عدم اطمینان انتخابات ایالات متحده در حال تزلزل در بازارها است

فعالان بازار در لبه صندلی های خود قرار دارند و با نگرانی در انتظار نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند. تصور می شود که شانس پیروزی هیلاری کلینتون در روز سه شنبه حدود 90 درصد باشد. FBI روز یکشنبه گفت ، اگر او از یک سرور ایمیل خصوصی برای کارهای دولتی استفاده کرده باشد (همانطور که ادعا شده است) هیچ اتهامی علیه وی اتخاذ نخواهد شد. این امر با افزایش اشتهای ریسک ، دلار آمریكا را قویاً تقویت كرده و باعث افزایش تجاوزكاری سهام شد. دلار کانادا و دلار استرالیا (از ارزهای اصلی) نیز از این خبر بهره مند شدند و حتی از دلار آمریکا در روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز قویتر بودند. پوند انگلیس ، یورو ، فرانک سوئیس و ین ژاپن روز دوشنبه به شدت در برابر دلار کاهش یافتند و به تجارت پایین تر در روز سه شنبه ادامه دادند.

 

انتظار می رود نتایج نهایی حدود ساعت 04:00 به وقت گرینویچ بامداد چهارشنبه از طریق تلویزیون پخش شود. انتظار می رود اولین نظرسنجی ها در ساعت 00:00 به وقت گرینویچ انجام شود. اینها پیش بینی آنچه از انتخابات انتظار می رود است.

 

امروزه اقدامات مناسبی در بازار ارز صورت گرفته است. دلار استرالیا عملکرد بسیار خوبی داشت و دلار کانادا نیز تحت تأثیر قرار گرفت. همانطور که مشغول نوشتن این مقاله هستم ، دلار آمریکا کمی از سود خود را که از آخر هفته به دست آورده است پس می دهد. بیایید برخی از نمودارها را بررسی کنیم:

 

AUD / USD

 

AUD / USD نمودار روزانه

 

سرانجام ، این جفت از گوه ای که مدت طولانی در آن گیر کرده بود شکسته شد. این جفت ارز هنوز همه اوج های نوسان مهم اخیر را پاک نکرده است ، اما قطعاً بازیکنان بازار صعودی به زودی آنها را از بازار خارج می کنند. حرکت صعودی فعلی در این جفت چشمگیر است و اگر هیلاری کلینتون با پیروزی دور شود ، این جفت احتمالاً می تواند حتی بیشتر تقویت شود. دلار استرالیا ارز حساس به ریسک است و یک محیط ریسک پذیر قدرت دلار استرالیا را ترجیح می دهد. دیدن حرکت شدید صعودی در این نمودار ساعتی AUD / USD دشوار نیست:

 

نمودار ساعتی AUD / USD

 

به زاویه تیز صعود شش شمع آخر توجه کنید.

 

اگر در حال معامله انتخابات هستید ، باید برای پیروزی دونالد ترامپ ، نامزد جمهوریخواهان نیز آماده باشید. شانس او ​​برای غلبه بر هیلاری کلینتون اندک است ، اما امکان پذیر است. شما باید آگاه باشید که پیروزی ترامپ بازارها را به شدت متزلزل خواهد کرد و نوسانات آن بسیار زیاد خواهد بود.

 

USD / JPY

 

نمودار روزانه USD / JPY

 

این یک جفت مهم مهم برای تماشای 48 ساعت آینده است. USD / JPY نیز بسیار تحت تأثیر احساسات خطر قرار می گیرد ، خصوصاً به این دلیل که ین ژاپن یک پناهگاه مهم و مهم است. وقتی سرمایه گذاران می ترسند ، اغلب به ین فرار می کنند. وام گرفتن ین ژاپن به دلیل نرخ بهره پایین ارز بسیار ارزان است. در نتیجه سرمایه گذاران دوست دارند دارایی های با بازده بالاتر با ین ژاپن خریداری کنند. این دارایی های با بازده بالاتر معمولاً دارایی های خطرناک تری هستند و وقتی ترس بیش از طمع سرمایه گذاران شروع می شود ، این دارایی های خطرناک دوباره به ین ژاپن تبدیل می شوند. این جریان های بازگشت به کشور می توانند تأثیر بسزایی در تقویت ین در شرایط دشوار داشته باشند. اگر قرار بود دونالد ترامپ در انتخابات امروز پیروز شود ، گاو نر اخیر با USD / JPY می تواند به سرعت معکوس شود. پیروزی ترامپ باعث ایجاد عدم اطمینان در مورد سیاست خارجی ایالات متحده و سایر عوامل مانند تجارت بین المللی و شرایط اقتصادی داخلی خواهد شد. اگر هیلاری کلینتون پیروز شود ، USD / JPY احتمالاً پشتیبانی می شود و احتمالاً طی چند روز آینده مقادیر بیشتری کسب خواهد کرد.

 

این جفت در این هفته واقعاً سودهای زیادی کسب کرده است و من تعجب نمی کنم اگر طی چند روز آینده فشار رو به بالا بر روی آن ببینیم.  

 

USD / CAD

 

گرچه دلار آمریکا طی دو روز گذشته عملکرد خوبی داشته است ، اما دلار کانادا عملکرد بسیار بهتری داشته است. دلار کانادا یک ارز کالایی است که می تواند در همان کلاس با دلار استرالیا که یک ارز کالایی است نیز قرار گیرد. مشاهده خواهید کرد که چندین بار این دو ارز نیز با هم ارتباط زیادی دارند. تاکنون هر دو این ارزها بسیار قویتر از دلار آمریکا در این هفته هستند. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

نمودار روزانه USD / CAD

 

اگر نتیجه انتخابات به نفع دلار دلار کانادا باشد ، ممکن است این جفت ارز از اینجا معامله کند. با این حال ، من ایده کوتاه را دوست ندارم ، زیرا روند صعودی است ، و قیمت در یک منطقه مهم است که سطح مقاومت قبلی بود ، و احتمالاً می تواند به یک سطح مهم پشتیبانی تبدیل شود.

 

فردا موجودی نفت خام ایالات متحده در ساعت 15:30 به وقت گرینویچ داریم. این می تواند یک حرکت قابل توجه USD / CAD باشد زیرا دلار کانادا ارتباط زیادی با قیمت نفت دارد. انتخابات آمریکا البته فردا مرحله اصلی دنیای مالی را به خود اختصاص خواهد داد. این می تواند برخی از نوسانات احتمالی انتشار موجودی نفت خام ایالات متحده را بدزدد.

 

در آنجا تجارت عالی داشته باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner