بازگشت به پا برای سال جدید – تحلیل هفتگی 9 – 15 ژانویه

هفته گذشته هفته اول امسال بود و هنوز بازار تسویه حساب نشده بود … بنابراین احساس معامله عادی نبود. ما با این نوع بازار مشکلی داشتیم اما متعهد شدیم که این هفته دوباره روی پای خود بنشینیم و خوشحالم که می گویم موفق به انجام این کار شدیم.

بازار فارکس همچنان مورد آزار و اذیت سیاست قرار گرفت ، اولین کنفرانس مطبوعاتی رسمی دونالد ترامپ از زمان انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده. اما ، این عصبانیت پس از سه هفته نیز آرام شد.

من گفتم که پیش بینی این نوع حرکات که هفته گذشته مشاهده کردیم تقریباً غیرممکن است ، اما آنها فرصت های خوبی را برای تجارت فراهم می کنند زیرا می توانند اصلاح روند دو ماهه را فقط در طی دو روز کامل کنند. بنابراین ما در این هفته از برخی از این فرصت ها استفاده کردیم و در نهایت به سود 211 پیپ رسیدیم.

همه اینها چند ایده تجاری را که در به روزرسانی های روزانه بازار منتشر کرده ایم ، در نظر نمی گیرد. ما این هفته دو فرصت تجاری با USD / JPY مشاهده کردیم و اگر آنها را درست بازی کنید ممکن است حداقل 200 پیپ دیگر ساخته باشید.   

ما پس از انجام معاملات خوب در این آخر هفته بسیار آرام تر هستیم

سیگنال های فارکس

بنابراین بله ، همانطور که در مقاله خود ذکر کردیم آخرین به روزرسانی بازار, ما در هفته گذشته ضررهای هفته گذشته را معکوس کردیم و اگر نتایج هر دو هفته را در نظر بگیریم اکنون سود خوبی داریم.

ما قول دادیم هفته گذشته را جبران کنیم ، اگرچه در این تجارت قطعنامه ها به این روش کار نمی کنند – ما مجبور شدیم سخت کار کنیم! درست است که حرکت های هفته گذشته ما را رنج می دهد ، اما همچنین قیمت ها را به سطح حمایت / مقاومت طولانی مدت در بیشتر جفت های اصلی فارکس رساند.

من منتظر چنین معامله ای در جفت دلار پس از دو ماه روند صعودی بودم – و هنگامی که این کار را انجام داد ، در را برای ما باز کرد تا با سیگنال های بلند مدت فارکس بازی کنیم..

سیگنال های طولانی مدت کمی خطرناک هستند ، به خصوص اگر شما نمی توانید تصویر بزرگتر (فنی و اساسی) را بخوانید ، اما اگر مهارت کسب کنید پاداش خوبی نیز به شما می دهد.

ما جدا از سیگنال EUR / CHF که از هفته گذشته حمل کردیم ، در این هفته دو سیگنال فارکس طولانی مدت افتتاح کردیم. ما EUR / USD نزدیک به 1.06 فروختیم و USD / JPY نزدیک به 1.05 خریدیم. سیگنال USD / JPY برای دستیابی به بیش از 100 پیپ دستی به طور دستی بسته شد درست قبل از آنکه کنفرانس مطبوعاتی ترامپ به پایین دلار برسد.

در عین حال ، سیگنال EUR / USD ما بیش از 100 پیپ سود داشت ، اما ما تصمیم گرفتیم که آن را بسته نکنیم و اجازه دهیم اجرا شود. اگر در آن زمان سود خود را از آن سیگنال ثبت کردید ، پس از آن به شما علاقه مند می شود زیرا این جفت ارز معکوس پس از فشار معکوس می شود و سیگنال حدود 50 پیپ قرمز است ، اگرچه من کاملاً مطمئن هستم که در پایین ترین سطح 1.0330s ادامه خواهد داد به زودی. ما فقط باید صبور باشیم و در مقابل این معاملات USD معامله کنیم.   

در مجموع ، در این هفته 16 سیگنال فارکس باز کردیم که EUR / USD همچنان ادامه دارد. ما در این هفته فقط چهار سیگنال را از دست دادیم که به ما نسبت برد و باخت 25:75 می دهد. سود بهترین قسمت است اگرچه هفته را با 211 پیپ تعطیل کردیم.

این هفته بازار است


پس از سه هفته تعطیلات کریسمس ، در طی آن زمان بازار فارکس به طور معمول رفتار می کرد ، من می ترسیدم که این هفته نیز به همان شیوه تجارت ادامه یابد.

اما ، حدس می زنم هر معامله گر فارکس به میز معاملات خود برگردد ، این بدان معناست که نقدینگی به حالت عادی برگردد و حرکات کمی قابل پیش بینی تر می شوند.

بازارهای مالی اخیراً بسیار متمرکز بر سیاست بوده اند ، دلیل خوبی نیز وجود دارد. قرار نبود اولین کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور آینده ایالات متحده بدون توجه سپری شود. داده های اقتصادی در این هفته بسیار سبک بودند ، بنابراین این بزرگترین رویداد فارکس بود.

اگر فراموش کرده باشید ، این تجمع دو ماهه USD از زمان پیروزی ترامپ در انتخابات ایالات متحده ، بیشتر به دلیل این تصور است که وی یک محرک مالی بزرگ را به همراه خواهد داشت. این بدان معناست که FED باید سیاست های پولی را کاهش دهد. نرخ بالاتر به معنای تقویت دلار است. در واقع ، برخی از اعضای FED این هفته این ایده را تقویت کردند زیرا نظرات آنها حداقل سه افزایش نرخ را در سال 2017 نشان می دهد!

اما ، ترامپ روز چهارشنبه در جریان کنفرانس خود گاو نر USD را ناامید کرد. وی هرگز به محرک های مالی اشاره نکرد. این یکی از سه دلیل طولانی بودن دلار خریداران را از بین برد و بنابراین باک با 200 مشکل نقص مواجه شد.

ولی, ناامیدی شخصی من این واقعیت بود که ترامپ به ذهنیت خود قبل از انتخابات بازگشت. مشاجره با خبرنگاران و اظهارات جسورانه بی معنی که به اقتصاد آمریکا یا دلار آمریکا کمک نمی کند. ما معامله گر فارکس هستیم ، بنابراین همه نگرانی های ما درست است?

داده های اقتصادی

اقتصاد جهانی طی ماههای اخیر روند خوبی را طی کرده است ، که توسط داده های اقتصادی نشان داده شده است. بنابراین ، اکنون جالب تر و برجسته تر کردن و تجزیه و تحلیل داده هایی است که انتظارات را از دست می دهند ، به جای داده هایی که بیش از آنها باشد.

عدم موفقیت در تولید صنعتی آلمان توجه دوم را به خود جلب می کند زیرا این دومین مورد در طی دو هفته است (اگر سفارشات کارخانه آلمان در هفته گذشته را در نظر بگیریم). افزایش 0.3 درصدی نرخ بیکاری ایتالیا یکی دیگر از موارد نادرست در داده های اقتصادی اتحادیه اروپا بود.

وقتی نوبت به چین می رسد ، کاهش تراز تجاری مشکل بزرگی نیست زیرا چین بزرگترین صادر کننده در حال حاضر در جهان است. اما CPI چین (شاخص قیمت مصرف کننده) ممکن است در ماه های آینده سردرد داشته باشد زیرا این هفته کاهش یافته است.

صحبت از این موضوع است ، رقم اصلی تورم تولید کننده ایالات متحده (PPI) 2 واحد افزایش یافت ، اما تورم تولید اصلی 2 واحد کاهش یافت. به نظر من ، این نگرانی بزرگی نیست زیرا احتمالاً به دلیل قوی تر شدن دلار است. دلار قوی تر به معنای ارزان بودن قیمت مواد اولیه وارداتی و سایر کالاها است.

تجزیه و تحلیل جفت

در چند روز اول هفته ، به نظر می رسید EUR / USD معکوس می شود و تمام سودهای هفته گذشته را پس می دهد وقتی که زیر میانگین متحرک احتمالی در نمودار فارکس H4 شکست..

اما ، آنچه را ترامپ گفته و حتی بیشتر از آنچه او نگفت ، به بازار خوش نیامد. به طور حتم ، بازگشت به عقب حتی سریعتر بود ، اما میانگین متحرک صاف 200 (SMA 200) آخرین مرد ایستاده است و ما اکنون بین آن و 100 SMA قرمز معامله می کنیم.

ما در حال خرید و فروش بین 100 و 200 SMA هستیم

نمودار EUR / USD روزانه سیگنال های مختلفی را برای ما ارسال می کند. شاخص تصادفی بیش از حد فروخته می شود و RSI به زودی بیش از حد فروخته می شود ، اما از طرف دیگر 50 SMA با رنگ زرد اکنون به بالای صفحه شکسته شده است.

50 SMA که قبلاً دفاع قدرتمندی را ارائه داده است ، شکسته شده است

به صدا درآوردن زنگ هشدار ما خیلی خسته کننده نیست ، اما نمودار هفتگی برای فروشندگان EUR / USD ترسناک به نظر می رسد. شمعدان هفته گذشته به عنوان دوجی بسته شد که پس از سه هفته عقب کشیدن ، نشان دهنده برگشت است.

اما ، شمع این هفته به آن توجه نکرد و بسیار صعودی بسته شد. اصول به نفع ماست اما تصویر فنی خیلی روشن به نظر نمی رسد. بیایید امیدوار باشیم که اصول اساسی این بار برنده شوند ، بنابراین سیگنال EUR / USD ما به سود خود می رسد.

شمع صعودی این هفته از فروشندگان دلجویی نخواهد کرد

هفته در جمع بندی

هفته دوم ژانویه سرانجام همه را به کار خود برگرداند و بازار فارکس دوباره عادی شد. ما به دلیل تجارت بیش از 200 پیپ در این هفته به تجارت عادی و سودآور خود بازگشتیم.

دونالد ترامپ این هفته برجسته ترین هفته بازارهای مالی بود و هفته آینده نیز با در اختیار گرفتن کاخ سفید که همیشه آرزو داشته است ، روی صحنه خواهد بود. امیدوارم در بازارها تکان نخورد.   

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map