تجارت در فاصله تابستان / زمستان آرام

اگر چندین سال است که معامله می کنید ، منظورم چندین سال است ، باید بدانید که بازارها برای مدتی در تابستان و زمستان ساکت می شوند. از کریسمس تا هفته دوم ژانویه و در کل ماه آگوست بازارهای مالی بسیار آرام هستند. حرکات قیمت در همه بازارها کوچکتر و کندتر است و دامنه ها بیشتر به چشم می خورند. این اتفاق می افتد زیرا معامله گران بزرگ فارکس در این دو دوره از سال به تعطیلات می روند. بنابراین ، بازار در این زمان ها تغییر می کند و ما باید خود را با این تغییرات سازگار کنیم تا زیاد دچار اشتباه نشویم.

بازار را شناسایی کنید

در دوره های تعطیلات ، بازارها معمولاً کسل کننده هستند ، بنابراین تمایل دارند برای مدت طولانی تری تکرار شوند. این بدان معنی است که اگر ساز روندی را دنبال می کند ، این روند ممکن است روزها و حتی هفته ها ادامه داشته باشد. به همین ترتیب ، اگر یک جفت فارکس در محدوده ای معامله شود ، مدت طولانی تری از حد معمول در آن محدوده باقی خواهد ماند. این به این دلیل است که اگر عملکرد قیمت بسیار کند باشد ، رسیدن به یک هدف به هدف دیگر طولانی تر می شود. این کار تشخیص محدوده ها را دشوار می کند زیرا ممکن است جفت برای چند جلسه روند ادامه یابد تا اینکه به طرف دیگر دامنه برسد.

حتی تشخیص روند ممکن است دشوار باشد زیرا بازپرداخت هایی که اغلب چندین ساعت یا چندین جلسه طول می کشد اکنون بسیار طولانی تر هستند. یک مثال خوب ، بازپرداخت به EUR / USD است که از پنجشنبه گذشته آغاز شده است. این به خودی خود یک روند به نظر می رسد اما اگر به نمودارهای بالاتر با چارچوب زمانی نگاه کنید ، این فقط بازپس گیری از روند بزرگتر است. بنابراین ، ما باید تصویر بزرگتری را ببینیم تا مشخص کنیم بازار مد روز است یا محدوده محدودیت دارد و برای این کار باید از نمودارهای بزرگتر با بازه زمانی استفاده کنیم.

آنچه اکنون به عنوان روند صعودی به نظر می رسد ، فقط بازپس گیری روند نزولی است

مراقب شکستهای دروغین باشید

از آنجا که بازارها ساکت هستند ، در دوره تعطیلات ، قیمت نزدیک به سطح حمایت یا مقاومت بسیار طولانی باقی می ماند. برگشت از آنها به سرعت دوره های معاملاتی عادی نیست. در نتیجه ، این سطح پشتیبانی و مقاومت ممکن است سوراخ شود و یا حتی ممکن است شکست وجود داشته باشد. اما مراقب باشید ، زیرا این فقط ممکن است شکست جدی باشد قبل از اینکه قیمت دوباره در محدوده عقب نشینی کند. نه اینکه هیچ شکستنی وجود نداشته باشد ، اما نادرتر است. همانطور که گفتیم ، بازیکنان بزرگ سازمانی در تعطیلات هستند و روبات ها معمولاً به این سطح اصلی احترام می گذارند. به هر حال ، الگوریتم ها در این دوره ها هنوز روشن هستند ، بنابراین آن را به عنوان یک دهه قبل در مورد نقدینگی نیست.

صبر خود را سخت بگیرید

همانطور که بارها تکرار کردیم ، عملکرد قیمت در طول تعطیلات زمستان و تابستان بسیار کند است ، بنابراین طول می کشد تا قیمت در اندازه های مشابه حرکت کند. اگرچه ممکن است در زمان های عادی چند روز طول بکشد تا قیمت از یک طرف به آن طرف برسد ، اما در این دوره ها چند هفته طول می کشد. در این مدت ، از آنجا که نقدینگی نازک است ، جهش و برگشت جزئی رخ خواهد داد. قوی باشید و تمام وقت به نمودار نگاه نکنید. تجارت را باز کنید ، اهداف خود را قرار دهید و اجازه دهید مسیر خود را ادامه دهد. اصولاً صبور باشید. این هفته ، اوایل ظهر یک سیگنال فارکس به EUR / CHF باز کردم و در حالی که قیمت در مسیر درست پیش می رفت ، سرعت بسیار کندی داشت. بنابراین ، وقتی عصر بودیم ، تصمیم گرفتم آن را بخوابم زیرا قرار نبود قبل از روز بعد به هدف خود برسیم ، حتی اگر مطمئن بودم که سرانجام به آن خواهیم رسید زیرا اصول و فنی هر دو در کنار ما بودند.

اهداف خود را محدود کنید

از آنجا که نقدینگی نازک تر است ، دامنه ها تمایل به کوچکتر دارند. حتی روندها نیز کوچکتر هستند. بنابراین ، ما باید آماده کاهش اهداف ، به ویژه برای معاملات کوتاه مدت باشیم. من معمولاً ضرر و زیان توقف را یکسان نگه می دارم اما اهداف سود را در این دوره ها کاهش می دهم. این نسبت ریسک / پاداش را بهم می ریزد اما در چنین بازارهایی کاملاً سودآور است. بنابراین ، اگر در تجارت روزانه معمولاً به دنبال 60 پیپ می گردید ، ممکن است کاهش آن را به 40 پیپ در نظر بگیرید ، در غیر این صورت مجبور خواهید شد یک شبه اجرا شود.

یک تعطیلات لعنتی بگیرید

تجارت فارکس به راحتی کار نمی کند. برای خواندن و تجزیه و تحلیل بازارها و آنچه بر آنها تأثیر می گذارد ، به بسیاری از اعصاب ، ثبات و سخت کوشی احتیاج دارد ، از جمله گزارش های اقتصادی ، بانک های مرکزی ، امور سیاسی و غیره بنابراین ، توصیه می شود هر چند وقت یک بار استراحت کنید و زمانی بهتر از دوره های تعطیلات وجود نداشته باشد ، در غیر این صورت به شما می رسد و بر تجارت شما تأثیر می گذارد. اکثر معامله گران فارکس این کار را می کنند ، بنابراین من این را عمدتا به خودم می گویم. من هم همین کار را می کنم ، اما امسال این کار را نکرده ام و به زودی یک هفته مرخصی می گیرم. اما اگر تصمیم دارید یک سرباز خوب باشید و به تجارت ادامه دهید ، ممکن است بخواهید نگاهی به این نکات برای تجارت در چنین زمان هایی بیندازید.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner