چشم انداز هفتگی ، 28 دسامبر 2020 – 01 ژانویه 2020: برترین رویدادهای اقتصادی برای تماشا

دلار آمریکا در معاملات نازک تعطیلات در پشت قرار دارد و این هفته در مسیر نزولی به پایان خواهد رسید ، زیرا خوش بینی نسبت به واکسن های ویروس کرونا و بسته تحریک آمریكا از سرمایه گذاران خواسته است كه پول خود را در دارایی های خطرناك قرار دهند ، به جای پناهگاه های امن. جدا از این ، ضرر و زیان در دلار آمریکا همچنین می تواند با تردیدهایی در مورد بهبود اقتصادی ایالات متحده از بیماری همه گیر COVID-19 همراه باشد. علاوه بر این ، تحولات پیرامون توافق قریب الوقوع Brexit نیز نقشی اساسی در تضعیف دلار آمریکا داشته است.

در صورت عدم وجود هرگونه داده / رویداد کلیدی در هفته آینده ، معامله گران بازار چشم خود را به مجموعه داده های CPI ، همراه با گزارش ذخایر نفت خام EIA و ادعاهای بیکاری ایالات متحده حفظ می کنند. در این بین ، کاتالیزورهای خطر ، مانند ژئوپلیتیک و ویروس ها ، فراموش نکنید که Brexit اهمیت خود را از دست نمی دهد و می تواند نقشی اساسی در تعیین سطح خطر در بازار داشته باشد.

رویدادهای اقتصادی برتر برای تماشای این هفته

1) خرده فروشی اروپا (سالانه) – دوشنبه – 08:00 به وقت گرینویچ

این داده ها توسط انستیتوی ملی آمار منتشر شده است ، که اندازه گیری تغییرات در بخش خرده فروشی است. این عملکرد بخش خرده فروشی را در کوتاه مدت نشان می دهد. با این حال ، تغییرات به طور گسترده ای به عنوان شاخص هزینه های مصرف کننده دنبال می شود. به این ترتیب ، ارقام بالا برای ارز یورو صعودی محسوب می شوند. برعکس ، رقم های پایین برای یورو خسارت آور است

واقعی: -2.7٪

DEV: 0.01

CONS: -2.8

تاریخ: 20/11/27 20:002. S&شاخص های قیمت صفحه اصلی P / Case-Shiller (سالانه) – سه شنبه – 14:00 به وقت گرینویچاین داده ها به طور معمول توسط استاندارد منتشر می شود & فقیر این تغییرات در ارزش بازار املاک و مستغلات مسکونی را در 20 منطقه در سراسر آمریکا اندازه گیری می کند. این گزارش به عنوان شاخص سلامت بازار مسکن ایالات متحده تلقی می شود. ارقام بالا برای ارز USD صعودی است. برعکس ، ارقام پایین برای USD ناخوشایند است. انتشار قبلی

واقعی: 6.6٪

DEV: 3.15

امتیازات: 5.1٪

تاریخ: 24/11/2020 14:00

3. تراز تجاری کالاهای ایالات متحده – چهارشنبه – 13:30 به وقت گرینویچاین داده ها به طور کلی توسط دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده و دفتر سرشماری ایالات متحده منتشر می شود. این تفاوت ارزش کالاهای وارداتی و صادراتی طی یک ماه خاص را نشان می دهد. همچنین لازم به ذکر است که این رقم به صورت ماهانه 4 تا 7 روز قبل از تراز تجاری بین المللی با ارائه آمار پیشرفته برای ماه مرجع منتشر می شود. با توجه به اینکه از جولای 2015 آغاز شد ، نوسانات در اولین نسخه ها ممکن است نامنظم باشند. صادرات بیشتر و واردات کمتر برای دلار آمریکا مثبت یا صعودی است. برعکس ، صادرات کمتر و واردات بیشتر برای بازارهای بزرگ منفی یا خسارت آور تلقی می شود

واقعی: -80.29 دلار آمریکا

DEV: – –

CONS: – –

تاریخ: 20/11/25 20:304. تغییر ذخایر نفت خام EIA – چهارشنبه – 15:30 به وقت گرینویچاین گزارش توسط اداره اطلاعات انرژی منتشر شده است. این یک معیار هفتگی برای تغییر در تعداد بشکه های موجودی نفت خام و مشتقات آن است. این گزارش تمایل به ایجاد نوسانات عمده قیمت دارد ، زیرا قیمت نفت خام بر اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد و بیشترین ارزهای مرتبط با کالاها مانند دلار کانادا را تحت تأثیر قرار می دهد. جدا از این ، این گزارش می تواند قیمت نفت خام را تحت تأثیر قرار دهد. انتشار قبلی ACTUAL: -0.562 MDEV: 1.16CONS: -3.186 M

تاریخ: 20/12/2020 15:305. PMI غیر تولیدی – پنجشنبه – 01:00 به وقت گرینویچ

این داده ها توسط فدراسیون تدارکات و خرید چین (CFLP) ، بر اساس نظرسنجی از حدود 1200 شرکت ، شامل 27 صنعت ، از جمله حمل و نقل ، ساخت و ساز و مخابرات ، منتشر شده است. این سطح یک شاخص انتشار بر اساس مدیران خرید بررسی شده در صنعت خدمات است. ارقام بالای 50.0 نشان دهنده گسترش صنعت است که برای ارز CNY مثبت یا صعودی محسوب می شود. برعکس ، قرائت زیر 50.0 نشانگر انقباض صنعت است که برای CNY منفی یا نزولی محسوب می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 56.4

DEV: 0.97

CONS: 52.1

تاریخ: 20/11/2020 01:00

NBS ساخت PMI:

این داده ها به طور معمول توسط فدراسیون تدارکات و خرید چین (CFLP) منتشر می شود ، که شرایط کسب و کار را در بخش تولید چین اندازه گیری می کند. قرائت بالای 50 نشان دهنده گسترش است. برعکس ، خواندن زیر 50 نشانگر انقباض صنعت است. از آنجا که اقتصاد چین بر اقتصاد جهانی تسلط دارد ، این شاخص اقتصادی بر بازار فارکس تأثیر می گذارد.

نسخه قبلی

واقعی: 52.1

DEV: 0.75

CONS: 51.5

تاریخ: 20/11/2020 01:00

6. ادعاهای اولیه بیکاری – پنجشنبه – 13:30 به وقت گرینویچ

این داده ها توسط وزارت کار ایالات متحده منتشر شده است ، که تعداد افرادی را که برای اولین بار درخواست بیمه بیکاری در دولت را ثبت می کنند ، ثبت می کند. اندازه گیری قدرت در بازار کار را فراهم می کند. تعداد بیشتر از حد انتظار نشان دهنده انقباض در این بازار ایالات متحده است که بر قدرت و جهت تأثیر می گذارد. ارقام کم برای ارز USD مثبت یا صعودی محسوب می شوند. برعکس ، ارقام بالا برای ارز USD منفی یا نزولی تلقی می شوند.

نسخه قبلی

واقعی: 803 K

DEV: -1.29

CONS: 885 K

تاریخ: 20/12/2020 13:30

7. جمعه – بانکها به دلیل روز سال نو بسته شده اند.

بازارهای جهانی مالی و بانک ها به مناسبت روز سال نو بسته می شوند. اکثر کارگزاران فارکس برای هر تعطیلات به جز روز کریسمس و سال نو باز هستند. برنامه های تعطیلات بازارهای سهام و بانک ها کمی متفاوت است. بانک ها اکثریت حجم ارز خارجی را تسهیل می کنند. وقتی بسته می شوند ، بازار از نقدینگی کمتری برخوردار است و دلالان نفوذ بیشتری در بازار پیدا می کنند. این می تواند منجر به نوسانات غیرطبیعی کم و غیرطبیعی شود.

موفق باشید ، و از آخر هفته طولانی خود لذت ببرید!

12 متر

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner