این هفته مراقب ادامه پوند و دلار آمریکا باشید

هفته گذشته پر از آشفتگی و عدم اطمینان بود. ما شاهد برخی تحرکات چشمگیر در بازار ارز بودیم که عمدتاً به دلیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی غافلگیرکننده نامزد جمهوری خواه ، آقای دونالد ترامپ بود. در یک مرحله ، هیلاری کلینتون دموکرات به نظر می رسید که پیروز خواهد شد. بازارها همچنین انتظار داشتند او ترامپ را شکست دهد. هنگامی که مشخص شد ترامپ قصد دارد رئیس جمهور جدید ایالات متحده باشد ، بازارها نسبت به این غافلگیری واکنش خشونت آمیزی نشان دادند. پس از اقدامات قیمتی مانند شلاق زدن ، بازارها به سمتی رفتند که از ارزش سهام ، دلار آمریکا و قدرت پوند و همچنین ضعف ارز کالایی برخوردار بود..

 

GBP / USD

 

پوند مهربان پیروزی ترامپ بوده است. باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده قول داد در صورت تصمیم به ترک انگلیس در مورد یک توافق تجاری دوجانبه با انگلیس مذاکره نکند. این سیاست مطمئناً تحت رهبری ترامپ تغییر خواهد کرد ، که یکی از دلایل پیشنهاد قیمت در کابل و سایر جفت های پوند است. علاوه بر این ، ترامپ احتمالاً اتحادیه اروپا را مجبور به مذاکره با انگلیس در مورد شرایط پیشنهادی نخست وزیر ترزا می می کند. این نیز به وضوح پوند مثبت است. رهبری ترامپ احتمالاً بسیاری از خطرات برجام را برای اقتصاد انگلیس از بین می برد. بیایید نگاهی به یکی از مایع ترین جفت ارزها ، GBP / USD بیندازیم:

 

نمودار GBP / USD روزانه

 

این جفت ارز نسبت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه به یک قدرت محکم رسیده است. این به ما می گوید که حرکت در حداقل کوتاه مدت صعودی است. اگر موارد فنی را بررسی کنیم ، باید تشخیص دهیم که روند بزرگتر هنوز نزولی است. تغییرات اساسی اخیر در مورد اقتصاد انگلستان قانع کننده است و احمقانه است که سعی کنید این حرکت صعودی اخیر را در GBP / USD از بین ببرید. اگر به بازه های زمانی کوچکتر نگاه کنیم ، مشخص است که فعالان بازار صعودی در حال حاضر کنترل را در دست دارند. به این نمودار ساعتی نگاه کنید:

 

نمودار ساعتی GBP / USD

 

به فاصله چهار میانگین متحرک نمایی در این نمودار توجه کنید. این باعث می شود که حرکت صعودی حتی بیشتر دیده شود. تا زمانی که این EMA ها به سمت بالا تراز شده و به سمت بالا شیب داشته باشند ، هیچ دلیلی وجود ندارد که بتوانید GBP / USD را کوتاه کنید. من به دنبال فرصت های خرید این جفت خواهم بود ، اگرچه ممکن است سودآوری بیشتری داشته باشد که قدرت پوند را در برابر ارزهای دیگر که در این مرحله به طور قابل توجهی ضعیف تر از دلار آمریکا هستند ، داشته باشد. بهتر است یک ارز قوی را در برابر یک ارز ضعیف جفت کنید. دلار آمریکا قطعاً یکی از ضعیف ترین ارزهای چند روز اخیر نبوده است. به این نمودار شاخص دلار آمریکا نگاه کنید:

 

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا

 

همانطور که مشاهده می کنید ، عملکرد قیمت در این نمودار کاملا بالای 20-EMA نگه داشته می شود که نشانه خوبی از حرکت صعودی است.

 

بنابراین ، در برابر کدام ارزها می توان پوند خریداری کرد ، به جز دلار آمریکا؟ ما معمولاً فقط در مورد جفت های ارز اصلی در این فضا بحث می کنیم ، اما به دلیل پتانسیل بزرگی که در جاهای دیگر است ، این هفته استثنا قائل خواهیم شد. در ابتدا بیایید GBP / CAD را بررسی کنیم:

 

GBP / CAD

  

نمودار روزانه GBP / CAD

 

از نزدیک به روز سه شنبه تا نزدیک به جمعه ، پوند 3.67٪ در برابر دلار کانادا افزایش یافت. یعنی 604.1 پیپ. در همین مدت ، GBP / USD فقط 220.6 پیپ افزایش داشت که 1.78٪ افزایش است. این یک تفاوت بزرگ است! اگر به نمودار روزانه USD / CAD نگاه کنیم ، به راحتی می توان فهمید که چرا این اختلاف بسیار زیاد است:

 

نمودار روزانه USD / CAD

 

همانطور که مشاهده می کنید ، دلار کانادا در سه روز معاملاتی گذشته در برابر دلار آمریکا به طور قابل توجهی تضعیف شده است.

 

برای بازگشت به GBP / CAD ، این جفت ارز به نظر می رسد پتانسیل صعودی زیادی دارد. بیایید نمودار ساعتی این جفت را بررسی کنیم:

 

نمودار ساعتی GBP / CAD

 

به رنگ آبی ، میانگین متحرک نمایی 20 داریم. همانطور که مشاهده می کنید ، قیمت در 34 شمع اخیر این EMA را لمس نکرده است. خط سیاه میانگین متحرک 200 دوره است. این دو میانگین متحرک (به ویژه 20-EMA) برای ما نشان می دهد که شدت حرکت صعودی فعلی چقدر قوی است.

 

بنابراین چگونه می توانیم چند پیپ در این هفته در این جفت جلب کنیم؟ اولین چیزی که می خواهم ببینم ادامه حرکت صعودی فعلی و شکست در اوج روز جمعه است. سپس می توانیم به دنبال بازگشت بازگشت به 20-EMA در یک نمودار ساعتی باشیم تا نوشته های طولانی خود را دقیق کنیم.

 

اگر به نمودار روزانه GBP / CAD نگاهی بیندازید ، ممکن است متوجه شوید که حرکت صعودی از قبل تمدید شده است. این بدان معنا نیست که قیمت به طور ناگهانی پایین می آید ، اما باید مراقب باشیم که گرفتار یک اصلاح نباشیم.

 

اگر شتاب تهاجمی دیگری مانند پنجشنبه و جمعه دریافت کنیم ، ممکن است بخواهید از یک بازه زمانی کوچکتر برای تعیین زمان ورودی های خود استفاده کنید. اگر در یک نمودار ساعتی منتظر بازپرداخت به 20-EMA باشید ، این حرکتهای عالی را کاملا از دست خواهید داد. اگر از 20-EMA در نمودار 15 دقیقه ای استفاده می کردید ، می توانستید روی یک موج عقب بر روی موج بپرید. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

نمودار GBP / CAD 15 دقیقه ای

 

کاهش شدید قیمت نفت طی چند روز گذشته به ضعف دلار کانادا کمک کرده است. اگر روند کاهشی قیمت نفت ادامه یابد ، می تواند حرکت صعودی GBP / CAD را افزایش دهد.

  

GBP / AUD

 

این جفت در سه روز معاملاتی حتی با رشد 4.69 درصدی حتی بیشتر از GBP / CAD افزایش یافته است. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

نمودار ساعتی GBP / AUD

 

این جفت می تواند همانند GBP / CAD در هفته آینده معامله شود. دلار کانادا و دلار استرالیا هم ارزهای کالایی هستند. همبستگی مثبتی دارند و بسیاری از اوقات حرکتهای قیمتی مشابهی را انجام می دهند.

 

یورو و ین ژاپن نیز در حال حاضر دو ارز نسبتاً ضعیف هستند. آنها همچنین می توانند ارزهای عالی برای فروش در برابر پوند باشند.

 

پوند انگلیس در این هفته با آرایه ای از انتشار اطلاعات مهم اقتصادی روبرو است و متعاقباً می توان انتظار نوسانات زیادی را در جفت های پوند داشت. لطفاً در مورد اخبار اقتصادی این هفته در پایان مقاله بیشتر بخوانید.

 

AUD / USD

 

در چند روز گذشته دلار استرالیا به شدت در برابر دلار آمریکا معامله شد. به نظر می رسد این یک جفت داغ برای فروش در هفته آینده است ، به خصوص اگر با قدرت بیشتری در دلار آمریکا روبرو شویم. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

AUD / USD نمودار روزانه

 

ممکن است استدلال کنید که به نظر نمی رسد این جفت در حال حاضر در روند نزولی قرار داشته باشد. خب ، طی چند هفته گذشته معاملات بسیار کمی به صورت پهلو انجام شده است ، اما اگر به نمودار بزرگتر هفتگی نگاه کنیم ، به ما یادآوری می کند که این جفت ارز در واقع همچنان در روند نزولی قرار دارد. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

 نمودار هفتگی AUD / USD

 

این جفت ارز جمعه زیر میانگین متحرک نمایی 20 هفته بسته شد و به نظر می رسد ممکن است در هفته آینده شاهد ضعف بیشتری باشیم.

 

EUR / USD

 

در چند روز گذشته دلار آمریکا کاملا بر یورو غلبه کرد. اگرچه یورو همچنان در محدوده بسیار وسیعی معامله می شود ، اما ممکن است روند حرکت نزولی هفته گذشته در هفته آینده وجود داشته باشد. به این نمودار روزانه نگاه کنید:

 

نمودار روزانه EUR / USD

 

اکنون ممکن است بهترین زمان برای ورود موقعیت های کوتاه خارج از نمودار روزانه نباشد. ممکن است فرصت های بهتری نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه وجود داشته باشد. اگر آنقدر صبور باشیم که منتظر شکل گیری اصلاح باشیم ، می توانیم از چنین شرایطی استفاده کنیم. البته ، در بازه های زمانی کوچکتر نیز می تواند فرصت های خوبی داشته باشد.

 

USD / CAD

 

این یک جفت است که من واقعاً از آن هیجان زده ام. روند بلند مدت و روند کوتاه مدت کاملاً منطبق هستند. بیایید به یک نمودار هفتگی نگاهی بیندازیم:

 

نمودار هفتگی USD / CAD

 

اگرچه اخیراً اصلاحات شدیدی در روند گاو نر ایجاد شده است ، اما گاوها در چند ماه گذشته بسیار خوب شده اند. من خیلی نزدیک هفته گذشته را دوست دارم. تنظیمات روزانه به همان اندازه هفتگی جذاب است. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

نمودار روزانه USD / CAD

 

گاوها به وضوح بر این صحنه تسلط دارند. اگرچه ممکن است روزهای دوشنبه فرصت های خوبی در بازه های زمانی کوچکتر پیدا کنید ، من فعلا علاقه ای به معامله این جفت در نمودار روزانه ندارم. من اطمینان دارم که وقتی این جفت ارز تا حدودی اقدام به بازپرداخت کند ، به برخی از خریدهای پرشکوه دست پیدا خواهیم کرد.

 

USD / JPY

 

هفته گذشته این جفت ارز بالاتر رفت. روز دوشنبه با افزایش بالاتر و هفته را حدود 350 پیپ از پایان هفته گذشته تمدید کرد. این جفت ارز در حال ورود به یک منطقه مقاومت مهم است. اگر موفق شود این مقاومت را از بین ببرد ، ممکن است ثابت قدم به روند صعودی خود ادامه دهد. روز پنجشنبه این جفت ارز برای اولین بار در 234 روز معاملاتی بالای میانگین متحرک 200 روزه بسته شد که یک موفقیت بزرگ برای گاوها است. به این نمودار روزانه نگاه کنید:

 

نمودار روزانه USD / JPY

 

من در هفته آینده منتظر فرصت های خرید این جفت خواهم بود. برای من مهم است که ابتدا این منطقه مقاومت قرمز را پاک کنیم.

 

اخبار مهم اقتصادی

 

استرالیا

 

دقیقه RBA – سه شنبه ، 15 نوامبر ، 00:30 به وقت گرینویچ

تغییر اشتغال و نرخ بیکاری – پنجشنبه ، 17 نوامبر ، 00:30 به وقت گرینویچ

 

ایالات متحده آمریکا

 

تعداد عمده فروش خرده فروشی و خرده فروشی – سه شنبه ، 15 نوامبر ، 13:30 به وقت گرینویچ

 

اعداد PPI در اکتبر – چهارشنبه ، 16 نوامبر ، 13:30 به وقت گرینویچ

 

انگلستان

 

شماره CPI و PPI – سه شنبه ، 15 نوامبر ، 09:30 به وقت گرینویچ

 

جلسات گزارش تورم – سه شنبه ، 15 نوامبر ، 10:00 به وقت گرینویچ

 

اعداد استخدام (تعداد مدعیان) ، متوسط ​​درآمد و نرخ بیکاری – چهارشنبه ، 16 نوامبر ، 09:30 به وقت گرینویچ

 

فروش خرده فروشی و تعداد اصلی فروش خرده فروشی – پنجشنبه ، 16 نوامبر ، 09:30 به وقت گرینویچ

 

اروپا

 

رئیس بانک مرکزی اروپا ماریو دراگی صحبت می کند – دوشنبه ، 14 نوامبر ، 15:00 به وقت گرینویچ و جمعه ، 18 نوامبر 08:00 به وقت گرینویچ

 

اعداد تولید ناخالص داخلی آلمان – سه شنبه ، 15 نوامبر ، 07:00 به وقت گرینویچ

 

شماره CPI منطقه یورو پنجشنبه ، 17 نوامبر ، 10:00 به وقت گرینویچ

 

کانادا

 

تعداد هسته CPI جمعه ، 18 نوامبر ، 15:30 به وقت گرینویچ

 

ژاپن

 

اعداد تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم – یکشنبه ، 13 نوامبر ، 23:50 به وقت گرینویچ

 

فرماندار BOJ Kuroda صحبت می کند – دوشنبه ، 14 نوامبر ، 01:30 به وقت گرینویچ

 

چین

 

شماره های تولید صنعتی – دوشنبه ، 14 نوامبر ، 02:00 به وقت گرینویچ

 

هفته ای پر رونق داشته باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner