نفت خام در بالاترین سطح در یک سال قرار دارد – تنش در خاورمیانه!

در طی معاملات روز دوشنبه آسیا ، WTI قیمت نفت خام موفق شد روند پیروزی هفته گذشته را افزایش دهد و به بالاترین سطح در بیش از یک سال گذشته برسد ، که بسیار بالاتر از سطح 60.00 دلار بود ، بیشتر به دلیل ترس از افزایش تنش در خاورمیانه. این ترس ها پس از آن آغاز شد که ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن گفت این جنگنده هواپیمای بدون سرنشین پر از مواد منفجره را که توسط گروه حوثی های همسو با ایران شلیک شده است ، رهگیری کرده است.

در همین حال ، تعصب صعودی در مورد قیمت نفت خام همچنین می تواند ناشی از امید به انگیزه بیشتر ایالات متحده و کاهش قفل شدن ویروس کرونا باشد ، که به روند تجارت بازار کمک می کند تا پیشنهاد خود را حفظ کند و به سود نفت خام کمک کند. قیمت های نفت خام از حمایت ضعیف دلار آمریکا حمایت بیشتری کردند ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دلار دارد. عامل دیگری که می تواند حمایت از احساسات نفتی باشد می تواند کاهش تولیداتی باشد که اخیراً توسط سایر اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آنها توافق شده است..

در سراشیبی ، قفل جدید در نیوزیلند و استرالیا و انتقال ترس از عفونت مجدد توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، می تواند به عنوان یک عامل نزولی مهم شناخته شود که باعث می شود هیچ گونه سود اضافی در این کشور وجود نداشته باشد. قیمت نفت خام. در زمان تهیه این مقاله ، WTI Crude Oil در 60.88 معامله شد و در محدوده ای بین 60.01 تا 60.95 ادغام شد. با نگاه به جلو ، معامله گران مواظب هستند که در میان تعطیلات در چین و ایالات متحده و عدم وجود هرگونه داده / رویداد مهم ، موقعیت های قدرتمندی داشته باشند.

احساس معاملات بازار هفته گذشته عملکرد مثبت خود را حفظ کرد و در میان خوش بینی های اخیر نسبت به بسته کمک و ویروس کرونا (COVID-19) و واکسن ها ، همچنان مثبت باقی مانده است. طبق آخرین گزارش ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، قرار است انگیزه 1.9 تریلیون دلاری خود را تزریق كند ، حتی اگر جمهوری خواهان راه را برای بهبودی مورد انتظار را آشفته كنند. داده های اخیر اشتغالزای ایالات متحده ، همراه با ترس از ضعف بیشتر در بازار کار ، تقاضا برای بسته مورد انتظار را افزایش داد. جدا از این ، واکسیناسیون موفقیت آمیز بیش از 15 میلیون انگلیسی و درخواست مجدد برای کاهش قفل شدن ویروس ها نیز نقش مهمی در حمایت از احساسات تجاری در بازار دارد. علاوه بر این ، ایالات متحده و چین پس از جهش در تجویز واکسن ها ، شاهد کاهش تعداد موارد ویروس نیز بوده اند.

جدا از این ، عملکرد مثبت بازار همچنین می تواند ناشی از رشد ناخالص داخلی ژاپن باشد که امیدهای بهبود اقتصادی را افزایش داده است. در مقابل داده ها ، ارقام QoQ از پیش بینی 2.3٪ فراتر رفت و 3.0٪ رسید. داده ها از پیش بینی توافق بازار 1.0٪ بر اساس سالانه عقب بودند و فقط 0.2٪ بدست آمد.

در نتیجه جو روشن تر در بازار ، دلار گسترده آمریکا نتوانست روند از دست دادن جلسه قبلی خود را متوقف کند ، در حالی که روز همچنان ترش باقی مانده است ، زیرا تقاضا برای دارایی های امن هنوز در میان امیدهای سریع تر ، کم است. بهبود اقتصادی ایالات متحده از بیماری همه گیر COVID-19 و پیشرفت در جهت توافق بر سر بسته محرک های مالی ایالات متحده. با این حال ، ضرر و زیان در دلار آمریکا به نفت خام کمک کرد تا قیمت پیشنهادی خود را حفظ کند ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دلار دارد. شاخص دلار آمریکا که در برابر یک ارز دیگر ارز یابی می کند ، در سطح 90.427 قرار داشت – نزدیک به پایین ترین سطح هفته گذشته یعنی 90.249 ، سطحی که از 27 ژانویه مشاهده نشده است..

پس از آنکه وعده تولیدکنندگان بزرگ نفت خام مانند عربستان سعودی برای کاهش تولید خام طبق تعهدات خود داده شد ، قیمت های نفت خام از آن طرف اقیانوس افزایش یافت. لازم به یادآوری است که قیمت نفت خام طی هفته های اخیر بهبود یافته است ، زیرا عرضه به دلیل کاهش تولید توسط سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولید کنندگان متحد در گروه اوپک کاهش یافته است.+.

علاوه بر این ، پس از جنگ ائتلاف به رهبری عربستان در یمن ادعا کرد که هواپیمای بدون سرنشین پر از مواد منفجره را که توسط گروه حوثی های همسو با ایران شلیک شده بود ، صعود کرد در قیمت نفت خام بیشتر تقویت شد که در نهایت ترس از تنش های تازه خاورمیانه را افزایش داد ، که به سود نفت خام کمک می کند.

در همین حال ، اقدامات قفل شده مجدد در نیوزیلند و استرالیا ، همراه با بیانیه ضعیف سازمان بهداشت جهانی ، با استناد به ترس از عفونت مجدد با سویه های ویروس ، می تواند به عنوان یک عامل نزولی مهم تلقی شود که مانع از دستاوردهای اضافی در قیمت های نفت خام تنش های ژئوپلیتیکی بین چین و جهان غرب همچنین می تواند جلوی افزایش بیشتر نفت را بگیرد.

در صورت عدم وجود هرگونه اطلاعات / رویداد مهم در روز ، بازرگانان بازار چشم خود را بر توسعه حماسه ویروس کرونا حفظ می کنند. تعطیلات در چین و ایالات متحده و عدم وجود هرگونه داده / رویداد مهم ، هرگونه حرکت فوری در کالا را محدود می کند. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner