جفتهای اصلی FX بسیار پهلو باقی می مانند ، اما مراقب پوند باشید

پوند استرلینگ در هفته گذشته کاملاً چکش کاری کرده است. ابتدا BOE (بانک انگلستان) نرخ بهره آنها را در روز پنجشنبه کاهش داد و همزمان برنامه کاهش کمی آنها را با میلیاردها پوند افزایش داد. محرکهای افزایش یافته ، و به ویژه اندازه برنامه ، موجب تعجب بازارها شد و در نتیجه GBP / USD بیش از 170 پیپ را در کمتر از 40 دقیقه از دست داد. BOE همچنین قول داد که در صورت لزوم ، تخفیف بیشتری ایجاد کند. GBP / USD در روز جمعه هنگامی که لیست حقوق غیر فارم ایالات متحده در 255،000 شغل جدید ایجاد شده در ماه ژوئیه ایجاد شد ، مقداری بیشتر از دست داد. اشتغال در بخشهای دیگر (به عنوان مثال حقوق و دستمزد غیر مزرعه ای خصوصی و حقوق و دستمزد تولیدی) نیز انتظارات را از بین برد و نرخ بیکاری (از کل نیروی کار ترکیبی) کمی ضعیف تر از حد انتظار بود. تأثیر بازار FX خرید بی نظیر دلار بود که در نرخ ارز GBP / USD نیز احساس می شد. این جفت در مدت 35 دقیقه حدود 125 پیپ از دست داد. با تمام آنچه گفته شد ، بیایید به برخی از نمودارها نگاهی بیندازیم.

 

GBP / USD

GBP / USD 1 ساعت

نمودار ساعتی GBP / USD

 

همانطور که می بینید ، حرکت کوتاه مدت در Cable به وضوح نزولی است. توجه داشته باشید که چگونه چند نتیجه اخیر در 20 EMA فرصت های بسیار خوبی برای کوتاه کردن جفت فراهم کرده است. در اینجا می توانستید به معاملات خود بپردازید که فقط چند پیپ برای تولید تعداد زیادی پیپ خطرناک است. به عنوان مثال ، اگر در این میانگین متحرک با ضرر توقف 60 پیپ و سود مصرفی 120 پیپ ، سفارشات فروش محدود را ثبت می کردید ، سودهای خوبی کسب می کردید. شاید در هفته پیش رو فرصت های دیگری مانند این به دست بیاوریم.

اگر به دو جعبه قرمز در نمودار بالا نگاه کنیم ، شمع های قرمز بلند و حرکتهای بزرگ را در مدت زمان بسیار کوتاهی مشاهده می کنیم. این همان چیزی است که ما آن را تکانه یا حرکت تکانشی می نامیم. بین این دو جعبه ، ما شاهد یک اقدام نسبتاً مسطح هستیم که به عنوان یک حرکت اصلاحی شناخته می شود. هدف یک معامله گر باید تجارت در جهت حرکتهای تکان دهنده باشد. در این حالت ، بازرگانانی که این جفت را می فروختند کسایی بودند که درآمد کسب می کردند. بیایید به نمودار روزانه این جفت نگاه کنیم:

نمودار GBP / USD روزانه

 

همانطور که مشاهده می کنید ، دو روز معاملاتی مشخص شده در نمودار بالا روزهای نزولی شدیدی با حجم بالاتر از متوسط ​​بودند. همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد ، فروش زیاد (همراه با حجم زیاد) می تواند ادامه دهد که ممکن است قیمت به سمت پایین تر حرکت کند. این یکی از دلایلی است که من در این هفته از فروش Cable هیجان زده ام. علاوه بر این ، اصول و سایر مشخصات فنی نیز نشان می دهد که این جفت ممکن است به تجارت پایین ادامه دهد. اگر به احساسات خرده فروشی نگاه کنیم ، می بینیم که معامله گران خرده فروشی این جفت خالص هستند و در حال حاضر موقعیت های 1.63 برای هر موقعیت کوتاه دارند. این خیلی افراطی نیست ، اما هنوز هم نشان می دهد که از منظر احساسات ممکن است شاهد افت بیشتر این جفت باشیم. به یاد داشته باشید که موقعیت خرده فروشی به عنوان یک شاخص مخالف استفاده می شود – هنگامی که قیمت در یک روند نزولی قرار دارد ، تاجران خرده فروشی تمایل به خرید دارند. برعکس ، وقتی روند صعودی است ، آنها تمایل به فروش دارند. بنابراین ، آنها معمولاً در سمت بازنده قرار می گیرند ، و بازرگانان نهادی معمولاً در سمت برنده قرار می گیرند. تاجران خرده فروشی دوست دارند با روندها مبارزه کنند که در واقع بسیار احمقانه است. بنابراین وقتی می بینیم که معامله گران خرده فروشی بیشتر از فروش در این حالت خرید می کنند ، می توان انتظار داشت که قیمت بیشتر کاهش یابد. ترجیح می دهم بلافاصله وارد معامله این جفت نشوم ، چون ترجیح می دهم منتظر قیمت بهتری باشم. به عنوان مثال ، رد میله 20 EMA در نمودار ساعتی یا 4 ساعته ، یا شاید چند زن فتیله با میانگین متحرک نفوذ می کنند اما در طرف دیگر آن بسته نمی شوند. همچنین اگر می بینم که گزاف گویی (یا افت) ماهیت تصحیحی دارد ، من دوست دارم با این میانگین متحرک نمایی بازنگری کنم. همیشه مراقب باشید هنگامی که اصلاح بسیار تکان دهنده است ، در یک زمان بسیار کوتاه مسافت زیادی را طی کنید. من دوست دارم ببینم که قیمت چگونه به برخی از قیمت ها واکنش نشان می دهد و سپس وارد معامله می شوم. به این مثال در GBP / USD که در آوریل رخ داده است نگاه کنید:

نمودار ساعتی GBP / USD (آوریل 2016)

 

در اینجا شاهد یک تنظیم فروش زیبا در یک نمودار 1 ساعته هستیم. یک معامله گر که به احتمال زیاد کوتاه است ، می توانست پس از رد دوم ، سوم ، چهارم ، پنجم ، ششم یا حتی هفتمین رد از میانگین متحرک وارد معامله شود ، زیرا قیمت تا هشت تلاش برای شکستن آن را انجام داد. معامله گر می توانست پس از آنکه تعداد رد مطلوب ترجیح داده شد ، در 20 EMA ثبت فروش کند. این روش در این روز بسیار سودآور بود ، زیرا به وضوح می بینید که پس از مقاومت در برابر 20 EMA چگونه قیمت کاهش یافت.

بیایید به طور مختصر به چند جفت اصلی دیگر نگاهی بیندازیم:

AUD / USD

AUD / USD نمودار روزانه

 

اگرچه قیمت همچنان توسط 20 EMA پشتیبانی می شود ، اما ممکن است طی چند روز آینده شاهد اصلاح روند نزولی باشیم. روز جمعه ، شاهد قدرت گسترده USD بودیم که انتظارات NFP را تا حد زیادی افزایش داد. ممکن است شاهد ادامه این قدرت در هفته جدید باشیم که ممکن است Aussie را تا حدودی پایین بیاورد. من در حال حاضر از خرید و فروش این جفت بسیار هیجان زده نیستم ، زیرا در حال حاضر محدودیت محدودی دارد.

EUR / USD

نمودار روزانه EUR / USD

 

همانطور که مشاهده می کنید این جفت ارز نیز به یک طرف معامله می شود. خیلی هم هیجان انگیز نیست. البته لازم به ذکر است که قیمت نمی تواند زیر میانگین متحرک 200 روزه در روز جمعه بسته شود. با این حال ، من گمان می کنم که ممکن است مقداری دلار بیشتر در برابر یورو در هفته جدید ببینیم ، که ممکن است جفت ارز را از این میانگین متحرک عبور دهد.

USD / CHF

 

نمودار روزانه USD / CHF

 

من رد کردن سطح فیب را دوست دارم همانطور که در بالا نشان داده شده است. قیمت ممکن است در این سطح مقاومت بیشتری داشته باشد ، یا شاید حتی در منطقه میانگین متحرک 200 روزه (میانگین متحرک سبز) کمی حتی بالاتر باشد. من می خواهم برخی از فتیله ها را در یک نمودار ساعتی یا 4 ساعته ببینم که این سطوح را رد می کنند تا نشان دهندگان فروشنده ای هستند که از آن محافظت می کنند. شاید بتوانیم فرصت خوبی برای کوتاه کردن جفت در چند روز آینده بدست آوریم.

موارد دیگر را باید در نظر گرفت

علاوه بر این ، در این هفته اطلاعات مهم اقتصادی زیادی از چین منتشر شده است. مهمترین رویداد تماشای فردا احتمالاً ارقام تراز تجاری چین است که در ساعت 03:00 به وقت گرینویچ منتشر می شود.

همانطور که قبلاً در این مقاله ذکر شد ، شاید بتوانیم هفته را با قدرت دلار بیشتر آغاز کنیم.

فقط یک یادداشت ویژه در مورد USD / JPY – احساس خرده فروشی بسیار شدید است و تاجران خرده فروشی از این جفت خالص برخوردار هستند. در حال حاضر ، 3.99 معامله گر وجود دارد که طول هر معامله گر کوتاه است. شاید به زودی شاهد افت تهاجمی این جفت باشیم.

موفق باشید تجارت!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner