دلار استرالیا با بانک ذخیره استرالیا با ضربه روبرو می شود

تعداد زیادی از تصمیمات نرخ بهره بانک مرکزی برای این هفته برنامه ریزی شده است. اولین تصمیم در باره تصمیم بانک رزرو استرالیا ، اوایل روز سه شنبه در ساعت 03:30 به وقت گرینویچ است. انتظار می رود RBA نرخ خود را در 1.5٪ ثابت نگه دارد. تصمیم نرخ به خودی خود احتمالاً نوسانات زیادی ایجاد نخواهد کرد ، مگر در مواردی که RBA کاهش نرخ ایجاد کند. با این حال ، بیانیه نرخ همراه می تواند سنگینی بر دلار استرالیا بگذارد اگر RBA به لحن بدخواهانه برخورد کند. معاملات Aussie در ماه نوامبر کمی پایین تر بود و احتمالاً در دسامبر ضعیف خواهد ماند. در اینجا نمودار هفتگی AUD / USD وجود دارد:

 

نمودار هفتگی AUD / USD

  

روی این جفت شیب نزولی مشخصی وجود دارد. نشانگر تصادفی کند در پایین صفحه نیز شاهد این ضعف است. عقب نشینی در دو هفته گذشته این جفت ارز را به منطقه ای برگردانده است که نسبت خوبی به پاداش برای فروشندگان کوتاه مدت دارد. میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای که حدود 70 پیپ بالاتر از روز جمعه است ، می تواند قیمت را در چند هفته آینده محدود کند. این نمودار روزانه است:

 

AUD / USD نمودار روزانه

  

من در مقالات اخیر پیشنهاد داده ام که این جفت را در منطقه مقاومت قبلی بفروشید ، همانطور که در نمودار بالا مشخص شده است. این منطقه مقاومت و همچنین میانگین متحرک نمایی 20 روزه و میانگین متحرک 200 روزه همچنان در حال نگهداری است. این دو میانگین متحرک همراه با این منطقه پشتیبانی سابق که به عنوان مقاومت جدید عمل می کند ، تلاقی زیادی از عناصر مقاومت ایجاد می کند که می تواند یک مزیت مهم برای معامله گرانی باشد که طرف کوتاه را دارند.

 

معامله گرانی که مایلند در موقعیت های کوتاه جدید AUD / USD شرکت کنند می توانند از چند روش مختلف استفاده کنند. یکی از این راه اندازی معاملات بلند مدت است که می تواند با قیمت فعلی بازار (0.74529) وارد شود. توقف ضرر گسترده در حدود 200 پیپ و سود بردن در حدود 600 پیپ می تواند مورد استفاده قرار گیرد. نمودار زیر نحوه تنظیم را توضیح می دهد:

 

نمودار هفتگی AUD / USD

  

موقعیت را می توان به سرعت صعود کرد به محض اینکه با 200 پیپ به نفع شما حرکت کند (فاصله توقف ضرر اولیه.


 

گزینه دیگر این است که قبل از ورود منتظر اصلاح حتی بزرگتر باشید. این مزیت هدف سود بیشتر و ضرر توقف کمتر است. ضرر تلاش برای این کار این است که ممکن است قیمت به سفارش ورودی شما نرسد و شما می توانید یک معامله را از دست بدهید. به عنوان مثال:

 

نمودار هفتگی AUD / USD

 

البته راه های بسیار دیگری برای تجارت AUD / USD وجود دارد. معاملات بلند مدت برای هر معامله گر جذاب نیست و احتمالاً در بازه های زمانی پایین هفته (های) آینده فرصت های بی عیب و نقصی وجود دارد.

 

تصمیم نرخ RBA و بیانیه نرخ تنها رویدادهای مهم خارج از منطقه در این هفته نیستند. شماره تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم استرالیا روز چهارشنبه ساعت 00:30 به وقت گرینویچ منتشر می شود. پیش بینی می شود کاهش در این اعداد که می تواند بازتابی از اقتصاد کندتر استرالیا باشد.

 

USD / CAD

 

BOC (بانک کانادا) نیز این هفته روز چهارشنبه ساعت 15:00 به وقت گرینویچ تصمیم نرخ بهره دارد. انتظار می رود BOC نرخ آنها را بدون تغییر 0.5٪ حفظ کند. افزایش اخیر قیمت نفت مطمئناً از فشار اقتصادی کانادا می کاهد. من شک دارم که آیا BOC در این مرحله ، به ویژه با افزایش اخیر قیمت نفت ، کاهش غیرمنتظره ای را اعمال خواهد کرد؟. 

 

در صورت ادامه روند صعودی قیمت نفت در این هفته ، دلار کانادا می تواند مقادیر بیشتری نسبت به دلار آمریکا بدست آورد ، به ویژه اگر دلار از سودهای اخیر خود پس بگیرد. در اینجا نمودار روزانه USD / CAD آمده است:

 

نمودار روزانه USD / CAD

  

در اینجا می توانیم ببینیم که این جفت ارز به طور متقاعد کننده ای زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه شکسته شده است. واگرایی منفی در نشانگر تصادفی کند ، روند فعلی اصلاح قیمت را پیش بینی کرد. همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید ، این شاخص در حال حاضر به شدت در حال سقوط است و تا زمانی که این شاخص به سمت پایین شیب یابد ، نرخ ارز USD / CAD می تواند منفی باقی بماند.

 

البته من فعلاً پیشنهاد نمی کنم این جفت را بفروشید زیرا این امر می تواند با روند صعودی بزرگتر مبارزه کند. به یاد داشته باشید ، این جفت ارز بیش از میانگین متحرک 200 روزه خود معامله می کند و حتی در نمودار هفتگی ، قیمت همچنان توسط 20-EMA پشتیبانی می شود. بیایید نمودار هفتگی USD / CAD را بررسی کنیم:

 

نمودار هفتگی USD / CAD

  

نشانگر تصادفی آهسته هنوز هم یک خوانش بیش از حد به ما می دهد. کانال همچنان دارای شیب رو به بالا است. این عوامل ، همراه با پشتیبانی ارائه شده توسط میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای ، باید معامله گران را هشدار دهند تا در این مرحله فقط موقعیت های طولانی را در نظر بگیرند. قیمت فعلی نیز در سطح مقاومت قبلی است که می تواند یک منطقه پشتیبانی جدید مهم باشد. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

نمودار روزانه USD / CAD

  

همانطور که می دانید ، دلار کانادا و قیمت نفت بسیار با هم ارتباط دارند. به دنبال توافق اخیر برخی از کشورهای تولید کننده نفت برای کاهش یا مسدود کردن تولید نفت در تلاش برای افزایش قیمت این کالا ، قیمت نفت به شدت افزایش یافته است. طرح آنها تاکنون با معاملات نفت خام بالای 51 دلار در هر بشکه موفقیت آمیز بوده است. اینکه چقدر این کاهش تولید در طولانی مدت م effectiveثر خواهد بود ، گفتن مشکل است. من شک دارم که آیا قیمت نفت برای مدت طولانی معاملات را بالاتر نگه می دارد یا خیر. اگر قیمت نفت در چند هفته آینده شروع به ادغام کند ، می تواند USD / CAD را پشتیبانی کند. اگر دلار آمریكا در همان زمان كشش خود را بدست آورد ، USD / CAD می تواند سریعاً دوباره به سمت بالا حرکت کند.

 

EUR / USD

 

یورو در حال حاضر با موانع اساسی زیادی روبرو است. همه پرسی ایتالیا ، مشکلات دویچه بانک و صحبت در مورد احتمال خروج هلند از اتحادیه اروپا.

 

EUR / USD از زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیار پایین تر معامله شده است. به این نمودار روزانه نگاه کنید:

 

نمودار روزانه EUR / USD

  

این جفت ارز به سطحی برگشت که می تواند فرصت خوبی برای فروش آن باشد. موارد فنی و بنیادی پیشنهاد کاهش بیشتر EUR / USD را دارد و احتمالاً طی چند هفته آینده جفت ارز به برابری می رسد. در حال حاضر پوند نسبتاً قوی است و شاید فروش یورو در برابر پوند نتایج بهتری نسبت به فروش آن در برابر دلار آمریکا داشته باشد..

 

روز دوشنبه ، رئیس بانک مرکزی اروپا ماریو دراگی در ساعت 14:00 به وقت گرینویچ سخنرانی خواهد کرد. روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا در ساعت 12:45 به وقت گرینویچ نرخ بهره را اتخاذ کرد.

 

GBP / USD

 

معاملات GBP / USD در چند روز گذشته با شدت بیشتری معامله شد. این احتمال که انگلیس پس از Brexit (با هزینه) بتواند به بازار واحد اروپا دسترسی پیدا کند ، باعث این صعود تکان دهنده شده است. اقتصاد انگلیس اگر بخواهد دسترسی تجاری خود را به منطقه یورو حفظ کند ، بسیار سود می برد.

 

نمودار GBP / USD روزانه

  

اگرچه GBP / USD به یک منطقه مقاومت مهم نزدیک می شود ، من در این زمینه شرط نمی بندم. اگر به زودی اخبار خوب Brexit را برای انگلیس به دست آوریم ، می تواند یک تجمع قوی برای تسکین باشد که احتمالاً به سطوح مقاومت نزدیک مانند آنچه در نمودار بالا احترام نمی گذارد ، نخواهد بود..

 

رویدادهای مهم خبری انگلیس در هفته پیش رو

 

PMI خدمات (نوامبر) – دوشنبه 09:30 به وقت گرینویچ

فرماندار BOE مارک کارنی صحبت می کند – دوشنبه 17:00 به وقت گرینویچ

تولید ساخت (ماه) (مهر) – چهارشنبه 09:30 به وقت گرینویچ

 

با تجارت خود موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map