معاملات صعودی نفت خام در بازار ، در میان کاهش تولید عربستان سعودی!

در ساعت معاملات روز پنجشنبه آسیا, WTI نفت خام موفق شد پس از شکست از سطح 50 دلار برای اولین بار از ماه فوریه ، روند پیروزی سه روزه قبلی خود را افزایش دهد و به بالاتر از 51 دلار برسد. با این حال ، تعصب صعودی رایج در مورد قیمت نفت خام عمدتا به کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام ایالات متحده مرتبط بود ، که بلافاصله نگرانی های بیش از حد عرضه را تسکین داده و به سود نفت خام کمک کرد. در همین حال ، قیمت نفت خام پس از وعده عربستان سعودی برای کاهش بیشتر تولید در ماه فوریه ، یک میلیون بشکه در روز افزایش قیمت بیشتری یافت..

علاوه بر این ، خوش بینی نسبت به واکسن احتمالی ویروس کرونا و احتمال بسته اضافی کمک مالی ایالات متحده نیز نقش اساسی در حمایت از قیمت های نفت خام داشت. احساس خوب بازار در پی جنجال غافلگیرانه دموکرات ها در گرجستان ، حمایت بیشتری از قیمت های نفت خام با بازده بالاتر می کند. در نتیجه اوضاع خوش بازار ، ضعف دلار گسترده در ایالات متحده همچنین به حرکت صعودی نفت کمک می کند ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دلار دارد. از طرف دیگر ، افزایش نگرانی در مورد افزایش موارد COVID-19 و قفل شدن سخت اقتصادی که از لحاظ اقتصادی دردناک است ، به یک عامل کلیدی تبدیل شده است که می تواند سود نفت خام را محدود کند. در این بین ، کشمکش طولانی مدت چین و آمریکا نیز تأثیر منفی بر قیمت نفت خام برجای گذاشته است. WTI نفت خام در حال حاضر در 51.09 معامله می شود و در محدوده بین 50.39 تا 51.14 در حال تحکیم است.

در مقابل داده ها ، داده های تأمین نفت خام ایالات متحده از سازمان اطلاعات انرژی نشان می دهد که ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته 8.1 میلیون بشکه کاهش یافته است ، که بیش از متوسط ​​تخمین 2.7 میلیون بشکه بود. علاوه بر این ، قیمت نفت خام پس از تعهد قابل توجه عربستان سعودی برای کاهش بیشتر تولید نفت خام در ماه فوریه ، با یک میلیون بشکه در روز ، افزایش بیشتری یافت. لازم به یادآوری است که عربستان سعودی ، بزرگترین صادرکننده نفت جهان ، اعلام کرد که پس از OPEC + ، گروهی متشکل از سازمان کشورهای صادرکننده نفت و سایر کشورها ، در فوریه و مارس تولید خود را به میزان یک میلیون بشکه در روز (BPD) کاهش می دهد. تولیدکنندگان ، از جمله روسیه ، اوایل این هفته دیدار کردند. این حرکت های مثبت به معیار نفت خام آمریکا کمک کرده است که برای اولین بار از ماه فوریه قیمتی بالاتر از 51 دلار در هر بشکه بشکند. در آن سوی اقیانوس ، افزایش قیمت های نفت خام همچنین می تواند با روحیه خوش بازار همراه باشد که با حمایت گسترده دموکرات ها همراه است. در جورجیا لازم به یادآوری است که دموکراتها هر دو کرسی سنا را برای بدست آوردن بدست آوردند و در مجموع 50 کرسی را برای دوره بعدی کنگره در مقابل 50 کرسی در اختیار جمهوریخواهان از خود دور کردند. پیروزی های دموکرات ها در انتخابات سنا در جورجیا احتمالاً راه را برای بسته های محرک بیشتر ایالات متحده ، که از تقاضای انرژی در بزرگترین اقتصاد جهان پشتیبانی می کند ، روشن می کند..

در جبهه USD ، دلار گسترده با توقف روند تقاضا برای دارایی های امن ، در میان پیشرفت در توافق بر سر محرک های مالی ایالات متحده ، نتوانست جلوی حرکات نزولی اولیه خود را بگیرد و در هر روز با کاهش روبرو شد. علاوه بر این ، کاهش ارزش دلار همچنین می تواند با این امید همراه باشد که بانک مرکزی برای مدت طولانی نرخ بهره را پایین نگه دارد. با این حال ، ضرر و زیان دلار آمریکا به نفت خام کمک کرد تا قیمت پیشنهادی خود را حفظ کند. تا ساعت 11:31 PM بعد از ظهر (4:31 صبح به وقت گرینویچ) ، شاخص دلار آمریکا ، که ارزش دلار را در برابر سطل ارزهای دیگر دنبال می کند ، 0.12٪ کاهش یافته و به 89.392 رسیده است.

در مقابل ، نگرانی در مورد افزایش تعداد موارد COVID-19 و قفل اقتصادی سخت اقتصادی از نظر اقتصادی همچنان عملکرد بازار را به چالش می کشد ، که به یک عامل اصلی تبدیل شده است که می تواند افزایش قیمت نفت خام را محدود کند. طبق آخرین گزارش ، انگلیس بیش از 1000 مورد مرگ روزانه را برای اولین بار از ماه آوریل ثبت کرده است ، ژاپن آماده اعلام وضعیت اضطراری در توکیو و مناطق اطراف آن است و چین نیز عفونت های بیشتری را در نزدیکی پکن گزارش کرده است..

با حرکت به جلو ، معامله گران بازار چشم به انتشار PMI Services ISM ایالات متحده برای ماه دسامبر خواهند داشت که انتظار می رود در 54.5 در مقابل 55.9 عرضه شود. در همین حال ، به روزرسانی ها در مورد کشمکش چین و آمریکا و مشکلات ویروس اهمیت خود را از دست ندادند. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner