نگاه دقیق تر به استیضاح

یک جمله قدیمی در سیاست آمریکا وجود دارد: “انتخابات پیامدهایی دارد.” برای حزب جمهوری خواه و رئیس جمهور دونالد ترامپ ، انتخابات میان دوره ای سال 2018 شروع به اثبات واقعیت قدیمی می کند. با تأمین اکثریت دموکراتها در مجلس نمایندگان ایالات متحده در 6 نوامبر 2018 ، احتمال آغاز یک کارزار استیضاح علیه رئیس جمهور ایالات متحده (POTUS) چند برابر شد.

با حرکت به جلو ، تحقیقات کنگره علیه ترامپ عامل اصلی مشارکت در بازارهای مالی خواهد بود. در این مرحله ، بهتر است نگاهی بیندازیم که استیضاح چیست ، چه اتفاقی می تواند بیفتد و چگونه ممکن است بر بازارها تأثیر بگذارد.

استیضاح ریاست جمهوری چیست?

بنابراین ، استیضاح رئیس جمهور آمریکا دقیقاً چیست؟ طبق تعریف ، این روند مجلس نمایندگان ایالات متحده است كه علیه POTUS به اتهام ارتكاب جنایات متهم می شود. تخلفات واجد شرایط به عنوان “خیانت ، رشوه ، یا سایر جرایم سنگین و بزهکاری” عنوان شده است.

روند استیضاح سه قسمت دارد:

  • ابتدا تحقیقات کنگره آغاز شده و اتهاماتی مطرح می شود.
  • دوم ، مجلس نمایندگان به هر اتهام مطرح شده رأی می دهد. برای تصویب اتهام یا “استیضاح” رای اکثریت ساده لازم است.
  • سرانجام ، سنا محاکمه رسمی متهم را انجام داده و حکم صادر می کند. محکومیت به یک رای اکثریت نیاز دارد. در صورت محکومیت ، POTUS بلافاصله از دفتر برکنار می شود.

به عنوان یک نقطه از سوابق تاریخی ، مجلس نمایندگان بیش از 60 بار از اواخر قرن هجدهم پرونده استیضاح را آغاز کرده است. بسیاری از اینها مخالف POTUS نشسته هستند. فقط دو رئیس جمهور به طور رسمی استیضاح شده اند. اندرو جانسون و بیل کلینتون. در هر دو مورد ، POTUS توسط سنا تبرئه شد.

از نظر تاریخی ، این شانس به نفع ترامپ است که هوای طوفان را از بین ببرد. با این وجود ، استعفای ریچارد نیکسون در دهه 1960 موازی است. نیکسون درست پیش از اتهامات رسمی استیضاح علیه او استعفا داد. بسیاری از جامعه سیاسی ایالات متحده این موضوع را سناریوی احتمالی ترامپ پیش از انتخابات سال 2020 عنوان می کنند.

استیضاحفقط دو رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده استیضاح شده اند.

احتمال استیضاح ترامپ چیست؟?

در حال حاضر ، هرگونه پیش بینی در مورد برکناری واقعی ترامپ از سمت خود ، در بهترین حالت حدس هایی تحصیل کرده است. با این وجود ، بوک سازها و وب سایت های مختلف بازی های سیاسی در حال اقدام در مورد آنچه پیش روی POTUS است ، می باشند. در اینجا چند مورد از قابل توجه ترین وب سایت تجارت سیاسی آورده شده است Predicit.com:

  • احتمال فعلی بیانگر این است که تقریباً 65٪ احتمال استیضاح رسمی ترامپ تا پایان دوره اول ریاست جمهوری وجود دارد.
  • شانس فعلی بیان می کند که تقریباً 80٪ احتمال دارد که سنا از ترامپ در برابر اتهامات تبرئه کند.
  • از زمان نگارش این خبر ، احتمال وجود ترامپ مورد علاقه (40٪) و پس از وی الیزابت وارن (32٪) و جو بایدن (13٪) برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 است..

با رفتن به چرخه انتخابات 2020 ایالات متحده ، تقریباً همه در بازارها می دانستند که ما برای اقدامی بی سابقه درگیر هستیم. با گذشت بیش از یک سال از انتخابات ، به نظر می رسد که آغاز مسابقه کمی زود است. اگرچه احتمال برکناری ترامپ از سمت خود حداقل است اما این احتمال وجود دارد. به معامله گران توصیه می شود که در هنگام تکامل شرایط را ارزیابی کنند.

بررسی اجمالی

گرچه استیضاح احتمالاً تلاشی بی نتیجه برای مخالفت ترامپ است ، اما چند کار انجام می شود. در اینجا دو موضوع اصلی ناشی از دادرسی وجود دارد که بازارهای معاملات ارزی و آتی را در آستانه روز سال نو ، 2020 متزلزل خواهد کرد:

  • جنگ تجاری ایالات متحده / چین: باید فکر کرد که احتمال برکناری ترامپ از سمت او تلاش های مذاکره ایالات متحده را تضعیف می کند. به نظر من ، چین با توجه به ناآرامی های سیاسی عجله ای برای انجام معامله نخواهد داشت. این مطمئناً با این اعتقاد مداوم که کاهش چشمگیر اقتصاد جهانی در کوتاه مدت روبرو است ، نقش خواهد داشت.
  • USMCA: با گرفتار شدن کنگره در جلسات استیضاح ، تصویب توافق نامه ایالات متحده ، مکزیک و کانادا در جاده لگد خواهد شد. این یک معامله بزرگ برای USD / CAD است و ممکن است قیمت مجدد چشمگیری را برای این جفت ارز ایجاد کند.

در پایان روز ، احتمالاً شاهد رشد علاقه به مناطق امن و نوسانات در بازارهای سهام خواهیم بود. مراقب طلای صعودی و USD / CHF نزولی در میان مدت باشید. بعداً (Q1 2020) ، احتمال زیادی وجود دارد که دلار آمریکا ارزش خود را حفظ کند و “رالی ترامپ” در سهام ایالات متحده یک چالش سخت را تجربه کند. احتمال زیادی وجود دارد که ما شاهد نوسان بی سابقه ای در شاخص های ایالات متحده باشیم – حداقل به چند محدوده روزانه 1000-1500 نقطه در DJIA فکر کنید. 

بدون شک در این مورد ، این زمانهای جذاب سیاسی است ، که با عدم اطمینان ساخته شده اند. نوسانات بعدی بازار فرصت های فراوانی را ایجاد می کند. برای ما معامله گران فعال ، هرگز زمان بهتری برای حضور در بازارها وجود ندارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner