نفت خام در حفظ سوگیری صعودی روز گذشته خود موفق شد – چشم انداز اساسی!

در طی معاملات روز سه شنبه آسیا ، WTI قیمت های نفت خام موفق شدند روند صعودی روز گذشته خود را افزایش دهند و همچنان مثبت باقی بمانند و بسیار بالاتر از سطح 60.00 دلار باشند ، بیشتر به دلیل جدیدترین گزارش هایی که حاکی از تعطیلی بزرگترین پالایشگاه های نفت در آمریکای شمالی در میان قطب شمال است که باعث اختلال در برق شده است ، منابع آب و سوخت در سراسر تگزاس. در همین حال ، اختلافات میان واشنگتن و تهران در اثر ترس از اختلال در تأمین ، تأثیر مثبت دیگری بر روی رالی نفت گذاشت. جدا از این ، تعصب صعودی در مورد قیمت نفت خام همچنین می تواند به صحبت های خوب درباره بسته امداد COVID-19 ایالات متحده نسبت داده شود..

در همین حال ، بهبود فعلی شرایط ویروس کرونا (COVID-19) و پیشرفت در جلوی واکسن ، قدرت بیشتری به قیمت نفت خام می دهد. در آن سوی اقیانوس ، کاهش تولید عربستان سعودی در ماه های فوریه و مارس همچنان فعال است ، که به نوبه خود قدرت بیشتری را برای تجمع صعودی در نفت فراهم کرده است. علاوه بر این ، قیمت های نفت خام از حمایت ضعیف دلار آمریکا حمایت بیشتری کردند ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دلار دارد. عامل دیگری که می تواند از قیمت های نفت حمایت کند ، وضعیت روشن بازار است که با خوش بینی در مورد بسته کمک ویروس کرونا و پیشرفت در زمینه واکسن ایجاد شده است. در سمت نزولی ، ترس طولانی مدت به دلیل ویروس کرونا و محدودیت های جدید قفل در نیوزیلند و استرالیا نیز می تواند به عنوان یک عامل نزولی مهم شناخته شود که باعث افزایش هرگونه افزایش اضافی در قیمت نفت خام شده است. در زمان تهیه این مقاله ، WTI Crude Oil در 60.14 معامله شد و در محدوده 60.02 تا 60.33 ادغام شد..

با این حال ، احساسات تجاری بازار موفق شد عملکرد مثبت هفته گذشته خود را حفظ کند و در میان بهبود روند ویروس کرونا ، همچنان در روز سبز است. لازم به ذکر است که تعداد موارد COVID-19 در آمریکا همچنان رو به کاهش است و نرخ هفت روزه آلودگی های روزانه در این کشور برای اولین بار از نوامبر گذشته به زیر 100 هزار کاهش یافته است و کشور همچنان به سمت بازگشایی حرکت می کند. علاوه بر این ، انگلستان یک مرحله مهم واکسیناسیون را معرفی کرد (15 میلیون نفر از آسیب پذیرترین چهار گروه از جمعیت که اولین ضربات جرمی خود را دریافت کرده اند) ، که به شما کمک می کند درهای محدودیت محدود شود. در همین حال ، دولت انگلیس انتظار دارد تعداد بستری های مربوط به ویروس طی ماه آینده کاهش یابد.

جدا از این ، دلیل دیگری که در پشت عملکرد مثبت بازار وجود دارد را می توان به صحبت های مربوط به بسته امداد COVID-19 ایالات متحده نسبت داد. لازم به یادآوری است که داده های ناامیدکننده اشتغال ایالات متحده که قبلاً منتشر شده بود و نگرانی از ضعف بیشتر در بازار کار ، نیاز به بسته محرکه رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن با ارزش 1.9 تریلیون دلار را افزایش می دهد. خوشبو بودن بازار نقش مهمی در حمایت از قیمت بالاتر نفت خام دارد.

در نتیجه ، دلار گسترده ایالات متحده نتوانست روند کاهشی روز گذشته خود را متوقف کند ، زیرا همچنان کم است تقاضا برای دارایی های امن ، در میان امید به بهبود سریع اقتصادی ایالات متحده از COVID-19 و پیشرفت به سمت توافق در مورد مرحله بعدی محرک های مالی ایالات متحده. با این حال ، ضرر و زیان در دلار آمریکا به نفت خام کمک کرد تا قیمت پیشنهادی خود را حفظ کند ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دلار دارد. در همین حال ، تا ساعت 8:31 بعدازظهر ET (ساعت 1:31 بامداد GMT) ، شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر یک ارز دیگر ارزیابی می کند ، با 0.06٪ کاهش به 90.267 رسید..

قیمت نفت خام در سراسر اقیانوس از درگیری شدید بین ایالات متحده و تهران که پس از مرگ یک عضو سرویس ایالات متحده سرعت بیشتری گرفت ، حمایت بیشتری کرد. همچنین گزارشاتی از زخمی شدن یک عضو خدمات آمریکایی و پنج پیمانکار غیرنظامی گزارش شده است. این تیم بخشی از نیروهای ائتلاف تحت هدایت ایالات متحده در اربیل عراق بود. این به نوبه خود این سو raised ظن را ایجاد کرد که احتمالاً ایران می تواند در پس این حرکت باشد. اختلافات پیش بینی شده بین واشنگتن و تهران همچنین ممکن است باعث افزایش تجمع در نفت شود ، به دلیل ترس از اختلال در تأمین.

علاوه بر کشمکش بین آمریکا و تهران ، اوج گرفتگی در ایالات متحده باعث تعطیلی چاه ها و پالایشگاه های نفت شده است ، اپراتورهای گاز طبیعی و خط لوله خام نیز با محدودیت هایی روبرو هستند که به نوبه خود ، یک پل کوتاه مدت دیگر برای بهبود قیمت فراهم کرده است ، این احتمالاً مسئول افزایش قیمت نفت به سطحی بود که بازارها در آن حرکت می کردند. بزرگترین پالایشگاه های نفت در آمریکای شمالی نیز متوقف می شوند ، عمدتا به دلیل شرایط قطب شمال که باعث اختلال در برق ، آب و سوخت در سراسر تگزاس شده است.

از طرف نزولی ، سویه های ویروس در نیوزیلند و استرالیا هنوز هیچ نشانه ای از کندی نشان نمی دهند ، و در نتیجه ، مقامات خواستار محدودیت های جدید در قفل شدن هستند. بیانیه ناخوشایند سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، با استناد به ترس از عفونت مجدد با سویه های جدید ویروس ، می تواند به عنوان یک عامل نزولی مهم تلقی شود که باعث افزایش هرگونه افزایش اضافی در قیمت نفت خام شده است. یکی دیگر از عواملی که می تواند جلب توجه کند ، تنش های ژئوپلیتیکی بین چین و جهان غرب است.

با نگاهی به جلو ، داده های خرده فروشی ایالات متحده در ماه ژانویه در ساعت 13: 30GMT روز چهارشنبه منتشر می شود و از نزدیک تحت نظارت وضعیت سلامت مصرف کننده آمریکا در ماه گذشته قرار می گیرد. در همین حال ، صورتجلسه FOMC از جلسه ژانویه در ساعت 19: 00GMT منتشر می شود و این باعث ایجاد علاقه در بازارها می شود ، زیرا بینش بیشتری در مورد بحث FOMC در مورد کاهش برنامه خرید دارایی فراهم می کند. علاوه بر این ، اخبار مربوط به بسته کمک های ایالات متحده ، واکسن های ویروس کرونا و تنش بین آمریکا و ایران ، می تواند جهت گیری جدیدی برای این کالا فراهم کند. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner