چشم انداز هفتگی ، 8 تا 12 فوریه 2021: برترین رویدادهای اقتصادی برای تماشای این هفته

در این هفته دلار آمریکا با بیشترین رشد هفتگی خود در سه ماه گذشته روبرو شد. این می تواند ناشی از خوش بینی روزافزون نسبت به بهبود اقتصادی در ایالات متحده باشد ، که پس از رشد سالانه 6.8 درصدی هزینه کار واحد در بخش تجارت غیر فارم ایالات متحده در سه ماهه چهارم مشاهده شد. جدا از این ، دلار آمریکا از افزایش بازده بلند مدت خزانه داری آمریکا ، که وقتی معامله گران خود را برای یک بسته هزینه های مالی عظیم در نظر گرفتند ، حمایت های اضافی داشت. برعکس ، ادامه سیاست های پولی فوق العاده آسان فدرال رزرو به عنوان یکی از عوامل اصلی محدود کردن هرگونه سود بیشتر در دلار آمریکا تلقی می شد. در همین حال ، احساسات خوشبینانه بازار که با خوش بینی نسبت به بسته تسکین COVID-19 1.9 تریلیون دلاری و واکسن کرونا ویروس (COVID-19) بایدن برطرف شد ، نیز نقش مهمی در محدود کردن سود دلار آمریکا داشت..

با نگاهی به آینده هفته آینده ، مجموعه ای از ارقام تراز تجاری و نرخ بیکاری ، به همراه سخنرانی های رئیس صندوق فدرال پاول و BOE Gov Bailey ، می تواند بسیاری از عناوین را برای حرکت بازارها تحریک کند. علاوه بر این ، تنش های ژئوپلیتیکی و تحولات مربوط به محرک 1.9 تریلیون دلاری رئیس جمهور آمریکا جو بایدن نیز از نزدیک دنبال خواهد شد ، زیرا آنها می توانند نقشی اساسی در تعیین سطح ریسک در بازار داشته باشند.

رویدادهای اقتصادی برتر برای تماشای این هفته

1 – CNY – تراز تجاری – دوشنبه – آزمایشی

این داده ها توسط اداره کل گمرک جمهوری خلق چین منتشر شده است. این یک معیار بین صادرات و واردات کل کالاها و خدمات است. یک مقدار مثبت مازاد تجارت را نشان می دهد. در طرف مقابل ، یک مقدار منفی نشان دهنده کسری تجارت است. شایان ذکر است که این رویداد می تواند نوعی نوسان برای CNY ایجاد کند که بر بازار فارکس تأثیر می گذارد ، زیرا اقتصاد چین بر اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد. به عبارت ساده ، ارقام بالا برای CNY مثبت (یا صعودی) شناخته می شوند. برعکس ، ارقام کم برای پول چین منفی (یا نزولی) تلقی می شوند.

نسخه قبلی

واقعی: 516.81 ب

DEV: –

CONS: –

تاریخ: 01/14/2021 02:00

2 – تراز تجاری آلمان – سه شنبه – 2:00 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط Statistisches Bundesamt Deutschland منتشر می شود. این یک اندازه گیری از صادرات و واردات کل کالاها و خدمات است. ارزشهای مثبت نشان دهنده مازاد تجارت است ، در حالی که ارزشهای منفی به کسری تجاری اشاره دارند. این رویداد می تواند نوساناتی برای یورو ایجاد کند ، که به نوبه خود بازار فارکس را تحت تأثیر قرار می دهد ، زیرا اقتصاد اروپا بر اقتصاد جهانی تأثیر دارد. اگر تقاضای ثابت در ازای صادرات آلمان مشاهده شود ، این به رشد مثبت تراز تجاری تبدیل می شود ، که باید برای یورو صعودی باشد. برعکس ، ارقام کم برای یورو منفی (یا نزولی) در نظر گرفته می شوند.

نسخه قبلی

واقعی: 16.4 یورو میلیارد دلار

DEV: -0.69

CONS: 18 یورو

تاریخ: 01/08/2021 07:00

3 – شاخص قیمت مصرف کننده (سالانه) – سه شنبه – 20:30 به وقت گرینویچ

این داده ها توسط اداره ملی آمار چین منتشر شده است. این تغییرات قیمت خرده فروشی را در یک سبد نماینده کالاها و خدمات نشان می دهد. نتیجه بررسی کامل نتایج استخراج شده از شاخص قیمت مصرف کننده روستایی و شاخص قیمت مصرف کننده شهری است. همانطور که می دانیم ، قدرت خرید CNY با تورم کاهش می یابد. CPI به عنوان شاخص مهمی برای اندازه گیری تورم و تغییر در روند خرید دیده می شود. افزایش قابل توجه در شاخص قیمت مصرف کننده نشان می دهد که تورم به یک عامل بی ثبات کننده در اقتصاد چین تبدیل شده است و به طور بالقوه بانک های مردم چین را وادار به تشدید سیاست های پولی و سیاست های مالی می کند. به بیان ساده ، یک قرائت رو به بالا برای CNY مثبت (یا صعودی) تلقی می شود و یک قرائت نزولی برای CNY منفی (یا نزولی) در نظر گرفته می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 0.2٪

DEV: 0.46

CONS: 0.1

تاریخ: 01/11/2021 01:30

4 – شاخص قیمت تولید کننده (سالانه)

این داده ها به طور معمول توسط اداره ملی آمار چین منتشر می شود. اندازه گیری نرخ تورم از نظر تولیدکنندگان را ارائه می دهد. این گزارش میانگین تغییرات قیمت دریافت شده توسط تولید کنندگان داخلی کالاهای چینی در تمام مراحل پردازش (مواد خام ، مواد میانی و کالاهای نهایی) را ثبت می کند. تغییرات PPI به طور کلی به عنوان شاخص اصلی تورم کالا شناخته می شود. اگر افزایش در شاخص قیمت تولید کننده بیش از حد باشد ، این نشان می دهد که تورم به یک عامل بی ثبات کننده در اقتصاد چین تبدیل شده است. سپس بانک خلق چین سیاست های پولی و ریسک سیاست های مالی را تشدید می کند. اساساً ، یک خوانش بالاتر برای CNY مثبت (یا صعودی) در نظر گرفته می شود ، در حالی که یک قیمت نزولی برای پول چین منفی (یا نزولی) تلقی می شود.

نسخه قبلی

واقعی: -0.4

DEV: 2.00

CONS: -0.8

تاریخ: 01/11/2021 01:30

5 – شاخص قیمت مصرف کننده (ماه) – چهارشنبه – 8:30 به وقت گرینویچ

این داده ها توسط اداره آمار کار ایالات متحده منتشر شده است. این حرکت با مقایسه قیمت خرده فروشی سبد خرید نماینده کالاها و خدمات ، حرکات قیمت را اندازه گیری می کند. همانطور که می دانیم ، قدرت خرید بورس اوراق بهادار تحت تأثیر نرخ تورم است. بنابراین ، CPI به عنوان معیار اصلی تورم و تغییر در روند خرید شناخته می شود. بنابراین ، یک روند صعودی برای دلار مثبت مثبت (یا صعودی) تلقی می شود. برعکس ، ارقام پایین تر برای دلار آمریکا منفی (یا نزولی) تلقی می شوند.

نسخه قبلی

واقعی: 0.4٪

DEV: 0.00

CONS: 0.4

تاریخ: 01/13/2021 13:30

6 – سخنرانی بیلی فرماندار BoE – چهارشنبه – 12:00 به وقت گرینویچ

اندرو بیلی رئیس فعلی بانک انگلیس است. او در 16 مارس 2020 و در پایان جلسه مارک کارنی کار خود را آغاز کرد. قبل از انتصاب وی ، فرماندار بیلی به عنوان رئیس اجرایی سازمان رفتار مالی کار می کرد.

این بانکدار مرکزی انگلیس همچنین از آوریل 2013 تا ژوئیه 2016 معاون رئیس بانک انگلیس و از ژانویه 2004 تا آوریل 2011 رئیس صندوقدار بانک انگلیس بود. وی به عنوان رئیس بانک مرکزی ، نرخ های بهره کوتاه مدت را کنترل می کند. در نتیجه ، او بیش از هر شخص دیگری بر ارزش پول کشور تأثیر می گذارد. 

بازرگانان مشاغل عمومی وی را از نزدیک مشاهده می کنند ، زیرا معمولاً از آنها برای ایجاد سرنخ های دقیق در مورد سیاست های پولی آینده استفاده می شود. لحن عوضی برای GBP صعودی به حساب می آید. از طرف دیگر ، لحن دووویسی برای پوند انگلیس نزولی محسوب می شود.

7 – نرخ بیکاری – پنجشنبه – 8:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط وزارت کار ایالات متحده منتشر می شود. این تعداد کارگران بیکار را تقسیم بر کل نیروی کار غیرنظامی می کند. افزایش نرخ ها نشان دهنده عدم گسترش بازار کار آمریکا است. این ، به نوبه خود ، منجر به تضعیف اقتصاد ایالات متحده می شود. بنابراین ، پایین آمدن برای دلار مثبت یا صعودی محسوب می شود ، در حالی که رقم بالا برای ارزش دلار منفی (یا نزولی) است.

نسخه قبلی

واقعی: 812 K

DEV: -0.32

CONS: 875 K

تاریخ: 28/01/2021 13:30

8 – تولید ناخالص داخلی (QoQ) – جمعه – 2:00 به وقت گرینویچ

اداره آمار ملی این داده ها را منتشر می کند ، که اندازه گیری ارزش کل کالاها و خدمات تولید شده در انگلستان را ارائه می دهد. تولید ناخالص داخلی به عنوان معیار اصلی فعالیت اقتصادی در انگلیس دیده می شود. به عبارت ساده تر ، روند صعودی تأثیر صعودی بر GBP دارد. برعکس ، یک قرائت کم برای پوند استرلینگ ناخوشایند است.

نسخه قبلی

واقعی: 16٪

DEV: 1.38

CONS: 15.5

تاریخ: 22/12/2020 07:00

9 – تراز تجاری کالا:

این داده ها همچنین توسط اداره آمار ملی منتشر شده است. تعادل بین صادرات و واردات کالا را اندازه گیری می کند. مقادیر مثبت نشان دهنده مازاد تجارت است ، در حالی که مقادیر منفی نشان دهنده کسری تجارت است. این داده ها به عنوان یک عامل کلیدی دیده می شود که می تواند نوعی نوسان برای GBP ایجاد کند. اگر تقاضای ثابت در ازای صادرات انگلیس مشاهده شود ، منجر به رشد صعودی تراز تجاری خواهد شد که برای پوند انگلیس مثبت تلقی می شود. برعکس ، ارقام کم برای ارز انگلیس منفی (یا نزولی) تلقی می شوند.

نسخه قبلی

واقعی: 16 -16.012 ب

DEV: -5.77

CONS: 10 -10.175 ب

تاریخ: 01/15/2021 07:00

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner