WTI نفت خام موفق می شود تعصب صعودی یک شبه خود را گسترش دهد!

در طی معاملات روز پنجشنبه آسیا ، WTI قیمت نفت خام به دلیل تساوی غافلگیرانه موجودی رسمی موجودی نفت ، همانطور که توسط اداره اطلاعات انرژی (EIA) نشان داده شده ، موفق به حفظ روند پیروزی یک شبه شد و همچنان صعودی بود ، کاملا بالاتر از سطح 40.00 دلار. جدای از این ، ضعف دلار گسترده در آمریکا ، همراه با امید به بسته محرک آمریکایی ، به قیمت نفت خام نیز کمک کرد تا سود یک شبه خود را افزایش دهد. افزایش شمارش Frac Spread آمریکای شمالی نیز تأثیر مثبتی بر قیمت نفت خام داشت.

برعکس ، تجدید حیات ویروس کرونا ، که منجر به محدودیت بیشتر در فعالیت ها می شود ، عامل اصلی مهم نگه داشتن هرگونه سود اضافی در قیمت نفت خام شده است. علاوه بر این ، نگرانی از افزایش عرضه از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نیز دستاوردهای نفت خام را به چالش می کشد. به نظر می رسد که در جاهای دیگر اختلافات شدید آمریكا و چین بر سر چندین مسئله و كاهش شغل توسط نهادهای آمریكایی مانند دیزنی و گلدمن ساكس در گاو های نفت خام ایجاد شده است. در حال حاضر ، نفت خام با 40.16 دلار معامله می شود و در محدوده 39.91 تا 40.45 ادغام می شود..

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، داده های هفتگی منتشر شده توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) ، افزایش بیشتری به قیمت نفت خام WTI می دهد. در مقابل داده ها ، EIA اعلام کرد که موجودی نفت خام در هفته منتهی به 25 سپتامبر 2 میلیون بشکه غرق شد ، در مقایسه با تخمین تحلیلگران مبنی بر افزایش 1.56 میلیون بشکه ای.

جدا از این ، به نظر می رسد احساس بازار در معرض خطر ، که با رشد چشمگیر شاخص های اصلی وال استریت مشاهده می شود ، به قیمت نفت خام کمک می کند. در زمان پرس ، S&P 500 Futures با 0.25٪ افزایش به 3360 رسید ، در حالی که بازده خزانه داری 10 ساله ایالات متحده نیز در حدود 0.68٪ مثبت بود. با این حال ، امید مثبت بسته های محرک بیشتر از لحن مثبت پیرامون احساسات تجاری بازار حمایت می شد. نه تنها كنگره آمریكا ، بلكه دولت ژاپن نیز آماده كنترل نقدینگی دیگری برای كنترل تأثیرات منفی اقتصادی ویروس كرونا است (COVID-19). این ، به نوبه خود ، دلار گسترده را تضعیف کرد و حمایت بیشتری از قیمت نفت خام کرد.

به عنوان یک نتیجه ، دلار آمریکا در طی نشست آسیایی ، در میان تمایل به ریسک بازار ، همچنان در رکود باقی ماند. از طرف دیگر ، روحیه محتاط تجار ، پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، بر دلار آمریکا نیز تأثیرگذار بود ، هرچند ، ضرر در دلار آمریکا باعث افزایش قیمت نفت شد ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دارد دلار آمریکا در همین حال ، شاخص دلار آمریكا كه یورو در برابر سبد ارزهای دیگر را ردیابی می كند ، به 93.718 كاهش یافته است..

علاوه بر این ، احساسات صعودی مربوط به قیمت نفت خام با تعداد شرکت داده بزرگ ، Primary Vision ، که نشان می دهد Frac Spread Count آمریکای شمالی ، که تیم های تکمیل فرآیند در حال تکمیل چاه ها را ردیابی می کنند ، تقویت می شود و به 101 افزایش می یابد از هفته گذشته 12.

برعکس ، نگرانی در مورد بهبود اقتصاد جهانی همچنان در سراسر بازار وجود دارد ، در میان افزایش موارد ویروس کرونا. طبق آخرین گزارش ، ویروس کرونا باعث آلوده شدن بیش از 7.2 میلیون نفر در ایالات متحده و کشته شدن بیش از 206000 نفر در ایالات متحده شده است ، و این امر نگرانی های تقاضا را برانگیخته و به عاملی اصلی تبدیل شده است که از جنبش بعدی قیمت های نفت خام جلوگیری می کند..

علاوه بر این ، افزایش قیمت عرضه نفت خام توسط سازمان گسترش کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) محدود شد. با شروع مجدد تولید برخی تأسیسات لیبی و رشد صادرات ایران ، میزان تولید در ماه سپتامبر 160،000 بشکه در روز افزایش یافت..

در آن سوی اقیانوس ، آخرین گزارش از انگلیس ، حاکی از از دست دادن 7500 شغل در انگلیس ، به دلیل Brexit ، گاو های نفتی را نیز بهم زد. علاوه بر این ، گفتگوهای در حال انجام در مورد چگونگی نزدیک شدن انگلیس به قفل ملی به دلیل ویروس ، یک بار اضافی بر قیمت کالاها است.

با نگاه به جلو ، می توان حرکت بازار را محدود کرد ، در غیاب غیبت چین برای یک هفته کامل. اما شاخص AiG Performance Mfg در استرالیا و PMI ساخت مشترک المنافع کلیدی برای تماشا خواهند بود. علاوه بر این ، معامله گران چشم خود را به عناوین مربوط به Brexit ، بیماری همه گیر ویروس کرونا و انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ، که ممکن است سرنخ های مهمی ارائه دهد ، نگاه می کنند. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner