نفت خام در حفظ سوگیری صعودی جلسه گذشته موفق شد – یک چشم انداز اساسی!

در جلسات معاملات اولیه بازارهای آسیا ، قیمت نفت خام WTI موفق به افزایش سود روز گذشته خود شد ، و در حد بالای 40.00 دلار صعودی باقی مانده بود ، زیرا داده های قوی اقتصادی ایالات متحده امیدهای بهبود اقتصادی در ایالات متحده را تقویت می کند. این امر می تواند تقاضای سوخت را تقویت کند و به سود قیمت نفت خام کمک کند. علاوه بر این ، بعد از اینکه اداره اطلاعات انرژی از کاهش موجودی نفت خام 1 میلیون بشکه ای برای هفته منتهی به 16 اکتبر خبر داد ، احساسات پیرامون نفت خام روز پنجشنبه بیشتر بهبود یافت. از سوی دیگر ، می توان به سود قیمت نفت خام نیز نسبت داد. به خوش بینی نسبت به بسته مالی ایالات متحده ، که مثبت بودن تجارت تجاری را حفظ می کند و حمایت از قیمت نفت خام را افزایش می دهد.

برعکس ، قدرت دلار آمریكا با پشتوانه داده های خوب امریكا ، به كلیدی ترین عامل كنترل هرچه بیشتر جنبش های قیمتی نفت خام تبدیل شده است. علاوه بر این ، افزایش مداوم تولید در لیبی ، که هم اکنون انتظار می رود بیش از 500000 بشکه در روز تولید کند ، از سختی 100000 بشکه در روز ، به افزایش نفت خام محدود شد. در آن سوی حوضچه ، ترس از تنش ژئوپلیتیکی بین آمریکا و روسیه و ایران ، گاو های نفت خام را به چالش می کشد. علاوه بر این ، تعداد موارد ویروس کرونا در خارج از مرکز کانون اروپا در حال افزایش است ، که این مسئله شک و تردید در مورد بهبود تقاضای سوخت جهانی را ایجاد می کند. این یک عامل کلیدی است که در هر گونه افزایش اضافی در قیمت نفت خام سرپوش می گذارد. WTI نفت خام در حال حاضر با 40.64 معامله می شود و در محدوده بین 39.71 تا 41.01 ادغام می شود..

علی رغم ترس از برجام بدون توافق و تنش ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و روسیه ، فراموش نکنیم که افزایش ماهانه پرونده COVID-19 در ایالات متحده ، تمایل به تجارت در بازار باعث افزایش مثبت اوایل روز شد ، به لطف تا روز پنجشنبه انتشار مطالبات بیکارانه اولیه هفتهانه بهتر از آنچه در انتظار ایالات متحده بود ، که امیدها را در مورد بهبود اقتصادی ایالات متحده افزایش داده و زیر بنای قیمت نفت خام است. در مقابل داده ها ، طبق اطلاعات منتشر شده توسط وزارت کار ایالات متحده (DOL) ، تعداد آمریکایی هایی که برای اولین بار درخواست بیمه بیکاری کرده اند ، هفته گذشته به 787 هزار نفر کاهش یافته است. با این حال ، این ارقام کاملاً کمتر از 860 هزار کیلوگرم پیش بینی شده بودند و همچنین در ماه قبل نیز از 848 هزار کیلوگرم گزارش شده بود.

علاوه بر این ، دلایل احساسات تجاری در معرض خطر بازار را می توان به تحولات مربوط به محرک مالی ایالات متحده نسبت داد. لازم به ذکر است که نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان می گوید که دستیابی به توافق لازم است. در همین حال ، رهبر دموکرات همچنین گفته است که در یک بسته محرک پیشرفت حاصل شده است. بگذارید یادآوری کنم که دموکراتها و جمهوری خواهان بر سر بسته ای به ارزش حدود 2 تریلیون دلار که هدف آن حمایت از بهبود اقتصاد از بحران ویروس کرونا است ، درگیر شده اند. با این حال ، تحولات مثبت پیرامون محرک های مالی ایالات متحده تمایل به حمایت از احساسات با توجه به قیمت نفت خام دارد..

علی رغم احساسات ریسک پذیر ، دلار گسترده ای در ایالات متحده موفق شد سود قبلی خود را افزایش دهد و پیشنهادات بیشتری را در جلسه اولیه آسیا بخاطر داده های قوی اقتصاد آمریکا ارائه دهد. این امیدها در مورد بهبود اقتصاد ایالات متحده را تقویت کرد و دلار آمریکا را پایه ریزی کرد. با این حال ، سود دلار آمریکا به عاملی اصلی تبدیل شده است که در هر گونه افزایش اضافی در قیمت نفت خام در امان مانده است ، زیرا قیمت نفت با قیمت دلار آمریکا رابطه معکوس دارد. در همین حال ، شاخص دلار که ارزش دلار در برابر سبد ارزهای دیگر را ردیابی می کند ، 0.4٪ افزایش یافته و به 92.97 رسید ، پس از آنکه در چهارشنبه به پایین ترین سطح 7 هفته رسید.

در جای دیگر ، اختلافات مداوم بین انگلیس و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، در مورد موضوعات خاردار مانند شیلات و شرایط بازی مساوی ، در نفت خام محدود شد. علاوه بر این ، ترس از تنش ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و روسیه و ایران نیز نقش مهمی در محدود کردن افزایش قیمت نفت داشت..

علاوه بر این ، احساسات مختلفی که در مورد قیمت نفت خام وجود دارد همچنین می تواند با محدودیت های مجدد قفل همراه باشد ، در تلاش برای متوقف کردن موج دوم ویروس کرونا ، که در نهایت باعث نگرانی ها در مورد کاهش سرعت بازیافت تقاضا برای سوخت شده است ، بنابراین محدود کردن سود قیمت نفت طبق آخرین گزارش داده های دانشگاه جان هاپکینز ، تقریباً نیمی از ایالات ایالات متحده ماهانه سوابق خود را از نظر موارد جدید ثبت می کنند. در همین حال ، ایالت ویکتوریا استرالیا نیز با شکستن میانگین 14 روزه ، تعداد زیادی از عفونت های جدید را ثبت کرده است.

با نگاه به جلو ، معامله گران بازار چشم خود را به حرکت دلار معطوف خواهند کرد ، به دلیل عدم وجود اطلاعات / رویدادهای مهم در روز. با این حال ، بحث نهایی ریاست جمهوری بین دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و جو بایدن ، رقیب دموکرات وی ، کلیدی برای تماشای آن خواهد بود. علاوه بر این ، کاتالیزورهای خطر ، مانند ژئوپلیتیک و ویروس کرونا ، فراموش نکنید که Brexit هیچ اهمیتی از دست نداده است. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner