نرخ بهره بانک ژاپن بدون تغییر باقی می ماند ، اما از نزدیک به آنچه BOJ می گوید گوش دهید!

همانطور که امروز می خواستم در مورد AUD / USD بنویسم ، فکر کردم که لازم است در مورد ین ژاپن نیز بنویسم. جلسه فردا جلسه BOJ تنش زیادی ایجاد کرده است. هرچند در مورد خود تصمیم نرخ بهره BOJ نیست ، اما اینکه آیا BOJ چشم انداز عوام فریبانه تری را برای اقتصاد کشور جزیره اتخاذ خواهد کرد یا خیر. می بینید که اقتصاد صادرات محور ژاپن از ین ضعیف تر از زمان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر بسیار بهره مند شده است. ضعف بسیار ین به این معنی است که صادرکنندگان ژاپنی ارزش بسیار بیشتری برای کالاهای صادراتی می گیرند. وقتی صادرکنندگان درآمد بیشتری کسب می کنند ، کل اقتصاد ژاپن را فیلتر می کند تا رشد را تحریک کند. این نوع رشد دقیقاً همان چیزی است که ژاپن برای مقابله با یک تورم طولانی مدت بسیار پایین به آن نیاز دارد. بیایید به نمودارها برویم

 

نمودار روزانه USD / JPY

طی چند هفته گذشته فروش ین بسیار خوشایند بوده است. امروز ین در برابر ارزهای مختلف مقداری بازیافت. شاید این نتیجه سودآوری باشد که ما طی چند ساعت به تصمیم نرخ BOJ می پردازیم.

 

من امروز شخصاً جفت ین داد و ستد نکردم ، زیرا تجارت خلاف روند را دوست ندارم. من دوست ندارم خودم را در معرض آسیب قرار دهم. باید بگویم ، اگر امروز ین به صورت روزانه بازی می کردید ، احتمالاً اگر آن را خریداری می کردید مقداری پول بدست می آوردید. آسان است که یک متخصص در بینش باشید ، اینطور نیست! بگذارید یک اصلاح فیبر را که چندی پیش ترسیم کردم به شما نشان دهم:

 

نمودار هفتگی USD / JPY

من دقیقاً به خاطر نمی آورم که این نمودار را چه موقع تهیه کرده ام ، اما جایی در 2 تا 4 هفته گذشته بوده است. من می دانم که افت امروز چیزی را اثبات نمی کند ، اما شاید این منطقه مقاومت که در این نمودار ترسیم کردم بتواند شروع یک اصلاح در USD / JPY باشد. فکر می کنم جلسه فردا BOJ می تواند عاملی تعیین کننده در این زمینه باشد.

 

من چند دقیقه پیش چیز جالبی دیدم. به این نمودار 5 دقیقه ای نگاه کنید:

 

نمودار 5 دقیقه ای USD / JPY

اگر تا به حال فکر کرده اید که خرید تکانشی به چه صورت است ، در اینجا یک مثال خوب را ذکر می کنم. در اینجا دو شمع صعودی بسیار بزرگ را می بینیم که دامنه قیمت چندین شمع دیگر را در برگرفته است. به نظر می رسد که برخی از پسران بزرگ خود را برای برخی از اقدامات در سمت طولانی آماده کرده اند. این دو شمع بیش از 50 پیپ را پوشانده است. واضح است که بازار مطمئن نیست که فردا از BOJ چه انتظاراتی دارد. امروز هم شاهد فروش بی رویه و هم خرید بودیم ، البته فروشندگان بر خریداران چیره شدند. یک چیز مسلم است ، با این حال USD / JPY در حال حاضر در یک سطح بسیار پرخرج است. این لزوماً به این معنی نیست که ما بلافاصله تصحیح را تجربه خواهیم کرد ، اما احتیاط این است که در این مرحله برای خرید این جفت احتیاط کنید. فردا خواهیم دید که BOJ چه می گوید من شخصاً نمی خواهم نتیجه رویداد را پیش بینی و پیش بینی کنم ، اما قطعاً آماده واکنش به آن خواهم بود. USD / JPY تمایل دارد که برای مدت زمان طولانی در یک جهت حرکت کند ، بنابراین هنگام معامله این جفت به این نکته توجه داشته باشید. هر کاری می کنید ، سعی نکنید حرکات تکانشی را کمرنگ کنید. تجارت با آنها بسیار امن تر از آن است که علیه آنها انجام شود.

 

AUD / USD

 

AUD / USD در طی چند روز گذشته فقط جفت مناسبی برای فروش بوده است. امروز به پایین ترین سطح روزانه معامله شد ، که برای خرس ها (که من یکی از آنها هستم) بسیار دلگرم کننده است. این یک نمودار ساعتی است:

 

نمودار ساعتی AUD / USD

این حرکت فروش بسیار قوی است! هرچند فقط یک کلمه احتیاط – به نظر می رسد در یک بازه زمانی روزانه ، این جفت ارز به سطوح نسبتاً بیش از حد فروخته شده ای برسد. به نمودار زیر نگاه کنید:

 

AUD / USD نمودار روزانه

اگر موقعیت های کوتاه این جفت را حفظ کرده اید ، ممکن است عاقلانه باشد که از موقعیت خود خارج شوید (قسمتی از موقعیت را ببندید) یا توقف های خود را دنبال کنید تا سود بالایی داشته باشید. فردا صبح زود ، ما جلسه جلسه RBA (بانک رزرو استرالیا) را داریم. این احتمالاً می تواند نوعی نوسان ایجاد کند ، بنابراین این مورد را تحت نظر داشته باشید.

 

EUR / USD

 

نمودار روزانه EUR / USD

هفته گذشته در مورد معامله یک بازی شکست مجدد با EUR / USD نوشتم. از آن زمان به بعد ، دو فرصت وجود دارد که ورودی های کوتاه بین این خطوط افقی سیاه و نارنجی ثبت کنیم. اگر وارد اینجا می شدید ، موقعیت شما قبلاً 60 پیپ سود داشته است. اگر فرصت را از دست داده اید ، اگر خوش شانس باشید ممکن است آزمایش مجدد دیگری از این سطح انجام شود. چشم انداز این جفت قطعاً بسیار ناخوشایند است و من در روزهای آینده منتظر فرصت های کوتاه مدت خواهم بود.

 

دلار آمریکا همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است. به طور کلی ، به نظر می رسد هر مواجهه طولانی مدت با دلار آمریکا پتانسیل زیادی دارد ، فقط باید در معاملات USD / JPY طی یکی دو روز آینده مراقب باشید.

چابک بمانید و در آنجا تجارت خوبی داشته باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner