تعصب صعودی نفت خام در میان دلار ضعیف ادامه دارد – چشم به ارقام API!

در ساعت معاملات چهارشنبه آسیا, WTI نفت خام موفق شد روند صعودی خود را در جلسه قبل حفظ کند و پیشنهادات بیشتری را در سطح 53 دلار ارائه دهد. با این حال ، سوگیری صعودی شایع در مورد قیمت نفت خام عمدتا به انتظارات فزاینده ای مربوط بود که دولت جو بایدن از طریق اقدامات محرکه گسترده تر ایالات متحده فشار خواهد آورد ، که امید به تقاضای سوخت و کاهش سهام نفت خام را افزایش می دهد..

لازم به توضیح است که جانت یلن ، نامزد وزیر خزانه داری ایالات متحده ، اخیراً خواستار ارائه یک بسته گسترده مالی شده است که امیدهای سرمایه گذار در مورد رشد و بهبود اقتصادی پس از COVID-19 را تقویت می کند. در همین حال ، ضعف گسترده دلار آمریکا که ناشی از خلق و خوی بازار است ، همچنین نقش مهمی در حمایت از قیمت نفت خام داشت ، زیرا قیمت نفت با قیمت دلار آمریکا رابطه معکوس دارد.

برعکس ، نگرانی های شدید در مورد موارد COVID-19 و قفل های سخت اقتصادی که دردناک است ، حرکت صعودی نفت خام را به چالش می کشد. در آن سوی حوضچه ، خریداران نفت خام توجه زیادی به آخرین گزارش هایی مبنی بر اینكه آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای نفت در سه ماهه اول 580،000 بشكه در روز ، در میان بسته شدن مرزها و قفل های طولانی مدت در اروپا ، کاهش داده است ، ندادند. تلاش برای جلوگیری از افزایش سریع عفونت های COVID-19. WTI در حال حاضر نفت خام در 53.40 معامله می شود و در محدوده 53.07 تا 53.45 در حال تحکیم است. در حال حرکت ، معامله گران محتاط به نظر می رسند که هرگونه موقعیت قوی را قبل از اطلاعات عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفت آمریکا ، که قرار است در اواخر روز انجام شود ، محتاط نشان دهند..

S&P 500 Futures موفق شد عملکرد مثبت 3 روز گذشته خود را حفظ کند و به بالاترین رکورد در روز برسد. در پشت این عملکرد مثبت ، اظهارنظرهای خوش بینانه جانت یلن ، وزیر خزانه داری آمریکا ، وجود داشت که خواستار افزایش بیشتر هزینه های COVID-19 بود. طبق آخرین گزارش ، یلن در جلسه استماع سنا قبل از کمیته مالی سنا ، کنگره را تحت فشار قرار داد تا “در مورد تخفیف COVID-19” اقدام بزرگی انجام دهد و بیش از حد نگران بدهی نباشد. این اظهارات مثبت به مثبت ماندن ریسک کمک کرده و سرمایه گذاران را از ارز امن آمریکا دور می کند.

در آن سوی اقیانوس ، نظرسنجی اقتصادی بهتر از حد انتظار ZEW در آلمان نیز نقشی غالب در حمایت از احساسات تجاری بازار داشت. به دلیل ضعف دلار آمریکا ، روند صعودی احساسات بازار جهانی به نفع خریداران نفت خام است. در جبهه USD ، دلار گسترده آمریکا نتوانست حرکت های نزولی روز گذشته خود را متوقف کند ، همانطور که در روز افسرده بود تقاضا برای دارایی های امن در میان پیشرفت در توافق بر سر محرک های مالی گسترده ایالات متحده کاهش یافت. همچنین لازم به ذکر است که بازدهی خزانه داری آمریکا پس از اعلام یلن مبنی بر لغو کاهش مالیات برای شرکت های بزرگ ، که در سال 2017 تصویب شده است ، کاهش یافت که این موضوع بار سنگینی دیگر را به بار آورده است. با این حال ، ضرر و زیان دلار آمریکا به نفت خام کمک کرد تا قیمت پیشنهادی خود را حفظ کند. در همین حال ، تا ساعت 9:17 بعدازظهر ET (ساعت 2:17 بامداد به وقت گرینویچ) ، شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سطل دیگر ارزها دنبال می کند ، 0.11٪ کاهش یافته و به 90.365 رسیده است.

متناوباً ، آژانس بین المللی انرژی در تلاش برای جلوگیری از افزایش سریع عفونت های COVID-19 ، چشم انداز تقاضای نفت در سه ماهه اول 580،000 بشکه در روز را کاهش داده است. این گزارش های منفی نتوانستند تأثیر قابل ملاحظه ای بر قیمت نفت خام بگذارند ، زیرا نفت از وضعیت خوش بازار و ضعف بازار دلار به سمت مثبت جذب شد.

در همین حال ، نگرانی در مورد افزایش تعداد موارد COVID-19 و قفل شدن سخت اقتصادی که از لحاظ اقتصادی دردناک است ، عملکرد خوش بین بازار را به چالش می کشد. این یک عامل کلیدی شده است که می تواند سود قیمت نفت خام را کاهش دهد. طبق آخرین گزارش ، تعداد تلفات ویروس کرونا در ایالات متحده اکنون بیش از 401،000 نفر است و از 20 ژانویه تعداد موارد در این کشور بیش از 24 میلیون نفر است. علاوه بر این ، رکورد روزانه مرگ ناشی از ویروس کرونا در قفل قفل شده در انگلستان و گسترش در آلمان احساسات خوشبینانه معاملات بازار را به چالش می کشد و به سودهای بازار کمک می کند طلا قیمت. در همین حال ، داده ها همچنین نشان می دهد که تعداد موارد در سطح جهانی بیش از 96 میلیون مورد بوده است. یکی دیگر از عواملی که می تواند احساس خطر را زیر سوال ببرد می تواند گزارش های مربوط به کمبود واکسن احتمالی در نیویورک و به تعویق انداختن تحویل واکسن Pfizer به کانادا باشد..

امروز ، تمرکز سرمایه گذاران بر روی اطلاعات عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفت آمریکا ادامه دارد که قرار است در روزهای آینده ارائه شود. در همین حال ، بازرگانان همچنین سخنرانی بایدن را در کاخ سفید از نزدیک مشاهده خواهند کرد. همچنین داده های تورم از انگلیس ، اروپا و کانادا تقویم روز را تزئین می کنند. کاتالیزورهای خطر ، مانند ژئوپلیتیک و مشکلات ویروس ، همچنان نقش اصلی را بازی می کنند. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner