ارزهای دیجیتال ملی در کشورهای توسعه نیافته

در چند سال گذشته ، در مورد ایده بانک های ملی مرکزی برای توسعه ارزهای دیجیتال خود صحبت های زیادی شده است. در حالی که شرکتهای بزرگی که حتی خارج از صنعت FinTech نیستند مدتهاست در این روند بوده اند ، بدون شک حتی قبل از ورود بلاکچین, فعالیت های ملی فقط شروع به تولید کرده اند بعد از اینکه بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه خود را تاسیس کردند.

امروزه ، به ویژه در خاور دور ، اروپا و آمریکای شمالی ، بسیاری از آژانس های دولتی در حال کار بر روی ایجاد برخی از برنامه ها برای دفتر دیجیتال مشترک هستند ، چه این یک ارز ، طرح ردیابی اسناد یا موارد دیگری است. با این حال ، بیشتر این موارد تصور مشترکی دارند که این موارد در کشورهای پیشرفته و به طور کلی ، مناطق غنی کره زمین اتفاق می افتد.

مانند اغلب اوقات در تاریخ اقتصاد جهانی ، به نظر می رسد کسانی که کمترین میزان نفوذ یا توان مالی را دارند ، بار دیگر از این انقلاب فناوری آهسته سوز کنار گذاشته می شوند. در حالی که کشورهایی که در مرحله توسعه هستند هنوز تا حدودی به قطار بلاکچین متصل هستند ، اکثر کشورهای توسعه نیافته ، جدا از مواردی مانند کمک های بشردوستانه ، حتی در رادار اکوسیستم بلاکچین نیستند..

اما اکنون ، یک خبر می تواند شاخص خوبی برای شروع روند تغییر باشد. در اینجا چگونگی ایجاد ارزهای دیجیتال در کشورهای توسعه نیافته و همچنین چگونگی تغییر یک بازی بزرگ برای همه شهروندان آمده است..

مسئله فلسطین

وقتی صحبت از کشورهای توسعه نیافته می شود ، فلسطین احتمالاً یکی از نمونه های جدی است. همسایه فلسطین ، در نزدیکی یا داخل اسرائیل واقع شده است ، بسته به اینکه از چه کسی سال شود ، یکی از پیشرفته ترین و سازمان یافته ترین کشورها در منطقه اوراسیا است. از طرف دیگر ، سرزمین های فلسطین چیزی نیستند.

از اواسط سال 2010 ، کشور فلسطین نه تنها از لحاظ جغرافیایی بلکه از لحاظ سیاسی نیز متلاشی شد. کرانه باختری تحت کنترل ادامه جنبش نظامی و سیاسی سازمان آزادیبخش فلسطین است که اکنون منطقه را تحت عنوان فتح اداره می کند. در ساحل مدیترانه ، نوار غزه پس از پیروزی در انتخابات محلی بیش از یک دهه پیش توسط حماس اداره می شود.

سرانجام ، قسمتی از اورشلیم نیز وجود دارد که به عنوان یک سرزمین فلسطین شمرده می شود و باعث می شود اوضاع از نظر سیاسی و اقتصادی کاملاً مخلوط شود. وقتی حضور نیروهای نظامی و امنیتی اسرائیل به این معادله اضافه شود ، روشن است که چرا فلسطین برای هر نوع توسعه یا سرمایه گذاری که اساسی نیست ، هم ضعیف است و هم فوق العاده پیچیده کمک های بشردوستانه.

اما ابتکاری وجود دارد که سعی دارد از مفهوم ارز دیجیتال استفاده کرده و آن را در این فضای سخت اجتماعی و سیاسی به کار گیرد.

پوند فلسطین

به نظر می رسد اقتدار پولی فلسطین به دنبال راهی برای ساخت ارز رمزنگاری شده خود است. این روایت توسط رویترز پوشش داده شد و گزارش داد که عزیز شاووا ، مرد اصلی سازمان پول فلسطین ، اظهار داشت که این سازمان به دنبال راه حلی مشابه بیت کوین برای واحد پول مرکزی خود است که تاکنون وجود ندارد.

در این مرحله ، سرزمین ها از مخلوط یورو و دلار آمریکا به عنوان معامله پولی استفاده می کنند. البته کسانی که با مشاغل اسرائیلی ارتباط برقرار می کنند نیز از این مثقال استفاده می کنند اما نه به اندازه ارزهای جهانی غربی. به دلیل موانع عظیم مربوط به ایجاد احتمالی ارز فیات سنتی (اساساً م theسسه از انجام این کار منع شده است) و چاپ این پول برای مردم ، مسیر موثرتر ممکن است اصل فقط دیجیتال را پوشش دهد.

شاوا همچنین اظهار داشت که همان ارز دیجیتال ممکن است نوعی کالای فیزیکی به عنوان پایه استفاده شود که می تواند ذخایر ، نفت یا طلا باشد. به طور طبیعی ، در حالی که این همان شبکه بیت کوین نیست که امروزه به طور گسترده ای برای هر چیز از آن استفاده می شود کازینوهای آنلاین BTC به تجارت دیجیتال فارکس, و که از قدرت هش کردن به عنوان ارزش پشتیبانی خود استفاده می کند. اما در کنار تفاوت ها ، این مفهوم برای هر کسی که در قلمرو فلسطین زندگی می کند بسیار بی نظیر است.

به دلیل عامل بی ثباتی ، خدماتی مانند PayPal در مناطق موجود نیستند ، در حالی که خدمات بانکی منظم برای شهروندان عادی نیز مجموعه های بسیار پیچیده ای هستند. اکنون ، تشکیلات پولی فلسطین پاسخی به این سال نداد که چه زمانی پوند فلسطین ممکن است زنده بماند ، اما این موسسه می خواهد شاهد راه اندازی آن در دوره پنج سال آینده باشد.

جایگزین مشخص

یک پتانسیل عظیم برای این نوع توسعه در کشور فقیر جهان وجود دارد ، حتی اگر به نظر نمی رسد. ایده اصلی که امکان انجام این مرحله را فراهم می کند استفاده گسترده از دستگاه های دیجیتال هوشمند مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها است. این امر ، همراه با توسعه شبکه های تلفن همراه ، حتی در فقیرترین مناطق با برخی از سطح اتصال به اینترنت فراهم می کند.

این همه آن چیزی است که برای کارکرد ارز دیجیتال لازم است. علاوه بر این ، چندین طرح بزرگ جهانی وجود دارد که به طور فعال در تلاشند تا دسترسی به اینترنت را به مناطق مختلف جهان مستقل از زیرساخت شبکه تلفن همراه فراهم کنند. هنگامی که یکی از این ابتکارات موفقیت آمیز باشد ، سطح اتصال مناطق فقیر حتی با افزایش قیمت تلفن های هوشمند سطح پایین ، حتی بیشتر می شود

در این تنظیم ، ایجاد ارز دیجیتال منابع کمی از هر دولتی را می طلبد. البته ، ساخت ارز دیجیتال تنها اولین قدم در جهت تصویب آن است و مطمئناً مشکلات زیادی در رابطه با آن وجود دارد. از نظر تئوری ، برخی مانند افزایش ناگهانی قیمت و به دنبال آن دوره فروش سریع ، می توانند همان ارز را به روشی مشابه حباب اقتصادی یا مالی فرو ببرند..

اما ، همان ارز باید به عنوان بخشی اضافی از زیرساخت های ملی درک شود که در حال حاضر در بسیاری از کشورها از دست رفته است. گرچه مطمئناً بلافاصله (یا حتی هرگز) کامل نخواهد بود ، اما هنوز هم چیزی را فراهم می کند که مردم در کشورهای توسعه نیافته می توانند از آن برای بهبود زندگی خود استفاده کنند.

این اساساً هر چیزی است که روند توسعه هر منطقه را نشان می دهد. با فعالیت ارز دیجیتال در سطح ملی ، افراد و سپس گروه های بزرگتر می توانند راهی برای خروج از فقر پیدا کنند ، راهی که سرانجام کل کشور می تواند دنبال کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner