شاخص بزرگ متضاد – احساس خرده فروشی

من مطمئن هستم که شما شنیده اید یا خوانده اید که بیشتر معامله گران فارکس به طور مداوم ضرر می کنند. متأسفانه ، این درست است. بسیاری از افراد بدون آموزش و آموزش مناسب به تجارت فارکس می پردازند و همین امر آنها را در معرض ضرر قرار می دهد. بیشتر افراد چالش جدی معامله در بازارهای مالی را دست کم می گیرند.

 

روند دوست شما است

مهمترین اصل تجارت ، معاملات در جهت روندهای غالب است. اکثر تاجران خرده فروشی این قانون را رعایت نمی کنند و بنابراین آنها دائماً ضرر می کنند.

 

موقعیت خرده فروشی و روندهای قوی

همانطور که می دانیم ، معامله گران خرده فروشی بیشتر به جای همسویی با این روندها ، خود را در برابر روندهای قوی قرار می دهند.

چرا این اتفاق می افتد؟ یک دلیل مهم این است که تاجران خرده فروشی دوست دارند در روندهای قوی بالا و پایین را انتخاب کنند. آنها دوست دارند “کم بخرند” و “زیاد بفروشند”.

وقتی روند بازار پایین می آید و به پایین ترین سطح خود می رسد ، این معامله گران دلیل پایین بودن قیمت را معامله ای برای خرید می دانند. برعکس ، هنگامی که قیمت در یک روند قوی گاو نر به بالاترین قیمت شکسته می شود ، آنها فروش می کنند زیرا قیمت را بسیار گران ارزیابی می کنند.

در حالی که خرید کم و گران فروشی هیچ مشکلی ندارد ، شما باید این کار را در جهت روند انجام دهید ، نه در خلاف آن.

بازرگانان خرده فروشی نیز تمایل دارند در بازه های زمانی کمتری معامله کنند ، که معمولا بسیار کمتر از بازه های زمانی بالاتر مانند روزانه و هفتگی قابل اعتماد هستند..

به عنوان مثال ، یک تاجر خرده فروشی بی تجربه در جریان روند نزولی در یک نمودار 5 دقیقه ای که بر خلاف روند صعودی واقعاً قوی در نمودار روزانه حرکت می کند ، فروش می کند. اگر خوش شانس باشد ، چند پیپ می آورد ، اما بازیکنان سازمانی که در بازه های زمانی بالاتر “با روند” تجارت می کنند ، احتمالاً پول او را می گیرند.

موقعیت یابی خرده فروشی می تواند ابزاری باورنکردنی برای تأیید روندهای قوی ، اشاره به برگشت های احتمالی روند و جلوگیری از ادغام بازار باشد.

 

مثالهای عملی

بیایید به بررسی اطلاعات موقعیت فعلی خرده فروشی در چند ابزار اصلی بپردازیم:

شاخص بزرگ متضاد 1

فهرست SSI Dailyfx.com

 

SSI مخفف Speculative Sentiment Index است. این ابزار به شما می گوید که چند تاجر خرده فروشی طولانی هستند و چه تعداد از یک جفت ارزی خاص (یا یک ابزار مالی دیگر) کوتاه هستند.

بیایید EUR / USD را به عنوان مثال در نظر بگیریم. عددی که در اینجا می بینیم -2.4868 است. این به این معنی است که برای هر تجارت طولانی مدت ، 2.4868 معاملات کوتاه باز وجود دارد. این بدان معناست که 28.68٪ از مواجهه باز با EUR / USD در حال حاضر در سمت خرید و 71.32٪ در سمت فروش است..

حال بیایید ببینیم EUR / USD چه کاری انجام داده است:

شاخص بزرگ متضاد 2نمودار روزانه EUR / USD

 

در اینجا می بینید که برای چندین هفته EUR / USD بیشتر معامله شده است. قیمت در حال حاضر بالاتر از 200-MA و 20-EMA است که جهت روند صعودی را تأیید می کند.

تصمیم نرخ کنونی بانک مرکزی اروپا و کنفرانس مطبوعاتی وزن یورو را نشان می دهد ، اما با وجود اصلاح روند مخالف ، تصویر بزرگتر همچنان صعودی است.

در نمودار بالا ، سایر ویژگی های یک روند صعودی را نیز مشاهده خواهید کرد – اوج های تاب بیشتر و پایین ترین های نوسان بالاتر.

روند صعودی واضح است. با این حال ، بازرگانان خرده فروشی در این صعود تهاجمی می فروشند و ضرر می کنند.

احتمالاً متعجب خواهید شد اگر بفهمید که معامله گران خرده فروشی از 18 آوریل سال جاری با نرخ EUR / USD خالص بوده اند. از زمان بسته شدن در 18 آوریل ، نرخ ارز EUR / USD 486 پیپ افزایش یافته است.

بدیهی است که بیشتر این معامله گران از معاملات خود حذف شده اند و آنهایی که هنوز موقعیت های کوتاه خود را حفظ می کنند ، در عقب هستند و با ضرر زیادی روبرو هستند.

حال بیایید نگاهی به USD / JPY بیندازیم:

شاخص بزرگ متضاد 3نمودار روزانه USD / JPY

 

در USD / JPY ، مقدار SSI فعلی 1.92 است. این بدان معنی است که برای هر موقعیت کوتاه 1.92 موقعیت بلند وجود دارد. این به 65.71٪ موقعیت های بلند و 34.29٪ موقعیت های کوتاه تبدیل می شود.

درست مثل EUR / USD ، معامله گران خرده فروشی نیز مدتی است که حتی با هجدهم ماه مه سال جاری با روند نزولی USD / JPY مبارزه می کنند. (در این روز ، معامله گران خرده فروشی خالص شدند).

در حال حاضر نرخ USD / JPY SSI 1.92 است که خیلی افراطی نیست ، اما اگر هفته آینده شاهد از سرگیری روند نزولی باشیم این سرعت می تواند به سرعت از 2.0 فراتر رود. مراقب این جفت باشید!

در حالی که ما مشغول USD / JPY هستیم ، به یاد داشته باشید که هفته آینده برخی از خطرات سطح بالای رویداد را داریم که می تواند فوق العاده روی این جفت تأثیر بگذارد. FED (فدرال رزرو) و BOJ (بانک ژاپن) به ترتیب روزهای چهارشنبه و جمعه تصمیمات خود را درباره نرخ بهره دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت USD / JPY ، به سادگی این پیوند را دنبال کنید: معامله ارز جفت ارز USD / JPY – راهنمای مبتدیان.

 

نحوه استفاده از داده های موقعیت یابی خرده فروشی

آیا توجه دارید که معامله گران خرده فروشی چگونه می خواهند حرکت قدرتمند بازار را کم رنگ کنند?

آنچه در مورد این شاخص عالی بسیار خارق العاده است ، این است که روندهای بسیار شدید اغلب با قرائت شدید SSI همراه هستند.

این ویژگی ما را قادر می سازد تا استراتژی های معاملاتی پیرامون این مفهوم ایجاد کنیم. برخی می گویند قرائت بالای 2.0 یا زیر -2.0 باید بسیار شدید در نظر گرفته شود (و برای اهداف تجاری مفید باشد). برخی دیگر دوست دارند وقتی میزان خواندن آنها بالاتر از 3.0 یا کمتر از -3.0 است ، معامله کنند.

 

استراتژی ها و تکنیک ها

معمولاً قرائت SSI بالاتر از 2.0 و زیر -2.0 نتایج خوبی به همراه دارد.

EUR / USD به عنوان مثال

هنگامی که روند صعودی شدیدی داشته باشیم ، به عنوان مثال EUR / USD و خواندن SSI زیر -2.0 باشد ، می توانیم شرایط را بررسی کنیم و مواظب فرصت های خرید باشیم.

ما با مطالعه منفی SSI می دانیم که اکثر معامله گران خرده فروشی در حال افزایش هستند. ما می خواهیم مانند این بازیگران نهادی و با این روند معامله کنیم.

شاخص بزرگ متضاد 4

برای فرود ایمن هواپیما ، باید به باند در برابر باد نزدیک شوید. برای کسب درآمد در بازارها ، به تجارت خلاف احساسات خرده فروشی نیاز دارید.

 

در حال حاضر ، روند صعودی EUR / USD در نمودار هفتگی به منطقه مقاومت مهمی نزدیک می شود. با این وجود ، اگر در منطقه میانگین متحرک نمایی 20 روزه شمع رد خوبی بدست آوریم ، یک فرصت خرید خوب پیش می آید.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که جلسه امروز بانک مرکزی اروپا بر یورو تأثیر منفی گذاشت. من شخصاً می خواهم تأییدیه ای در مورد از سرگرفتن روند صعودی قبل از ورود به یک معامله طولانی مدت ببینم. فقط درصورتی که این نشست بانک مرکزی اروپا مرکزی برای تغییر روند در EUR / USD باشد.

اگر می خواهید در مورد معاملات EUR / USD بیشتر بدانید ، این پیوند را دنبال کنید: تجارت جفت ارز EUR / USD – راهنمای مبتدیان.

 

چگونه می توان روندهای بسیار قوی و غیر فرار را معامله کرد

اگر نمی دانید چگونه به آنها نزدیک شوید ، تجارت کاملاً قوی و روندهای بی ثبات با SSI می تواند مشکل باشد. اغلب اوقات بازنگری های معنی دار چندانی در نمودارهای روزانه وجود دارد تا بتوانید از این شرایط استفاده کنید.

این معامله را می توان با بازپرداخت های کم عمق در بازه های زمانی کوچکتر یا با شکست معاملات در نمودارهای روزانه کنار زد. البته Breakout ها را می توان در بازه های زمانی کوچکتر نیز معامله کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تکنیک های معاملاتی ، لطفاً پیوند زیر را دنبال کنید: نحوه درک ساختارهای مختلف بازار.  

در این مقاله ، شما همچنین خواهید آموخت که چگونه تجارت بی ثبات را به طور موثر تجارت کنید.

البته ، مهم است که ابزاری را که می خواهید تجارت کنید ، به درستی تجزیه و تحلیل کنید و فقط آن را معامله نکنید زیرا خواندن SSI بسیار شدید است.

هنگام تصمیم گیری در مورد تجارت ، باید هر وسیله را به صورت جداگانه اداره کنید و عوامل اساسی و فنی مهم را در ذهن داشته باشید.

 

جفت / ابزار عجیب و غریب و جزئی

داده های قابل اطمینان موقعیت یابی خرده فروشی معمولاً در ابزارهای کم اهمیت مانند جفت ارزهای عجیب و غریب و جزئی در دسترس نیست. با این حال ، هنگام معامله این ابزارها ، همین اصول مهم است.

هنگامی که یک روند ثابت تسریع می شود ، معامله گران خرده فروشی با عزمی دوباره در برابر آن می جنگند. با پیشرفت روند ، این معامله گران مجبور می شوند از موقعیت های ضد روند خود خارج شوند. با کمبود حاشیه موجود در حسابهای خود ، توقف ضرر آنها آغاز می شود یا موقعیت هایشان بسته می شود.

پسران بزرگ (عمدتا معامله گران نهادی) که با روند معامله می کنند ، پول این بازرگانان خرده فروشی را به راحتی برداشت می کنند.

بنابراین اگرچه ممکن است به برخی از ابزارهای خاص نتوانید به داده های موقعیت یابی خرده فروشی دسترسی پیدا کنید ، اما می توانید آنها را به همان شیوه جفت ارزهای اصلی معامله کنید..

هرچند ، نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که معامله گران خرده فروشی ، بعضی اوقات در سمت راست بازار هستند ، به خصوص در محیط های مختلف. با این حال ، معامله گران خرده فروشی در بیشتر اوقات اشتباه می کنند و تجارت در برابر احساسات خرده فروشی واقعاً پاداش آور است ، وقتی آن را با تجزیه و تحلیل فنی مناسب و مدیریت خوب پول ترکیب کنید.

آیا علائم تجاری ما را امتحان کرده اید؟ ما نه تنها سیگنال های معاملاتی فارکس را ارائه می دهیم بلکه سیگنال هایی را بر روی طلا ، نفت خام و شاخص سهام Nikkei 225 ارائه می دهیم..

تجارت شما مبارک!

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner