candian حفظ می کنند. در این بین ، کاتالیزورهای خطر ، مانند ژئوپلیتیک و مشکلات ویروس ، نیز برای مشاهده مهم هستند. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner