نفت خام WTI به سطح 50 دلار رسید – عربستان سعودی متعهد به کاهش تولید است!

در ساعت معاملات چهارشنبه آسیا, WTI عمدتاً پس از تعهد غیرمنتظره عربستان سعودی برای کاهش بیشتر تولید نفت خام در روز فوریه ، نفت خام موفق شد روند پیروزی یک شبه خود را افزایش دهد و به بالاترین سطح در حدود ده ماه گذشته برسد ، بسیار بالاتر از سطح 50.00 دلار. این امر بلافاصله زیربنای قیمت نفت خام بود. جدا از این ، دلیل دیگر سود نفت خام را می توان به دلایل خوب عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفتی آمریکا گزارش کرد که نشان می دهد 1.663 میلیون بشکه مساوی است..

بعلاوه ، خوش بینی نسبت به واکسن احتمالی ویروس کرونا و احتمال بسته اضافی کمک مالی ایالات متحده نیز نقش اساسی در زیربنای قیمت نفت خام داشت. از طرف نزولی ، تعداد روزافزون موارد COVID-19 در سراسر جهان کشورها را مجبور به اعمال اقدامات محدود کننده تر می کند ، که نگرانی ها را در مورد تقاضای سوخت افزایش داده و به عاملی اصلی تبدیل می شود که بر هرگونه افزایش اضافی در قیمت نفت خام در امان مانده است. . به غیر از این ، تعصب جدید صعودی و گسترده دلار آمریکا ، با حمایت چندین عامل ، یکی از اصلی ترین عواملی است که می تواند حرکت صعودی قیمت نفت خام را کنترل کند ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس دارد به قیمت دلار آمریکا.

از سوی دیگر ، درگیری های طولانی مدت چین و آمریکا نیز محدود شده در قیمت های نفت خام بود.. WTI در حال حاضر نفت خام در 50.05 معامله می شود و در محدوده 49.72 تا 50.25 ادغام می شود. در حال حرکت ، معامله گران بازار در مورد قرار دادن هرگونه موقعیت قوی قبل از انتشار اطلاعات عرضه نفت خام از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده که قرار است در اواخر روز انجام شود ، محتاط به نظر می رسند..

در مقابل داده ها ، داده های عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفتی آمریكا قرعه كشی 1.663 میلیون بشكه را نشان می دهد. این قرعه کشی بزرگتر از قرعه کشی 1.5 میلیون بشکه در پیش بینی بود ، اما کوچکتر از قرعه کشی 4.785 میلیون بشکه هفته قبل بود.

علاوه بر این ، قیمت نفت خام پس از تعهد شگفت آور عربستان سعودی برای کاهش بیشتر تولید نفت خام در ماه فوریه ، با یک میلیون بشکه در روز ، یک افزایش اضافی پیدا کرد. طبق آخرین گزارش ، اعلامیه سعودی در حالی اعلام شد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان وی یا اوپک + روز دوم کمیته مشترک نظارت بر وزرای خود و سیزدهمین نشست وزرای اوپک و غیر اوپک را تعطیل کرد. لازم به یادآوری است که جلسات یک روز پس از آنکه اعضا نتوانستند در مورد نتیجه فوریه روز دوشنبه به توافق برسند ، تمدید شد.

در همین حال ، الكساندر نوواك (معاون نخست وزیر روسیه) تعهد سعودی را “یك هدیه عالی سال نو برای كل صنعت نفت” توصیف كرد ، كه به تجار اعتماد به نفس بیشتری می داد.

در آن سوی اقیانوس ، افزایش قیمت نفت خام همچنین می تواند با خوش بینی مجدد نسبت به واکسن های احتمالی ویروس کرونا ویروس بسیار مرتبط باشد. طبق آخرین گزارش ، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) گفته است كه میلیون ها دارو در راه انگلیس هستند. این امر پس از آن رخ داد که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) پس از دو دوز ، نسبت موفقیت آمیز بودن واکسن های ویروس کرونا را تقریباً 95٪ نشان داد.

متناوباً ، احساس معاملات بازار عملکرد منفی روزانه را نشان می دهد ، زیرا ظاهر نزولی معاملات سهام ایالات متحده تمایل به برجسته کردن شرایط ریسک پذیری دارد. با این حال ، دلیل احساس بازار در معرض خطر نیز می تواند به این خبر مربوط شود که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا اخیراً با حدود 8 برنامه کاربردی چینی ، یک فرمان اجرایی برای توقف تجارت را امضا کرده است. در همین حال ، بورس اوراق بهادار نیویورک در حال بررسی تصمیم خود برای جلوگیری از حذف لیست 3 شرکت بزرگ ارتباط از راه دور چینی است. در همین حال ، ترس از تشدید تعداد ویروس های کرونا در سطح جهانی فشار بیشتری بر بازار سهام وارد می کند. با این حال ، این عناوین منفی به عنوان یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش هرگونه افزایش اضافی در قیمت نفت خام شده ، دیده می شد.

در جبهه USD ، دلار آمریكا توانست با از دست دادن روند از دست دادن روز قبل ، پیشنهادات جدیدی را در روز متوقف كند ، زیرا امید به وام بیشتر دولت ، معیار 10 ساله خزانه داری آمریكا را به بالاترین سطح رساند. از مارس ، که فشار نزولی دلار آمریکا را کاهش داد. جدا از این ، احساسات محتاطانه پیش از نتایج انتخابات گرجستان ، همراه با تنش های چین و آمریکا ، از دلار امن آمریکا نیز حمایت می کند. با این حال ، سود در بازار دلار به یک عامل کلیدی تبدیل شده است که می تواند جنبش صعودی نفت خام را افزایش دهد ، زیرا دلار ضعیف تر تمایل به ارزانتر شدن خرید خام برای دارندگان ارزهای دیگر دارد. تا ساعت 11:16 بعدازظهر ET (4:16 صبح به وقت گرینویچ) ، شاخص دلار آمریکا ، که ارزش دلار را در برابر سطل ارزهای دیگر دنبال می کند ، با 0.15٪ افزایش به 89.547 رسید..

با حرکت به جلو ، معامله گران بازار چشم خود را به انتشار داده های عرضه نفت خام از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده نگه می دارند ، که قرار است در اواخر روز منتشر شود. جدا از این ، انتشار آخرین صورتجلسه های سیاست پولی FOMC برای تماشا مهم خواهد بود ، زیرا چشم انداز سیاست FED نقش اساسی در تأثیرگذاری بر پویایی کوتاه مدت قیمت دلار دارد. در همین حال ، به روزرسانی های مربوط به کشمکش Sino-US و مشکلات ویروس اهمیت خود را در روز از دست نداده اند. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map