ارزهای کالایی و ین ژاپن عقب رانده اند. ارزهای اروپایی عقب مانده اند

ارزهای اصلی اروپا امروز در برابر دلار آمریکا عملکرد ضعیفی نشان دادند در حالی که دلار استرالیا ، دلار کانادا و ین ژاپن موفق شدند در مقابل گرین بک مقداری زمین را بدست آورند. قیمت شدیدتر نفت قطعاً در قدرت ارز کالای امروز نقش داشت. اینکه آیا اوپک و اعضای غیر اوپک درگیر می توانند همکاری کنند نامشخص است و قطعاً اختلافات اساسی بین این کشورها وجود دارد که مانع توافق می شوند.

 

AUD / USD

 

AUD / USD در حال حاضر در یک منطقه مقاومت در حال معامله است که احتمالاً پیشرفت اخیر این جفت ارز را متوقف می کند. تلاقی شدیدی از عوامل فنی وجود دارد که نشان می دهد این جفت ارز ممکن است در معاملات بالاتر طی چند روز آینده مشکل داشته باشد. بیایید به یک نمودار روزانه نگاهی بیندازیم:

 

AUD / USD نمودار روزانه

 

میانگین متحرک نمایی 20 روزه هنوز یک مقاومت معتبر در برابر نرخ ارز است. این جفت ارز امروز به سمت این میانگین متحرک نمایی حرکت کردند اما درست قبل از رسیدن به آن چرخش کردند. سایر عواملی که می توانند این جفت را متوقف کنند ، میانگین متحرک 200 روزه و منطقه حمایت قبلی است که می تواند به عنوان مقاومت جدید عمل کند.

 

به طور معمول بین دلار استرالیا و دلار کانادا و قیمت نفت رابطه خاصی وجود دارد. این دو ارز کالایی اغلب در یک جهت در برابر دلار آمریکا حرکت می کنند. وقتی قیمت نفت بر دلار کانادا تأثیر می گذارد ، دلار استرالیا بارها واکنش یکسانی مانند دلار کانادا نشان می دهد. تأثیر نفت بر دلار استرالیا بسیار کمتر از دلار کانادا است زیرا کانادا یک تولید کننده بزرگ نفت است.

 

اگر به AUD / USD در یک بازه زمانی بزرگتر نگاه کنیم ، به نظر می رسد که تصویر نیز نزولی است. به این نمودار هفتگی نگاه کنید:

 

نمودار هفتگی AUD / USD

  

اگر به دو شمع آخر نزولی (قرمز) این نمودار نگاهی بیندازید ، متوجه می شوید که آنها چقدر تکانشی و پرخاشگر هستند. آنها شدیداً پیشنهاد می کنند که ممکن است کاهش بیشتری در نرخ وجود داشته باشد.

 

میانگین متحرک نمایی 20 هفته نیز می تواند مقداری مقاومت در برابر جفت ارز ایجاد کند و در حال حاضر به نظر می رسد مسیر کمترین مقاومت در حال نزولی شدن باشد.

  

USD / CAD

 

چند روز پیش ، من در مورد واگرایی نزولی / منفی در این جفت نوشتم که می تواند نگران کننده فعالان بازار صعودی باشد. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

نمودار روزانه USD / CAD

  

واگرایی منفی یا نزولی به این معنی است که یک اسیلاتور در حالی که قیمت دستگاه در حال ایجاد اوج های جدید است ، پایین می رود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، این احتمال را می دهد که حرکت صعودی اخیر خسته شود ، و یا ممکن است یک تغییر یا اصلاح نوعی در راه باشد.

 

نزدیک شدن روز دوشنبه به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ، نشانه مشهود ضعف در این جفت ارز است. اگر جفت ارز نتواند به زودی به بالاتر از این میانگین متحرک بازگردد ، ممکن است زمینه اصلاح عمیق تر جفت در طی یکی دو هفته آینده وجود داشته باشد.

 

اگر به مبانی مربوط به این جفت ارز نگاه کنیم ، قطعاً موضوع اوپک بیشترین وزن را در کوتاه مدت دارد. نتیجه جلسه چهارشنبه می تواند جفت را به هر جهتی سوق دهد و می تواند تجزیه و تحلیل فنی زیادی را نادیده بگیرد. بنابراین بسیار مهم است که اگر قصد دارید در چند روز آینده دلار کانادا را معامله کنید ، بسیار محتاط باشید. با رویدادهای مهمی مانند این نشست اوپک ، عامل اصلی اساسی اغلب به صورت هموار و م intoثر در بازار قیمت گذاری نمی شود. فعالان بازار غالباً به یک روش یا دیگری واکنش بیش از حد نشان می دهند و نتیجه آن قیمت ناخوشایند متلاشی است. البته همیشه سودهای مناسبی وجود دارد که باید توسط بازرگانان باتجربه و با نظم بدست آید. اگر بدانید چگونه از آن استفاده کنید ، نوسانات می تواند بسیار سودمند باشد.

 

دشوار است بگوییم که تأثیر کاهش تولید روغن در میان مدت و بلند مدت چه خواهد بود. برای کنترل چنین تلاشی و همچنین راضی نگه داشتن همه طرف های درگیر احتمالاً مشکل زیادی وجود خواهد داشت. در طرف دیگر مقیاس ، کشورهای تولید کننده نفت که در این معامله مشارکت ندارند ، فرصتی طلایی برای افزایش سهم خود در بازار دارند..

  

USD / JPY

  

این جفت برخی از دستاوردهای اخیر خود را پس می دهد. شاید بتوانیم فرصت های خوبی برای خرید مجدد این گاو نر قوی بدست آوریم.

 

نمودار روزانه USD / JPY

  

قبل از شروع موقعیت های جدید طولانی در این جفت ، مهم است که ابتدا فعالیت خرید مناسب داشته باشید. ما نمی دانیم این اصلاح تا کجا پیش خواهد رفت. قیمت این جفت هنوز بطور قابل ملاحظه ای فروخته می شود و طی یک یا دو هفته آینده می تواند به راحتی برخی دیگر کاهش یابد.

 

اخبار اقتصادی

  

روز سه شنبه نسبتاً سبک است. اولین رویدادی که باید مراقب آن باشید ، سخنرانی رئیس استفان پولوز ، رئیس بانک کانادا در ساعت 01:00 به وقت گرینویچ است. در اواخر روز ، تعداد اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده در ساعت 13:30 به وقت گرینویچ و شماره اطمینان مصرف کننده CB ایالات متحده در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ منتشر می شود. برای پایان دادن به روز ، آقای پاول ، عضو FOMC ، در ساعت 17:40 به وقت گرینویچ سخنرانی خواهد کرد.

 

یک روز معاملاتی فوق العاده داشته باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner