آیا اصلاً باید کریگ رایت ، ساتوشی را باور کرد؟

اگر گفته های وی را باید باور کرد ، پس او ساتوشی ناکاموتو است. اما کمبود شواهد – یا حداقل حقیقت در اثبات او – برخی را متقاعد می کند که خلاف این فکر کنند.

کریگ رایت روز دوشنبه درباره مشارکت خود در ایجاد بیت کوین و فناوری بلاکچین علنی شد. دیری نپایید که خبر منتشر شد ، اما به سرعت در مورد Reddit تردیدهایی ایجاد شد ، زیرا به نظر می رسید امضای دیجیتالی رایت که ارائه شده است ، کلیدی برای هویت واقعی ناکاموتو نیست..

همچنین در پست وبلاگ رایت منتشر شده است ، امضا متن “Sartre” نیست ، بلکه یک امضای موجود در دسترس عموم از معامله بیت کوین به تاریخ 12 ژانویه 2009 است ، طبق گفته کاربر Reddit.

ارسال مجدد

گمانه زنی ها که رایت یک حقه بازی است و س asالات حقیقت یاب همچنان که جامعه بیت کوین خواستار توضیحات می شود ، همچنان ادامه دارد. این واقعیت بدتر می شود زیرا دو شخصیت اصلی در اکوسیستم بیت کوین – دانشمند ارشد بنیاد بیت کوین ، گاوین آندرسن و مدیر مisسس Jon Matonis – معتقدند کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو است.

بنابراین همه از پرسیدن ، حدس و گمان و مأیوسانه مایل به دانستن حقیقت در مورد رایت که ادعا می کند خالق واقعی بیت کوین است ، باقی مانده است..

آیا این فقط یک فریب دیگر است?

گزارش شد که رایت ادعای خود را در انتخاب افراد فقط به صورت خصوصی اثبات کرده است. بی بی سی همچنین نوشت که وی قصد دارد تمام جزئیات را برای سایر علاقمندان جهت تأیید هویت خود به اطلاع عموم برساند. با این حال ، اکنون مردم اختلاف نظر دارند و از رایت می خواهند همان اطلاعاتی را که اندرسن و ماتونیس را متقاعد کرده است تا او را به عنوان مخترع واقعی بیت کوین قبول کنند ، منتشر کند..

اعتبار رایت پس از اعتراف در پست وبلاگ خود مبنی بر معتبر بودن امضا ، بر روی خط قرار می گیرد ، که بعداً نتوانست مورد بررسی عمومی قرار گیرد:

“پرونده خاصی که ما از آن استفاده خواهیم کرد پرونده ای است که ما آن را Sartre نامیده ایم. محتویات این پرونده در شکل زیر نمایش داده شده است. “

برخی می گویند که توضیح طولانی رایت در وبلاگ خود این است که مردم را متقاعد کند که او همان چیزی است که خودش می گوید ، اما با این وجود حفظ خصوصی – بجز تعداد اندکی – اطلاعات حیاتی.

در صورت جعلی بودن پذیرش رایت ، آندرسن و ماتونیس به سرعت اعتماد عمومی خود را از دست خواهند داد ، بنیاد بیت کوین با آنها کنار می رود.

آیا رایت کنترل می شود؟

ماسک زدن هدف واقعی

از آن زمان بسیاری از پیچ و تابهای داستان توسط ذهن خلاق به تصویر کشیده شده است و هر یک از اینها می تواند درست باشد.

رایت با بی بی سی به اشتراک گذاشت که از خود خواسته است جایزه یا ستایش دریافت نکند. در عوض ، او فقط می خواست در کنار افراد نزدیکش تنها بماند. با این حال ، بعضی از افشاگری او فی نفسه زیر سوال می روند ، چه رسد به اینکه هدف واقعی او از این کار چیست.

وی همچنین اشاره کرد که برای آشکار کردن خود تحت فشار قرار گرفته است. وی توسط کسی نگفت ، اما این فقط به س questionsالات بیشتری منجر شد.

آیا او باید واقعاً ساتوشی ناکاموتو باشد ، آیا افراد یا سازمان هایی کریگ رایت را تحت فشار قرار می دهند تا به نقش خود در ایجاد بیت کوین اعتراف کند؟ به همین ترتیب ، آیا وی تحت کنترل قرار می گیرد که گویی بیت کوین را اختراع کرده است?

اگر به پشتیبانی آندرسن و ماتونیس از رایت برگردیم ، اگر بنیاد بیت کوین بخشی از این معادله باشد ، نمی توان سال کرد. می توان یادآوری کرد که بنیاد مذکور با اختلافاتی همراه بوده است اعلامیه بنیاد بیت کوین مانند مسئله ورشکستگی. بنابراین ، آیا بنیاد بیت کوین سعی دارد نام خود را از طریق رایت نجات دهد?

بعلاوه ، آیا این ارتباطی با اختلاف مداوم بین Bitcoin Core و Bitcoin Classic دارد؟ یا بهتر از این ، آیا رایت به سادگی به جهانیان می گوید که وی دارای ارزش 450 میلیون دلار بیت کوین است و می تواند کنترل آن را بر عهده بگیرد قیمت بیت کوین بالاتر حرکات فقط با چند کلیک?

رایت حقیقت را می گوید یا نه ، این افشاگری ممکن است به فناوری بلاکچین آسیب برساند. ممکن است اعتماد عمومی به این فناوری ضعیف شود ، زیرا می داند که سازنده بیت کوین – در صورت سفارش یا اقدام به منافع شخصی – به راحتی می تواند آن را به نفع برخی از طرف ها تغییر دهد.

این می تواند چندین بخش را که از قبل روی آن کار می کنند تحت تأثیر قرار دهد ، و همچنین این است که طیف قمار بیت کوین پیامدهای مأموریت در حال انجام را برای تأیید ادعاهای رایت در مورد Satoshi Nakamoto احساس خواهد کرد.

قمار بیت کوین ، که باعث افتخار بازی کاملاً منصفانه می شود – این ویژگی در بازی های آنلاین و زمینی وجود ندارد – به شدت به رمزنگاری و فناوری بلاکچین متکی است. اگر این فناوری بتواند تغییر کند ، چقدر بازی منصفانه قابل اعتماد خواهد بود?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner