نفت خام WTI نتواند روند از دست دادن خود را متوقف کند و به پایین ترین میزان پنج ماه برسد!

در جلسات معاملات اولیه بازار آسیا ، قیمت نفت خام WTI نتوانست جلوی تعصب نزولی دو روز گذشته را بگیرد و به پایین ترین سطح پنج ماهه در حدود 35.00 دلار سقوط کرد ، زیرا ترس از افزایش جهانی دیگر موارد ویروس کرونا و ذخایر خام ایالات متحده به طور شگفت آور بزرگ در هفته ، بازار انرژی را تحت فشار قرار داد. جدا از این ، از سرگیری عرضه لیبی و یک معامله نروژی نیز می تواند از فاکتورهای عمده ای باشد که قیمت نفت را تحت فشار قرار می دهد.

در آن سوی حوضچه ، عدم پیشرفت توافق در مورد بسته تسکین ویروس کرونا در ایالات متحده فشار بیشتری بر قیمت نفت خام وارد کرد. در همین حال ، نگرانی در مورد تنش های ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و چین باعث شده است که احساسات تجاری بازار تحت فشار باشد ، که این یک تأثیر نزولی بر قیمت نفت خام دارد. قدرت دلار آمریكایی گسترده و تحت تأثیر شرایط ریسك پذیری در بازار ، همچنین نقش مهمی در تضعیف قیمت نفت داشت ، زیرا قیمت نفت رابطه معكوس با قیمت دلار دارد. در حال حاضر ، نفت خام با 36.08 دلار معامله می شود و در محدوده 34.93 تا 37.77 ادغام می شود.

افزایش تعداد موارد COVID-19 محدودیت های قفل در اروپا را تقویت کرده و نگرانی ها را در مورد چشم انداز بهبود اقتصادی در ایالات متحده و جهانی افزایش داده است. طبق آخرین گزارش ، آلمان و فرانسه اقدامات جدیدی را برای جلوگیری از شیوع ویروس اعلام كرده اند كه به نوبه خود تقاضای نفت خام را تضعیف می كند. در جاهای دیگر ، انگلستان همین مسیر را طی می کند ، در حالی که ایتالیا ، اسپانیا ، پرتغال و لهستان نیز از نظر موارد روزانه اوج های جدیدی را ثبت کرده اند.

علاوه بر این ، احساسات نزولی مربوط به قیمت نفت خام با ایجاد انبوهی از ذخایر خام آمریکا در هفته گذشته بیشتر تقویت شد ، همانطور که روز گذشته توسط اداره اطلاعات انرژی گزارش شد ، که از نگرانی در مورد کاهش تقاضا برای سوخت پشتیبانی می کند ، در میان وخیم تر شدن گسترش جهانی COVID-19 ، که احساسات مربوط به قیمت نفت خام را تضعیف می کند. در مقابل داده ها ، موجودی نفت خام 4.3 میلیون بشکه در مقابل انتظار برای افزایش 1.23 میلیون بشکه افزایش یافته است. این رقم یک هفته پس از افت 1 میلیون بشکه ای سهام سهام خام رخ می دهد. در نتیجه ، قیمت نفت خام تقریباً 5٪ در یک شب سقوط کرد و به زیر 40 دلار برای هر بشکه رسید..

علاوه بر مشکلات ویروس ، دلیل این احساس محتاطانه در میان سرمایه گذاران نیز می تواند با اختلاف طولانی مدت آمریکا و چین در مورد فروش بالقوه موشک های ساخت آمریکا به تایوان همراه باشد که به طور مداوم سرعت خود را افزایش می دهد. از طرف مقابل ، عدم قطعیت رایج در مورد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز جو بازار را تضعیف کرد. طبق آخرین گزارش ، نظرسنجی های ملی نشان می دهد که جو بایدن ، رقیب دموکرات ، از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی جمهوری خواه ، برتری دارد.

در جبهه USD ، دلار آمریكا در سراسر جلسه گذشته توانست روند پیروزی خود را حفظ كند ، زیرا معامله گران هنوز دارایی های امن را ترجیح می دهند ، به دلیل شرایط فعلی بازار. با این حال ، داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده که انتظار می رود ، بیشتر از آنچه انتظار می رفت ، سود بیشتری کسب کند ، که حاکی از آن است که بزرگترین اقتصاد جهان در سه ماهه سوم سال 2020 با سرعت 33.1 درصد سالانه گسترش یافته است. با این حال ، تعصب صعودی در اطراف پیش از انتخابات ریاست جمهوری آینده در 3 نوامبر ، دلار تحت تأثیر عدم اطمینان سیاسی تحت تأثیر قرار نگرفت. با این حال ، نگرانی ها از بهبود اقتصادی در ایالات متحده می تواند کوتاه مدت یا موقتی باشد. به دلیل تجدید حیات موارد ویروس کرونا ، آن را خرد کنید. علاوه بر این ، عدم موفقیت در مورد بسته محرک ایالات متحده ، که تجار را در شرایط محتاط قرار داده است ، سود بیشتری را در بازار سهام بیشتر افزایش داد. بنابراین ، دستاوردهای دلار آمریکا به عاملی اصلی برای تحت فشار نگه داشتن قیمت نفت خام تبدیل شده است ، زیرا قیمت نفت با قیمت دلار آمریکا رابطه معکوس دارد. با این حال ، سودهای بازار نفت باعث شده روغن تحت فشار قرار بگیرد. در همین حال ، شاخص دلار که دلار را در برابر سبد 6 ارز اصلی قرار می دهد ، 93.955 است.

در آن سوی حوضچه ، دلیل تلفات نفت خام نیز می تواند با از سرگیری تولید در لیبی مرتبط باشد ، زیرا این کشور پس از محاصره چند ماهه شروع به گسترش ظرفیت تولید / صادرات خود می کند..

برعکس ، عربستان سعودی و روسیه تمایل خود را برای تمدید کاهش تولید نفت و به تعویق انداختن افزایش برنامه ریزی شده نشان دادند که در پایان ماه نوامبر برای گفتگو با شرکای OPEC + خود دیدار می کنند ، که ممکن است به کاهش ضررهای عمیق قیمت نفت کمک کند. با نگاه به جلو ، معامله گران بازار چشم خود را به حرکت USD معطوف خواهند کرد ، در میان کمبود اطلاعات / رویدادهای مهم روز. علاوه بر این ، کاتالیزورهای خطر ، مانند ژئوپلیتیک و ویروس ها ، فراموش نکنید که Brexit ، همچنین برای کنترل جهت گیری جدید کلید خواهد بود. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map