جایگاه Bitcoin در آینده ویتنام

بیت کوین ، مانند اکثر ارزهای رمزپایه دیگر ، چیزی است که به شدت در ذهن تنظیم کننده ها و اقتصاددانان کشورهای پیشرفته سنگینی می کند. این مفهوم به عنوان ابزاری برای پرداخت و ارزش پولی عمومی که مبتنی بر ارزهای فیات ملی نیست ، توانسته است اساساً نحوه معاملات را تغییر دهد ، بلکه مواردی مانند سرمایه گذاری BTC در سراسر جهان را نیز تغییر دهد..

با این حال ، در بیشتر موارد ، مفهوم بیت کوین چیزی است که عمدتا با کشورهای به اصطلاح “جهان اول” یا کشورهای پیشرفته در سراسر جهان مرتبط است. وقتی صحبت از کشورهایی می شود که در حال توسعه هستند و هنوز توسعه نیافته اند (جدا از ویژگی حواله ارزهای دیجیتال) ، بسیاری از کشورها همین کشورها را به عنوان خارج از حلقه ارزهای رمزنگاری شده تصور می کنند..

اما ، این یک قانون ثابت نیست و مثالهای بسیاری وجود دارد که تصویری متفاوت را به نمایش می گذارد. اخیراً ، کشور ویتنام به عنوان یکی از این ایالت ها با هدف قانونی کردن و به رسمیت شناختن BTC در این کشور ، وارد معرکه شد. این می تواند نه تنها در ارز دیجیتال ، بلکه در همان کشور و منطقه جنوب شرقی آسیا تأثیر بسزایی داشته باشد.

طرح هانوی 2018

اخبار منتشر شده از ویتنام با بالاترین مقام در این کشور – نخست وزیر – سرچشمه می گرفت. طبق بیانیه ای ، این کشور اکنون برنامه ای تصویب شده برای شناسایی رسمی بیت کوین به عنوان نوعی پرداخت معتبر دارد. این طرح تصریح می کند که این شناخت تا سال 2018 انجام می شود ، که بسته به تفسیر تاریخ پایان ، آن را در یک بازه زمانی حدود 18 ماهه تنظیم می کند.

نخست وزیر نگوین ژوان پوچ از ویتنام وظیفه ایجاد چارچوب قانونی برای این کار را در اختیار بانک مرکزی این کشور قرار داد. وزارت ایمنی عمومی ویتنام و وزارت دارایی نیز باید در همان روند شرکت کنند.

در حال حاضر مشخص شد که اولین قدم این روند ارزیابی بین دولتی در مورد چگونگی رویکرد به همان روند خواهد بود. باید قبل از آگوست 2018 تکمیل شود ، پس از آن چارچوب قانونی سازی ایجاد می شود.

مالیات

با تهیه سند قانونی سازی ، مقامات ویتنام وظیفه دیگری خواهند داشت – کشف مالیات ارزهای اکریپت. همزمان با قانونی شدن ، مسئله مالیات قرار است تا ژوئن 2019 حل شود.

این بدان معناست که ویتنام قصد دارد تا سال 2020 یک سیستم قانونی برای استفاده از ارزهای رمزپایه (حداقل BTC) و راهی برای اخذ مالیات از اکوسیستم مشابه داشته باشد. این طرح در عین بلندپروازی ، به هیچ وجه برای ملت بزرگ آسیا غیرممکن نیست.

در عین حال ، این یک تغییر بزرگ در رویکرد ویتنام به ارزهای رمزپایه را نشان می دهد. در سال 2014 ، دولت آن اظهار داشت که مصرف کنندگان باید از خطرات موجود در ارزهای دیجیتال آگاه باشند. اما ، در همان زمان ، بانک مرکزی آن به وضوح روی نوعی از طرح تصویب کار کرده است. در حال حاضر ، به نظر می رسد که همان طرح کاملاً در حال حرکت است.

تاریخچه ای دشوار

از بین همه ملل جهان که برای استقلال خود از قدرت استعمار مبارزه کرده اند ، بسیاری از آنها سابقه اخیر وحشتناکی مانند ویتنام را نداشته اند. این جنگ که قبلاً به هندوچین معروف بود ، در سال 1950 برای به دست آوردن استقلال از فرانسه جنگی تلخ را در پیش گرفت. اما این هیچ کجا در مقیاس آنچه قرار بود به شکل جنگ داخلی رخ دهد که کشور را به نصف تقسیم کرد ، شمال را در برابر جنوب قرار داد.

در درگیری که به عنوان وکالت برای خصومت های جنگ سرد عمل کرد ، ملت ویتنام با میلیون ها کشته کاملاً ویران شد ، اما همچنین منجر به پیروزی آشکار توسط کمونیست شمالی شد ، که کشور را متحد کرد و به یکی از مهمترین منطقه تبدیل شد. بازیکنان ، گرچه همیشه از نقشی کم اهمیت تر برخوردار هستند.

در دهه های پس از جنگ ویتنام ، این کشور برای آزادسازی کامبوج از دست خمرهای سرخ و علیه ژنگراوت همسایه چین خود جنگید و همگی منجر به ویرانی و مرگ برای ملت مبارز شد. می توان ادعا کرد که تنها پس از پایان دهه 1980 و فروپاشی پیمان ورشو ، ظاهری از صلح بر ویتنام فرود آمد.

با این حال ، همانطور که تاریخ گاهی نشان می دهد ، دشواری و ناملایمات می تواند ظرفیت چشمگیری برای بازسازی و تغییر ایجاد کند. در مورد ویتنام ، نیروهای مشابهی در دهه های گذشته درگیر بودند و اکنون ، به نظر می رسد ملت دیگری برای پیوستن به باشگاه ببر آسیا در حال شلیک است.

تغییر زمان

پس از انزوای پیچیده ژئوپلیتیکی و درگیری های بزرگ و کوچک ، صفحه با شروع قرن بیست و یکم به سمت ویتنام چرخید. در آن مرحله ، ملت روابط دیپلماتیک خود را با هر کشور دیگر در جهان ایجاد کرد و برنامه توسعه اقتصادی را آغاز کرد.

از آن زمان به بعد ، ویتنام یکی از سریع ترین اقتصادهای جهان را دارد. این تا حدی به دلیل شرایط کلی صنعتی و اقتصادی بود ، جایی که ساخت آن به دلیل رشد فاجعه باری که ویتنام قبلاً داشت آسان تر بود.

چرخه بهبود و توسعه ، به ویژه به لطف جغرافیای کشور ، ادامه دارد – این مرکز اساساً توسط مراکز تولید صنعتی قدرتمند ، عمدتاً چین ، بلکه سایر کشورها در شرق دور نیز احاطه شده است. پیشرفت در راستای همان هدف به نظر می رسد یک گزینه منطقی برای هر توسعه ای است که ویتنام به دنبال آن است.

آینده دیجیتالی

با این حال ، این واقعیت که ویتنام در شرف تبدیل بیت کوین به معادل قانونی هر ارز فیات دیگر است ، فکر دیگری را نشان می دهد. در ویتنام آینده ، امکان ایجاد شغل و درآمد مربوط به ارزهای دیجیتال یک ایده هوشمندانه به نظر می رسد. امروز ، میلیون ها نفر استفاده می کنند بیت کوین برای قمار آنلاین, به وام برسید ، چیزهایی را بصورت آنلاین بفروشید و بخرید و کارهای بیشتری انجام دهید.

رسیدن به موقعیتی که ویتنام بتواند از ظرفیتهای فکری خود به جای صرفاً دستی استفاده کند ، یک گزینه خارق العاده برای یک کشور منطقه ای است ، نه فقط هانوی. همین امر باعث می شود ویتنام برای آینده ای که تولید آن مختل می شود درست مثل بیشتر صنایع سنتی آماده شود.

داشتن بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی بیش از حد منطقی به نظر می رسد ، خصوصاً به این دلیل که بسیاری از کشورها در منطقه دیگر همچنان از آن استفاده خواهند کرد ارزهای دیجیتالی فقط از طریق برنامه های بشردوستانه. اگر ویتنام در بازه زمانی برنامه ریزی شده به قانونی شدن BTC برسد ، تقریباً مسلم است که این امر به آن کمک می کند تا در دهه آینده به رشد بالای خود برسد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner