جلسه جلسه فارکس ایالات متحده ، 3 دسامبر – بازارها بعد از نشست G20 بهتر می شوند ، اما خود را از دست ندهید

اجلاس G20 اکنون به پایان رسیده و در پایان بسیار بهتر از انتظار بسیاری از مردم بود. ما هیچ یک از شگفتی های معمول دونالد ترامپ را برای شوکه کردن بازارها مانند چند اجلاس گذشته قبلی دریافت نکردیم. این تسکین دارایی های ریسک پذیر و ارزهای ریسک پذیر بود که صبح امروز با شکاف صعودی افزایش یافت. گرچه ، این جهش عمدتا به دلیل آتش بس بین ایالات متحده و چین اتفاق افتاد. نظرات هر دو طرف مبنی بر اینکه آنها سرانجام به توافق رسیدند ، وجود داشت ، گرچه ما هنوز توافق نامه ای نداریم. بنابراین ، ما نمی دانیم که این یک معامله رسمی است یا فقط یک توافق شفاهی بین دونالد ترامپ و رئیس جمهور چین شی است.

با این وجود ، ارزهای در معرض خطر با شکاف صعودی بالاتر ، خصوصاً دلارهای کالایی از آنجا که AUD و NZD از اخبار مربوط به چین بسیار آسیب پذیر هستند. افزایش در CAD حتی بیشتر بود اما دلیل دیگری برای این امر وجود داشت.

عربستان سعودی و روسیه برای کاهش تولید نفت تلاش می کنند و به نظر می رسد که آنها فقط در این مورد در نشست اوپک + این پنجشنبه در وین تصمیم خواهند گرفت. امروز نیز نفت حدود 5 درصد بالاتر است ، بنابراین این امر به CAD کمک کرده است. اگرچه ، چین و ایالات متحده اظهاراتی را ارائه دادند که کمی متناقض بود ، بنابراین بازار اکنون نفس خود را حفظ کرده است تا ببیند آیا جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین واقعاً به پایان رسیده است و ما به زودی یک توافق خواهیم کرد یا این فقط یک آتش بس موقت با این حال ، امروز احساسات مثبت است و نظرات نخست وزیر ایتالیا تریا در مورد کاهش کسری بودجه سال آینده به احساسات بیشتر کمک می کند.

جلسه اروپا

 • CAD و روغن بالاتر در گفتگوهای کاهش تولید – پس از اظهار نظر مقامات عربستان سعودی که احتمالاً تصمیم خواهند گرفت تولید نفت را کاهش دهند ، قیمت نفت امروز تقریباً 5 درصد بالاتر است. در روزهای اخیر نظرات مشابهی را از روسیه شنیده ایم ، بنابراین به نظر می رسد که کارتل OPEC + در جلسه بعدی خود در روز پنجشنبه تولیدات را کاهش می دهد. در نتیجه ، CAD احساس خوبی دارد و وارد یک روند صعودی است که فکر می کنم اگر اوپک تصمیم به کاهش تولید بگیرد ، دوام خواهد آورد.
 • سیاستمداران ایتالیایی در بودجه – امروز صبح ، جوزپه كنته ، نخست وزیر ایتالیا را شنیدیم كه اظهار داشت كه وی در حال تلاش برای كاهش کسری بودجه سال آینده به 1.9-2.0٪ است. اما معاون نخست وزیر سالوینی که در واقع قدرت بیشتری را به همراه دی مایو در اختیار دارد بعداً پیگیری کرد و گفت که کمیسیون اروپا نمی تواند از ایتالیا کسری 1.9٪ بخواهد. بنابراین ، ایتالیایی ها پذیرفته اند که کسری کسر را به 2.2٪ کاهش دهند اما اتحادیه اروپا می خواهد آن را به 1.9٪ کاهش دهد ، که مطمئن نیستم آنها آن را دریافت می کنند. با این حال ، نظرات امروز صبح كنته به بهبود بیشتر احساسات كمك كرد و سهام اروپا بیشتر است.
 • اتحادیه اروپا Dombrovskis با کونته همسو است نایب رئیس کمیسیون اروپا پس از اینکه کنته گفت که لحن ها در ایتالیا تغییر کرده است و آنها با ایتالیا در تماس شدید اما موضوع بودجه ایتالیا هنوز به تعدیل های اساسی نیاز دارد.
 • PMI ساخت اروپا – گزارش PMI تولید از کشورهای اروپایی امروز کمی بهتر از حد انتظار ارائه شد ، که با این وجود پس از روند نرم شدن مثبت است. اما ، تولیدات ایتالیایی در این ماه انقباض دیگری نشان داده است. تولید اسپانیا بیشترین جهش را در بین کشورهای منطقه یورو داشته است.
 • PMI ساخت انگلستان – تولید انگلیس نیز امسال بطور قابل توجهی کند شده است. اما امروز از 51.1 امتیاز قبلی به بالاتر از 531.1 PMI رسید ، بنابراین این یک چرخش خوب است. اگرچه ، GBP توجه زیادی به این اعداد نکرد.
 • نخست وزیر انگلیس ممکن است اطمینان داشته باشد که طی دو هفته در پست خود باقی خواهد ماند – ترزا می ، نخست وزیر انگلیس چندی پیش اظهار نظر کرد که انتظار دارد پس از رای گیری در مورد توافق Brexit در پارلمان ، ظرف دو هفته همچنان شغل خود را حفظ کند. وی افزود که در حال حاضر تمرکز زیادی بر روی گرفتن رای Brexit دارد اما هنوز کارهای زیادی بیش از Brexit دارد.

جلسه ایالات متحده

 • کاپلان FED در مورد اقتصاد ایالات متحده خیلی قانع نیست – رابرت کاپلان ، رئیس FED دالاس چندی پیش گفت که اقتصاد ایالات متحده ممکن است تا اواسط سال 2019 پس از از بین رفتن اثر محرک ، بسیار متفاوت به نظر برسد. وی افزود که اثرات محرک ممکن است برخی نقاط ضعف اقتصاد را پنهان کند اما از اظهار نظر در مورد افزایش نرخ بهره خودداری کرد.
 • کلاردینای FED خوش بینانه به نظر می رسد ریچارد کلاریدا ، نایب رئیس FED در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که اقتصاد ایالات متحده در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و FED می تواند با تورم بالاتر از 2٪ کار کند ، وی افزود که طرح نقطه به جایی نمی رسد ، پیشنهاد می کند که اعضای FED در همان موقعیت فعلی در مورد نرخ بهره پیاده روی. این خبر مثبت برای USD است.
 • توییت های دونالد ترامپ در مورد چین – رئیس جمهور آمریكا ترامپ در حال حاضر در توئیتر نوشت كه او و رئیس جمهور چین دو نفری هستند كه می توانند تغییر گسترده و مثبتی در تجارت و فراتر از آن برای دو ملت بزرگ ایجاد كنند. وی همچنین از کره شمالی نام برد. کشاورزان آمریکایی ذینفع بزرگ و سریع معامله تجاری با چین خواهند بود که قصد دارد بلافاصله محصولات کشاورزی را خریداری کند. وی افزود که ایالات متحده امن ترین و تمیزترین محصولات کشاورزی را تولید می کند ، اما من در مورد این محصول مطمئن نیستم. آمریكا از نظر مواد غذایی تراریخته ، جهان را رهبری می كند ، هر كس این را به یاد می آورد?
 • PMI ساخت کانادا  بخش تولید در کانادا امسال مانند سایر نقاط جهان در حال کند شدن است. اگرچه امروزه به غیر از ایتالیا از سایر کشورهای بزرگ شاهد جهش در تولید بودیم ، بنابراین احتمالاً از کانادا نیز شاهد یک عدد مثبت خواهیم بود.
 • PMI ساخت ایالات متحده تولید ایالات متحده در بین کشورهای پیشرفته که در حال حاضر در 57.7 نقطه PMI قرار دارند ، بهترین شکل را دارد. اگرچه انتظار می رود امروز اندکی کاهش یابد و به 57.5 امتیاز برسد که کاهش چشمگیری نخواهد بود ، اما هنوز هم می توانیم یک عدد مثبت بدست آوریم.
 • هزینه ساخت و ساز ایالات متحده هزینه های ساخت و ساز در ایالات متحده آمریکا تقریباً ضعیف بوده و تقریباً در حدود 0.0٪ -0.1٪ بوده است. اگرچه امروز انتظار می رود هزینه ساخت و ساز در ماه اکتبر 0.4٪ جهش داشته باشد ، هرچند نفس خود را حفظ نکنید.

در Sight معاملات می کند

USD / CAD نزولی

 1. روند نزولی شده است
 2. امتحان مجدد بالاتر کامل بود
 3. اصول اساسی نزولی است

ما تصمیم گرفتیم که بفروشیم چون بازیابی در نمودار 15 دقیقه ای کامل شد

کوتاه رفتیم USD / CAD مدتی پیش. این جفت ارز فارکس در آخر هفته نزولی شد ، و با شکاف 50 نزولی نزولی باز شد و به سمت پایین فشار آورد. سرانجام اصول CAD برای CAD صعودی شد زیرا اوپک در حال تصمیم گیری برای کاهش تولید است ، در حالی که ایالات متحده ، کانادا و مکزیک قرارداد تجاری را امضا کردند. من انتظار داشتم که retrace نمودار H1 را تکمیل کند و در آن بازه زمانی به 200 SMA برسد ، اما در چنین حرکات قوی باید نمودارهای frame frame کوچکتر را معامله کنیم. بنابراین ، ما تصمیم گرفتیم این جفت را بفروشیم زیرا بازیابی در نمودار 15 دقیقه ای کامل بود ، زیرا تصادفی بیش از حد خریداری شد. آن تجارت بسیار خوب پیش رفت و ما سود خود را ثبت کردیم.

در نتیجه

اجلاس G20 سرانجام به پایان رسید و در چند موضوع دستیابی به موفقیت داشتیم. به نظر می رسد چین و ایالات متحده اکنون با یکدیگر کنار آمده اند و احساسات به طور قابل توجهی بهبود یافته است ، به غیر از GBP ، ارزهای ریسک پذیر امروز در یک روند صعودی قرار دارند ، اما این یک موضوع دیگر است. اگرچه ، در مورد تغییر روند احساسات بازار خیلی مطمئن نباشید زیرا هنوز معامله رسمی نداریم ، بنابراین جنگ تجاری تمام نشده است تا زمانی که آن را به صورت کتبی بدست آوریم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner