خلاصه روزانه ، 23 دسامبر – هر آنچه در مورد طلا امروز باید بدانید!

دیروز ، فلز گرانبها ، طلا ، پس از قرار گرفتن در بالاترین سطح 1،884.18 و پایینترین سطح آن در 1،858.87 ، در 18859.88 بسته شد. قیمت طلا برای سومین روز متوالی در روز سه شنبه کاهش یافت ، در میان ترس از ویروس کرونا ویروس جدید در انگلستان ، که باعث تقویت دلار آمریکا شد. 

جهش جدید ویروس کرونا که برای اولین بار در انگلستان ظاهر شد و توسط مقام ارشد بهداشت انگلستان گزارش شده است “خارج از کنترل” دولت انگلیس را به اعمال محدودیت های شدیدتر ملی در تلاش برای مهار ویروس ترغیب کرد. گزارش شده است که جهش یافته جدید بسیار بیشتر از شکل معمول است. با این حال ، خطرناک تر از ویروس اصلی ثابت نشده است. 

گزارش ها حاکی از آن است که این نوع ویروس کرونا می تواند تقریباً 70 درصد سریعتر از نسخه اصلی گسترش یابد ، به همین دلیل تعداد آلودگی ها در انگلستان به بالاترین میزان رکورد ظرف چند روز رسیده است. با توجه به شرایط ، تمام کشورهای اروپایی و 40 کشور دیگر در سراسر جهان ممنوعیت سفر را برای پروازهای ورودی از انگلیس وضع کردند که این امر بر ترس موجود از بهبود اقتصاد جهانی افزود. نگرانی های فزاینده باعث جذب پناهگاه های امن شده و درنهایت به ارزش دلار افزوده می شود ، زیرا سرمایه گذاران دلار آمریکا را از فلز زرد در این زمینه ترجیح می دهند. افزایش تقاضا برای دلار آمریکا فشار بیشتری بر قیمت طلا وارد کرد و آنها برای سومین روز متوالی در روز سه شنبه در قلمرو منفی باقی ماندند. 

از طرف دیگر ، قانون گذاران آمریکایی بسته امدادی 900 میلیارد دلاری برای بزرگترین اقتصاد جهان را تصویب کرده اند که باعث افزایش طولانی مدت میلیون ها نفر از مردم آمریکا و مشاغل آسیب دیده از ویروس کرونا می شود. دموکرات ها و جمهوری خواهان این لایحه را در مجلس سنا تصویب کردند و مجلس نمایندگان راه را برای اجرای قانون برای ارسال به رئیس جمهور دونالد ترامپ فراهم کرد تا لازم الاجرا شود. افزایش تعداد ویروس های کرونا در ایالات متحده ، اقتصاد را بیشتر تهدید کرده و باعث شده است که دموکرات ها و جمهوری خواهان سرانجام پس از ماه ها مذاکره و اختلاف نظر ، در مورد این لایحه به توافق برسند. با این حال ، تأثیر چنین کمک هایی همیشه به پول محلی آسیب می رساند و دلار آمریکا پس از این خبر تحت فشار قرار گرفت ، که در نهایت ضررهای بیشتری را در فلز زرد در روز سه شنبه کاهش داد.

در مقابل داده ها ، در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ ، تولید ناخالص داخلی نهایی برای سه ماهه سوم وارد شد ، که در مقایسه با 33.1 درصد پیش بینی شده ، رشد 33.4 درصدی را نشان می دهد ، از دلار آمریکا حمایت می کند و در نهایت به قیمت طلا فشار می آورد. در ساعت 18:32 به وقت گرینویچ ، شاخص نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه وارد شد. با انتظارات 3.5 درصدی مطابقت داشت. در ساعت 19: 59GMT ، شاخص ساخت ریچموند برای ماه دسامبر برای ایالات متحده منتشر شد ، که نشان دهنده افزایش 19 ، در برابر 11 انتظار بود که دلار آمریکا را افزایش داد و به زیان های فلزات زرد افزود. در ساعت 20:00 به وقت گرینویچ ، ارقام اعتماد به نفس مصرف کننده CB برای دسامبر کاهش 88.6 را نشان می دهد ، در حالی که تخمین زده می شود 97.1 باشد و بر دلار آمریکا تأثیر بگذارد. فروش خانه های موجود در ماه نوامبر مطابق با پیش بینی شده 6.70 میلیون تومانی بود. با توجه به داده های اقتصاد کلان قوی ، دلار آمریکا که قبلاً سطح بالایی داشت ، قدرت بیشتری جمع کرد و بر قیمت فلزات زرد در روز سه شنبه سنگینی کرد.

در همین حال ، پس از آنکه روابط آمریکا و چین بار دیگر به سرخط خبرها رسید ، ضررهای طلا به دلیل افزایش تقاضا برای پناهگاه ها محدود شد. وزارت امور خارجه ایالات متحده محدودیت های ویزایی اضافی را برای مقامات چینی مظنون به نقض حقوق بشر اعمال کرد. روز دوشنبه ، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه گفت که محدودیت های ویزا بر مقامات چینی تأثیر می گذارد ، به اعتقاد ایالات متحده مسئول سرکوب اعمال مذهبی و معنوی ، اعضای گروه های اقلیت قومی ، مخالفان ، مدافعان حقوق بشر ، روزنامه نگاران و دیگران است..

پمپئو گفت كه ایالات متحده به صراحت اعلام كرده است كه عاملان نقض حقوق بشر در این كشور مورد استقبال قرار نمی گیرند. وی گفت که اعضای خانواده افراد مورد هدف نیز می توانند با محدودیت ویزا روبرو شوند. این محدودیت ها بر اختلاف بین ایالات متحده افزود & چین و تجدید نظر در پناهگاه امن ، با کاهش تلفات فلز زرد در روز سه شنبه.

 

سطح فنی روزانه

مقاومت را پشتیبانی کنید

1،858،49 1،884.19

1،848.22 1،899.62

1،832.79 1،909.89

Pivot Point: 1،873،92

طلا در محدوده معاملات محدود بین 1884 و 1874 معامله می شود و نقض این محدوده در سمت پایین می تواند روند فروش را تا سطح 1862 افزایش دهد. همزمان ، شکست صعودی در سطح مقاومت 1،884 می تواند خرید را تا سطح بعدی هدف 1895 امروز تمدید کند. ایده فروش زیر 1872 و فقط خرید بالای 1885 است. در همین زمان ، امروز می توان معاملات ناخوشایند را بین 1872 و 1885 مورد انتظار داشت. موفق باشید! 

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner