پروژه های Blockchain اتحادیه اروپا و پتانسیل آنها

تأثیر اقتصادی موجودیت اتحادیه اروپا ، بزرگترین اتحاد سیاسی و مالی در جهان ، کاملاً واضح است. در جهان مدرن ، اتحادیه اروپا یکی از مهمترین عوامل رشد و توسعه جهانی است. در عین حال ، ماهیت اعضای آن ، که به کشور توسعه یافته قاره کهن تعلق دارند ، زمینه مناسبی را برای اتحادیه یک مرکز پیشرفت فن آوری فراهم می کند..

در حقیقت ، واقعیت این است که اتحادیه اروپا تا حدودی از مکانهایی مانند آمریکای شمالی و خاور دور عقب است. امروزه ، این منطقه به عنوان منطقه ای دیده نمی شود که فناوری کاربردی به محدودیت های خود برسد و رشد بیشتری داشته باشد. مکان های زیادی در اتحادیه اروپا وجود دارد که راه حل های فوق العاده پیشرفته تولید می کنند ، اما اینها بر روی صنایع خاص متمرکز هستند یا در زمینه های آموزشی یا آکادمیک گسترده تر انجام می شوند.

اتحادیه اروپا برخلاف شرکای توسعه یافته خود در جهان غرب ، برای دستیابی به سطح پیشرفت فناوری در مناطق قبلا ذکر شده ، اقدامات زیادی را انجام می دهد. Blockchain tech در همان دسته قرار دارد ، زیرا در آن به شدت نادرست معرفی شده است محافل FinTech اتحادیه اروپا. با این حال ، اخباری وجود دارد که حاکی از تغییر روشهای حل این مشکل توسط بروکسل است.

اشتراک اطلاعات شرکت

شعبه اجرایی اتحادیه اروپا اخیراً رونمایی کرده است که در حال ایجاد یک سیستم مبتنی بر بلاکچین است که برای کمک به کاربران در دسترسی و اشتراک اطلاعات دامنه شرکت های ذکر شده در این بلوک طراحی شده است. اخبار نشان می دهد که این هنوز یک طرح آزمایشی است اما نشان می دهد که اتحادیه اروپا به طور کلی علاقه مند به توسعه پروژه های بلاکچین با هدف شهروندان خود است.

علاوه بر این ، ارتباطی بین این پروژه و رصدخانه به اصطلاح blockchain اتحادیه اروپا وجود دارد. این مجموعه ای رو به رشد توسط اتحادیه اروپا است که در آن هزاران یورو هفتگی با هدف ایجاد سیستمی که می تواند برای مشاهده و ارزیابی ارزش پروژه های بلاکچین فردی و اهمیت بالقوه آنها برای شهروندان و موسسات اتحادیه اروپا استفاده شود ، هزینه می شود..

این پروژه که قبلاً ذکر شد ، ایجاد شفافیت بیشتر در حوزه کسب و کار است ، در حالی که سایر پروژه ها می توانند عملکرد متفاوتی داشته باشند. اما همه آنها باید به بخش دولتی اتحادیه اروپا و نحوه ارائه خدمات و اطلاعات خود به شهروندان بلوک مرتبط باشند.

با توجه به اینکه به نظر می رسد این ایده عالی برای هر بخشی از جهان است که به دنبال رشد و توسعه است ، باید به طور طبیعی به اتحادیه اروپا بیاید. با این حال ، تاریخچه معاملات بلوک با ارزهای دیجیتال به طور کلی به موضع دیگری اشاره دارد.

عدم تمایل به پذیرش ارزهای دیجیتال

اتحادیه اروپا نهادی بوده است که هرگز هیچ حمایتی از ارزهای دیجیتال موجود و غیر ملی ارائه نداده است. در عوض ، دیواری از سیستم های حمایت از مصرف کننده ارائه داد که برای اطمینان از اینکه شهروندانشان به نوعی با ارزهای دیجیتالی مشابه ظلم نمی کنند ، استفاده می شود.

به همین دلیل ، این احساس وجود دارد که اتحادیه اروپا هیچ علاقه ای به جامعه توسعه بیت کوین یا هر شخص دیگری برای این موضوع ندارد. در عوض ، به نظر می رسد اتحادیه اروپا با محافظاتی که عمدتاً توسط توسعه دهندگان بسیار محدود کننده قلمداد می شوند ، مشغول است ، به ویژه ابتکار اخیر ایجاد پایگاه داده برای تمام کاربران رمز ارز در سرزمین خود.

میلیون ها دارنده ارز دیجیتال در اتحادیه اروپا وجود دارد که بسیاری از آنها استفاده می کنند BTC برای دسترسی به کازینوهای آنلاین, سرمایه گذاری بیت کوین ، خرید چیزهای آنلاین یا انجام هر کار دیگری در محدوده کاربردهای احتمالی ، اقدامات محدود کننده روی همه آنها تأثیر می گذارد. در عین حال ، درست در هسته آنچه ارزهای دیجیتال به کاربران خود ارائه می دهند – سطح حفاظت از هویت و ناشناس بودن ، همان چیزی است که به نظر می رسد با سیستم حقوقی اتحادیه اروپا ناسازگار است..

پل ارز دیجیتال خیلی دور است

همه اینها نشان می دهد که اتحادیه اروپا تمایلی به یافتن چارچوبی قانونی برای ارزهای دیجیتال ندارد. این مسئله هیچ ارتباطی با ظرفیت آن برای پشتیبانی فنی از این تغییرات ندارد ، زیرا بودجه ای که به ابتکار بلاکچین وارد می شود نشان می دهد که پشتیبانی عملی و مالی برای برنامه های بلاکچین که اتحادیه اروپا مناسب می داند وجود دارد.

در عوض ، فقدان اراده سیاسی برای یافتن راهی برای پذیرش ارز دیجیتال در جمعیت بلوک وجود دارد. این روش ممکن است با نگرانی های ایمنی همراه باشد ، اما مانع پیشرفت بلوک در آینده است ، به ویژه با مشخص کردن برخی از ویژگی های آن (ناشناس بودن) با قوانین آن سازگار نیست.


به تازگی ، ژاپن نشان داده است که حتی پیشرفته ترین کشورها می توانند روشی را برای حفظ قوانین حمایت از مصرف کننده خود پیدا کنند و هنوز هم به طور قانونی با ارزهای دیجیتال (در این مورد ، بیت کوین) کار می کنند. اتحادیه اروپا می تواند مسیر مشابهی را طی کند ، اما در حال حاضر فشار کافی یا پتانسیل کافی برای قانون گذاران برای این کار وجود ندارد ، به همین دلیل ارزهای دیجیتال به عنوان پل بسیار دور باقی مانده اند.

شانس Blockchain

از هم اکنون ، به نظر می رسد استفاده از بلاکچین در پروژه دولتی همچنان رویکرد مورد نظر اتحادیه اروپا باشد. اینها به وضوح چیزهای زیادی برای ارائه به هر کشوری ، نه فقط اتحادیه اروپا ، دارند ، اما ماهیت متفرق همان روند باید برای هر کسی که می خواهد ببیند این بلوک شانس خود را برای رشد اقتصادی آینده بهبود می بخشد نگران کننده باشد..

ایالات متحده مثال خوبی در مورد نحوه انجام تجارت در هنگام ورود به ارزهای دیجیتال و بلاکچین است. ایالات متحده به جای داشتن یک رویکرد واحد برای تنظیم ارزهای دیجیتال و توسعه این ابتکارات بلاکچین ، رویکرد تیره ای را در پیش گرفته است. واضح است که ، در سطح ایالت ، استقلال زیادی در رابطه با مسئله آن وجود دارد ، در حالی که دولت فدرال مرکزی سرمایه گذاری زیادی برای تحقیقات بلاکچین انجام می دهد.

به این ترتیب درهای ارزهای دیجیتال موجود به طور کامل بسته یا باز نمی شوند. با این حال ، این راه در توسعه سایر برنامه ها مانعی ندارد. به طور طبیعی ، ایالات متحده در بسیاری از سطوح اتحادیه اروپا نیست ، اما همان روش تعریف نشده می تواند به خوبی به رهبران اروپایی خدمت کند – به جای اینکه از ارزهای دیجیتال اجتناب کنید ، قبل از اینکه همه چیز در مورد آنها مشخص شود ، باید به آنها فرصت دهید. با روشن شدن تنظیمات و عملکردهای فردی آنها ، کمیسیون های نظارتی باید واکنش نشان دهند ، اما این شانس را دارند که ژاپن انجام دهد و یک یا چند ارز دیجیتال را به عنوان ابزارهای مالی قابل قبول در این بلوک تشخیص دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map