هفته فارکس پیش رو ، 17 تا 21 دسامبر: ارقام FOMC ، BOJ و GDP در کانون توجه!

یک هفته آهسته بود زیرا بازارها در غیاب رویدادهای مهم اقتصادی نوسانات کمی نشان دادند. با این وجود روز جمعه دلار در برابر یورو و ین تقویت شد ، زیرا فروش خرده فروشی فروشگاه های خرده فروشی در ماه نوامبر برخی نگرانی ها را درباره کاهش شدید اقتصاد ایالات متحده و حمایت از اقتصاد کاهش داد. بیشتر معامله گران نسبت به معاملات نوسان پیش از نرخ بهره وجوه فدرال که قرار است در هفته آینده انجام شود ، مردد بودند..

از نظر فنی ، آخرین هفته معاملات ماه دسامبر است زیرا در پی تعطیلات کریسمس ، بسیاری از کارگزاران و موسسات مالی کار نمی کنند. با این حال ، این هفته جاری کاملاً با چند رویداد اقتصادی تأثیرگذار همراه است که تصمیمات نرخ بهره از بانک فدرال ایالات متحده و بانک ژاپن را پوشش می دهد. علاوه بر این ، تعدادی رویداد اقتصادی با تأثیرات زیاد برای تجارت وجود دارد. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم …

لیست تماشای – رویدادهای برتر اقتصادی این هفته

چهارشنبه – 19 دسامبر

GBP – CPI سالانه

شاخص قیمت مصرف کننده انگلیس در ماه آگوست 2.7٪ رشد کرد و فشارهای تورمی رو به رشد را از بین برد و به توجیه افزایش نرخ بهره بانک انگلیس برای آن ماه کمک کرد. از آن زمان ، اقتصاد انگلیس نتوانسته است تعداد خوبی بدست آورد. ارقام تورم آنها از 2.6٪ به 2.4٪ در ماه نوامبر کاهش یافته است.

داده های CPI کندتر (2.3٪) برای ماه دسامبر در کارت ها وجود دارد. در حالی که پیش بینی می شود خرده فروشی 0.3٪ جهش داشته باشد ، که با ایده کاهش انتظار می رود نرخ تورم مخالف است. برای تازه واردین ، ​​نرخ تورم ضعیف تر برای استرلینگ منفی تلقی می شود.

CAD – CPI سالانه

اخیراً تورم کانادا نیز به دلیل کاهش قیمت نفت خام رنج می برد. در ماه اکتبر ، شاخص CPI -0.4 came بود ، که در آگوست 0.5 ating شکست داشت. در نهایت BOC (بانک کانادا) را تحت فشار قرار می دهد تا نرخ بهره را در حالت تعلیق نگه دارد.

انتظار می رود که ارقام دسامبر کاهش -0.1٪ در مقابل 0.3٪ سود در ماه نوامبر را نشان دهند. این ممکن است Loonie را در این هفته ضعیف تر نگه دارد.

USD – جلسه سیاست پولی FED

روز چهارشنبه ، فدرال رزرو ، بانک مرکزی ایالات متحده ، توجه مردم را جلب می کند زیرا انتظار می رود تصمیم نرخ بهره را منتشر کنند. سرمایه گذاران به طور گسترده انتظار دارند که این نرخ چهارمین بار در سال افزایش یابد.

رئیس صندوق فدرال جروم پاول اظهار داشت که معتقد است بانک فدرال باید به طور مداوم به افزایش هزینه های استقراض ادامه دهد و به نظر می رسد بازار آتی آنچه را می فروشد خریداری می کند.

افزایش نرخ بهره فدرال – آیا قیمت آن در سال است?

همه ما از برنامه بانک فدرال برای افزایش نرخ بهره در دسامبر اطلاع داریم. سرمایه گذاران قبلاً مواضع خود را اتخاذ کرده اند تا حداکثر بازده دلار را تأمین کنند.

بنابراین ، انتظار افزایش نرخ بهره چیست?

به نظر من ، بیشترین افزایش نرخ 2.50 درصدی قبلاً اثبات شده است. پاسخ اولیه احتمالاً جهش در دلار و سپس برگشت ناگهانی خواهد بود. با توجه به تفکر دوم ، ممکن است شاهد پاسخ خاموش به میزان 2.50٪ باشیم.

با این حال ، اگر فدرال رزرو نرخ بهره را با 50 واحد پایه به 2.75٪ افزایش دهد یا نرخ را به هیچ وجه افزایش ندهد ، معامله شگفت انگیزی خواهد بود. (هر دو سناریو بسیار بعید است ، اما ما باید برای مقابله با هر حرکت نامشخص یک برنامه B داشته باشیم).

بعداً ، سرمایه گذاران بر روی انتشار بعد از جلسه و کنفرانس مطبوعاتی پاول که در ساعت 19:30 (GMT) برگزار می شود ، 30 دقیقه پس از نرخ بهره صندوق سرمایه گذاری تمرکز می کنند. انتظار می رود تاجران در لبه صندلی های خود منتظر شنیدن نظرات پاول در مورد تورم و رشد دستمزد باشند.

بنابراین ، من همچنین به دنبال سرنخ هایی در مورد افزایش نرخ های بعدی ، به ویژه آنچه آنها برای سال 2019 برنامه ریزی می کنند ، خواهم بود.

NZD – تولید ناخالص داخلی نهایی q / q

پیش بینی می شود آمار نیوزیلند رقم تولید ناخالص داخلی را در ساعت 21:45 (GMT) منتشر کند. پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) از 0.6٪ به 1٪ کاهش یابد. در حالی که انتظار می رود کسری تجاری آنها از -1295 میلیون به -880 میلیون کاهش یابد.

پنجشنبه – 20 دسامبر

AUD – تغییر اشتغال & نرخ بیکاری

اداره آمار استرالیا در ساعت 00:30 (GMT) منتظر ارقام بازار کار خواهد بود. اقتصاد استرالیا در ماه نوامبر با افزایش چشمگیر 32.8 کیلوگرمی روبرو شد که به طور چشمگیری بالاتر از انتظار بود. بازار کار استرالیا علی رغم برخی مسائل در بخش مسکن و نگرانی در مورد چین ، وضعیت خوبی دارد.

پیش بینی این ماه کمی متزلزل است زیرا اقتصاددانان در انتظار 20 هزار شغل جدید هستند. در حالی که انتظار می رود نرخ بیکاری نیز در حد 5 درصد باقی بماند. بنابراین ، می توانیم تا پنجشنبه انتظار لحن نزولی در Aussie را داشته باشیم.

JPY – بیانیه سیاست های پولی

بانک ژاپن با نرخ بهره در منطقه منفی ، کمترین سیاست پولی را در کشورهای پیشرفته دارد. این به این دلیل است که اقتصاد ژاپن با خطر تورم روبرو است و تورم اصلی آنها با هدف 2٪ BOJ فاصله دارد. بنابراین انتظار می رود که BOJ نرخ سیاست گذاری را -0.10٪ بدون تغییر نگه دارد و این دقیقاً همان کاری است که امروز انجام دادند.

پیش بینی شده است که BOJ به هدف گذاری بازده 10 ساله اوراق قرضه ادامه دهد. فرماندار هاروهیکو کورودا پس از تصمیم ، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار خواهد کرد اما آزمایشی است. من انتظار ندارم که اقدامی اساسی در زمینه انتشار آن انجام شود ، مگر اینکه فرماندار Kuroda با اظهارات جدیدی در مورد اقتصاد ژاپن و تصمیمات سیاسی آینده آنها صحبت کند.

جمعه – 21 دسامبر

GBP – حساب جاری

انتظار می رود دفتر آمار ملی در ساعت 8:30 (GMT) حساب جاری را آزاد کند. این یک تفاوت در ارزش بین کالاهای وارداتی و صادراتی ، خدمات ، جریان درآمد و نقل و انتقالات یک طرفه در سه ماهه قبل است. پیش بینی می شود این ارقام کسری تجاری 22.2 میلیارد در مقابل 20.3 میلیارد دلار در سپتامبر 2018 باشد.

GBP – تولید ناخالص داخلی نهایی q / q

دفتر آماری ملی قرار است رقم تولید ناخالص داخلی را در ساعت 8:30 (GMT) منتشر کند. انتظار می رود تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در برابر 0.6٪ در مقابل 0.6٪ در سه ماهه قبل بدون تغییر باقی بماند.

با این حال ، با توجه به کاهش اخیر تورم انگلیس از 2.7٪ به 2.4٪ ، بازار با احساس ضعیف تر پوند را معامله خواهد کرد.

با انتشار اخبار مثبت ، استرلینگ می تواند صعودی باقی بماند زیرا انتظار می رود BOE (بانک انگلیس) در جلسات سیاست های پولی خود لحن عوضی را حفظ کند.

CAD – تولید ناخالص داخلی در هر متر

به همین ترتیب ، آمار کانادا قرار است تولید ناخالص داخلی را در ساعت 12:30 (GMT) منتشر کند. تاجران ، واقعاً جالب خواهد بود که ببینیم تعرفه های اخیر ایالات متحده چگونه بر بهره وری کانادا تأثیر گذاشته است.

انتظار اقتصاددانان 0.2٪ نسبت به -0.1٪ است.

همکاران ، فعلاً همین است ، اما خود را برای یک هفته هیجان انگیز آماده کنید. با FX Leaders همراه باشید و بیایید قبل از کریسمس به سود خود برسیم.

آخر هفته عالی داشته باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner