گسترش Bitcoin در ارزش و تئوری حباب

اخیراً ، بیت کوین موفق شده است از این طریق عبور کند رکورد دیگر و قیمت آن را برای یک سکه 5000 دلار حیرت انگیز تعیین کنید. همان قیمت پنج برابر ارزشی است که ارز دیجیتالی مشابه در روز اول سال 2017 داشته است.

این رشد چه از نظر قیمت مستقیم سکه و چه از سقف بازار به سادگی حیرت انگیز است حتی برای کسانی که دامنه یکسانی را در داخل و خارج می دانند. به نظر می رسد که نوسان به سمت بالا توسط عوامل زیادی ایجاد می شود ، و همه آنها در نهایت ارز رمزنگاری شده را با یک دم عقب قوی و مهمتر از همه فراهم می کنند.

همانطور که همان باد قیمت BTC را از نظر ارزش حتی به قلمرو جدیدی سوق می دهد ، صداهای در حال رشد ابراز نگرانی می کنند که ارز دیجیتال بیت کوین حبابی است که هر لحظه در حال ترکیدن است. با این حال ، چقدر مبتنی بر واقعیت برابر است و چقدر جهل و نادانی با منطق ساده ترکیب شده است که هیچ چیز در جهان نمی تواند به طور پایدار به این سطح از رشد برسد؟ در اینجا برخی از موضوعات اصلی و نکات گفتاری در مورد ایده حباب بودن BTC ذکر شده است.

آنالوگ ها

وقتی بحث در مورد تنظیم بیت کوین وجود دارد ، دو تشبیه اصلی وجود دارد. اولین مورد شوق تولیپ است که چندین قرن پیش در هلند اتفاق افتاد و دیگری حباب Dotcom در اواخر دهه 1990 است. جدا از این که هر سه عناصر نسبتاً جدیدی را در بازار دارند که ناگهان در بین کاربران بسیار محبوب شدند ، هر دو با مشکلات مختلفی روبرو هستند. با این حال ، تفاوت های اساسی وجود دارد که نه تنها در مورد BTC بلکه در کل ارزهای دیجیتال اعمال نمی شود.

شیدایی لاله

احتمالاً جالب تر از این دو ، نام مربوط به لحظه خاصی از تاریخ هلند است ، دقیق تر ، یک دیوانگی اقتصادی است که در دوران طلایی هلند اتفاق افتاده است. در این دوره ، قیمت پیازهای گل لاله از سویه های خاص به سطح باورنکردنی رسید. همان چیزی که امروزه تحت عنوان معجزه هلندی شناخته می شود ، باعث شد کشور جدیدی که اخیراً خود را از اشغال اسپانیا نجات داده بود ، توانست به یک نیروی اقتصادی جهانی تبدیل شود.

در همان دوره ، لاله ها ، یک گل ملی ، به دلیل کالایی که به دنبال آن می گشت و مدت زیادی از آن نمی گذرد ، پیازهای همان گونه از ارزش فوق العاده ای برخوردار می شوند. قسمت شیدایی با صعود نجومی در قیمت لامپ های خاص آغاز می شود ، که به زودی کالایی به کالای خود تبدیل شد ، که خریداری شد ، و به طور کلی به شیوه ای مشابه بازار سهام معامله می شد. در یک مرحله ، روند ناپایدار شد و بازار پیازهای لاله سقوط کرد.

برای بسیاری ، درک بیت کوین آسان است ، که می تواند برای هر چیزی از خریدها تا بازدید استفاده شود کازینوهای آنلاین BTC, به عنوان یک دیوانگی لاله های جدید. مشکل این است که شیدایی لاله واقعی همانطور که شرح داده نشده بود – کاهش تقاضا در آلمان همسایه قیمت ها را پایین آورد ، لامپ های لاله را با کالاهای فیزیکی دیگر برابر کرد..

تفاوت در این است که BTC یا هر ارز دیجیتال دیگر از یک بازار جهانی استفاده می کند که در آن هیچ کشوری از جمله مهمترین آنها مانند آن وجود ندارد ایالات متحده یا چین, می تواند قیمت یک ارز دیجیتال را به زانو درآورد. گرچه مطمئناً یک پتانسیل بزرگ برای نوسان قیمت وجود دارد ، اما مفهوم شوک به بازار تبدیل شدن به یک رویداد کشتار شبکه بلاکچین به سادگی غیر واقعی است.

حباب Dotcom

تشبیه دوم شامل مفهوم حباب Dotcom در اواخر 1990 است که در آن بسیاری از افراد پول خود را از دست داده اند و در سهام برخی از مشاغل جدید و گران قیمت.com سرمایه گذاری کرده اند. در آن لحظه ، وب سایت ها اضافه شده جدیدی به شبکه جهانی وب بودند و بسیاری معتقد بودند (کاملاً صحیح) که این موارد در دهه های آینده بسیار مهم خواهند بود.

همان افراد اشتباه نکردند ، اما زمان آن درست بود – قیمت ها تا زمانی که فروپاشیدند افزایش و افزایش یافتند و همین امر منجر به نابودی مالی بسیاری از این سرمایه گذاری ها شد. با توجه به اینکه این اتفاق جدیدتر است ، مردم ، از جمله تحلیلگران مالی باسابقه ، به طور منظم اظهار می کنند که قیمت ارزهای دیجیتال را با همان تنظیماتی که باعث کاهش دیوت کام شده است ، می بینند..

اما ، ارزهای دیجیتال دارایی بورس یا شرکتهایی نیستند که برنامه تجاری کم و بیش مناسبی داشته باشند. آنها واحدهای خود تکثیر هستند که در یکی از مهمترین پیشرفتهای فناوری اطلاعات در 30 سال گذشته فعالیت می کنند – توانایی جدا کردن پایگاه داده در شبکه های مشترک P2P بدون هیچ گره مرکزی یا عنصر فرمان ، جدا از کد منبع که همه به آن دسترسی دارند..

در حال حاضر افت قیمت در یک یا چند ارز رخ داده است و ارزش شبکه ها بیش از یک بار کاهش یافته است. اما همین مسئله خود را با همان وضعیتی که در بورس اوراق بهادار اتفاق می افتد برابر نکرده است – یک ارز دیجیتال تا زمانی که کاربرانی داشته باشد که از کد مشابه استفاده می کنند ، نمی تواند “زیر پا” بماند. به عبارت دیگر ، یک ارز دیجیتال در برابر نزولی که شرکت های معامله شده در بورس سهام در صورت افت قیمت بزرگ با آن روبرو هستند ، ایمن است..


مهمترین منبع پشتیبانی از بیت کوین

سرانجام ، موضوع اصلی در همه این تشبیهات این واقعیت است که برای اکثر مردم ، بیت کوین هیچ چیزی را نشان نمی دهد – شیدایی لاله ها لاله داشت ، حباب dotcom دارای وب سایت ها و شرکت ها بود ، اما ارزهای دیجیتال فقط اطلاعات دارند ، نه بیشتر.

همین مفهوم معیوب است زیرا هر ارز دیجیتال یک ساختار پشتیبانی اساسی دارد (مقداری که خود را بر پایه آن بنا می کند) – استخراج کنندگان ، دکل های آن و سایر افرادی که از زنجیره بلوک یک ارز دیجیتال خاص استفاده می کنند. در این راستا ، بهترین روش برای درک BTC این است که آن را نمایشی از انرژی مصرف شده برای کارهای هش کردن آن بدانیم..

تنها خطر برای هر یک از این ارزهای رمزپایه نهفته در این است که ماینرها تصمیم می گیرند که با برخی شبکه های دیگر سود بیشتری کسب کنند. به همین دلیل ، ارزهای دیجیتال بلاکچین شیدایی لاله یا حباب dotcom نیستند – همین تفاوت ها باعث می شود که آنها همچنان ادامه دهند حتی اگر قیمت آنها اغلب به شدت نوسان کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map