نفت خام در میان دلار ضعیف تر ، تعصب صعودی را افزایش می دهد – همه نگاه ها به ارقام NFP است!

در جلسه معاملات جمعه آسیا, WTI نفت خام موفق شد روند پیروزی های روز گذشته خود را افزایش دهد ، و در بالاترین سطح 14 ماهه به بالاتر از سطح 64.00 دلار برسد ، عمدتا پس از آنکه سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدانش (OPEC +) توافق خود را برای افزایش نفت اعلام نکردند عرضه در ماه آوریل ، زیرا آنها منتظر بهبود قابل توجه تری از تقاضا از ویروس کرونا هستند. در همین حال ، لایحه تسکین 1.9 تریلیون دلاری COVID-19 رئیس جمهور آمریکا و اخبار واکسن کرونا ویروس نیز به قیمت نفت خام کمک کرد تا پیشنهادات خود را حفظ کند.

دلیل تعصب صعودی در مورد قیمت نفت خام را نیز می توان به نشانه های رشد مجدد تقاضا ، به ویژه در آسیا دانست. در صفحه دیگری ، تعداد موارد نوع COVID-19 در نیوزیلند مقامات را ترغیب کرده است تا اقدامات محدود کننده ای مانند قفل کردن را گسترش دهند ، و این به یک عامل مهم تبدیل شده است که باعث می شود بر هر گونه سود اضافی در نفت خام بسته شود. قیمت. علاوه بر این ، قدرت پایه دلار آمریکا نیز به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی محدود کردن هر حرکت صعودی برای نفت خام در نظر گرفته شد ، زیرا قیمت های نفت به طور معمول با افزایش دلار آمریکا کاهش می یابند ، زیرا دلار بزرگتر باعث گران شدن نفت می شود. برای گاو نر با ارزهای دیگر. در زمان نوشتن مقاله ، WTI Crude Oil در 64.34 معامله شد و در محدوده 63.83 تا 64.53 ادغام شد..

همانطور که قبلاً اشاره شد ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آن (اوپک +) تصمیم گرفته اند که در ماه آوریل میزان عرضه نفت را افزایش ندهند ، زیرا پس از کسادی ناشی از ویروس کرونا در انتظار بهبود تقاضا هستند. در همین حال ، یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت ، عربستان سعودی نیز قول داد که کاهش داوطلبانه تولید 1 میلیون بشکه ای خود را در روز حفظ کند ، در حالی که شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان همچنان احتیاط می کند. وی تصریح کرد که اشتباه در کنار احتیاط بهتر از افزایش عرضه به موقع بد است.

با این حال ، احساسات تجاری بازار نتوانست عملکرد نزولی روز گذشته خود را متوقف کند و در همان روز همچنان ترش باقی بماند ، حتی پس از پیشرفت چشمگیر در مورد لایحه تسکین COVID-19 رئیس جمهور آمریکا به 1.9 تریلیون دلار در سنا. لازم به یادآوری است که جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا گفت كه ایالات متحده تا پایان ماه مه واكسن COVID-19 كافی برای هر بزرگسال در ایالات متحده خواهد داشت. در این بین ، خوش بینی نسبت به واکسن / درمان احتمالی ویروس کرونا ویروس بسیار عفونی نتوانست حمایت معناداری از روحیه تجارت در بازار ایجاد کند..

جدا از این ، تعصب صعودی مربوط به قیمت نفت خام را می توان به نشانه های رشد مجدد تقاضا ، به ویژه در آسیا نسبت داد. طبق آخرین گزارش ، Dragon Nation گزارش داده است که مصرف بنزین و گازوئیل در سال 2021 بالاتر از سطح قبل از COVID-19 افزایش می یابد. فعالیت کارخانه سریعتر از حد انتظار بازگشت و برنامه ایجاد زیرساخت نیز بلافاصله پس از سال جدید قمری فوریه تحریک شد تعطیلات این ، به نوبه خود ، به عنوان یكی از عوامل اصلی پایه گذاری قیمت نفت خام قلمداد شد.

در جبهه USD ، دلار گسترده ای در ایالات متحده موفق شد روند پیروزی خود را در روز گذشته افزایش دهد ، در حالی که در بازار احساس خطر می کند ، پیشنهادات بیشتری را در روز ارائه دهد ، که تقاضای پناهگاه در بازار را افزایش می دهد و کمک می کند به سود در بازارهای سبز. جدا از این ، پس از آنکه جروم پاول رئیس فدرال رزرو گفت که فروش شدید در خزانه داری در هفته گذشته قابل توجه بود و توجه او را به خود جلب کرده بود ، افزایش قیمت دلار آمریکا بیشتر تقویت شد ، اما این “بی نظمی” نبوده و احتمالاً نرخ های بلند مدت را آنقدر بالا ببرید که ممکن است فدرال رزرو مجبور شود با قدرت بیشتر مداخله کند. وی تعهد خود را برای حفظ یک سیاست پولی فوق العاده آسان تکرار کرد تا زمانی که اقتصاد ایالات متحده “در امتداد مسیر بهبود” باشد. با این حال ، افزایش دلار آمریکا به عنوان یکی از مهمترین عواملی است که باعث افزایش هرگونه افزایش اضافی در قیمت نفت خام می شود ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دلار دارد. در اوایل جلسه آسیا ، شاخص دلار با 91.660 تغییر کمی ، پس از 0.7 درصد افزایش.

با حرکت به جلو ، معامله گران بازار چشم به تغییر اشتغال غیر مزرعه ای آمریکا ، همراه با نرخ بیکاری نگاه می کنند که قرار است در اواخر روز آزاد شود. در این میان ، صحبت های پیرامون لایحه محرک های ایالات متحده نیز از نزدیک مشاهده خواهد شد. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map