خلاصه روزانه ، 16 نوامبر – هر آنچه در مورد طلا امروز باید بدانید

معامله گران صبح بخیر ، و به یک هفته هیجان انگیز دیگر خوش آمدید,

قیمت فلز گرانبها, طلا, با افزایش عفونت های ویروس کرونا در سطح جهانی ، نگرانی ها در مورد خسارات اقتصادی ، به عنوان یک نتیجه از بیماری همه گیر ، دوباره برافروخته شد. همزمان ، تردید در مورد توانایی واکسن COVID-19 بالقوه در جلوگیری از شیوع ویروس ، ارزش فلز پناهگاه را بیشتر گسترش داد. دلار آمریكا به دلیل تردیدها درباره بهبود اقتصاد جهانی از COVID-19 ، در هر روز نتوانست به هیچ وجه جذب كند. علاوه بر این ، احساسات بازار در معرض خطر ، با حمایت از خوش بینی نسبت به واکسن احتمالی ویروس کرونا بسیار مسری ، همچنین نقش مهمی در تضعیف دلار امن آمریکا دارد..

فلز زرد موفق شد روند باخت هفته قبل خود را متوقف کند و در اولین روز هفته جدید بیشتر شود. با این حال ، افزایش صعودی قیمت های طلا از سوگیری فروش رایج در مورد دلار آمریکا حمایت می کند. ضرر در بازار دلار به عنوان یکی از مهمترین عواملی است که به کالای دلاری کمک کرد. در نتیجه ، دلار آمریکا به دلیل تردیدها در مورد بهبود اقتصادی از COVID-19 در ایالات متحده تحت فشار بود. علاوه بر این ، وضعیت روحی و روانی بازار ، با حمایت عوامل مختلف ، نیز نقش مهمی در تضعیف دلار امن آمریکا دارد. جدا از این ، افزایش شدید پرونده های COVID-19 ، که باعث بازگشت به دارایی امن شد ، تعصب صعودی در مورد قیمت طلا بیشتر تقویت شد. برعکس ، از هفته آغاز شده احساس تجارت در بازار سبز می شود و این امید نیز وجود دارد که به زودی واکسن موثری در دسترس باشد.

در همین حال ، پس از داده های خوشبینانه چین که S را تحت فشار قرار داد ، احساس ریسک بازار افزایش یافت&آینده P 500 بالاتر است. در نتیجه ، وضعیت خوش بین بازار به عامل کلیدی تبدیل شد که در هر گونه سود اضافی در فلزات پناهگاه مهار نمی کند. در آن طرف حوض ، احساسات تجارت بازار تحت تأثیر نزاع چین و آمریکا قرار نگرفت ، که اخیراً پس از تمایل دولت ترامپ برای محدود کردن سرمایه گذاری در شرکت های چینی ، سرعت خود را افزایش داد. در حال حاضر فلز زرد در 1890.30 معامله می شود و در محدوده 18886.99 تا 1899.01 ادغام می شود..

با این حال ، ضرر و زیان در دلار آمریکا عامل اصلی افزایش قیمت نفت خام شد ، زیرا قیمت نفت رابطه معکوس با قیمت دلار دارد. در همین حال ، تا ساعت 10:05 بعدازظهر ET (ساعت 2:05 بامداد به وقت گرینویچ) ، شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سطل ارزهای دیگر دنبال می کند ، 0.14٪ کاهش یافته و به 92.588 رسیده است..

علاوه بر این ، پس از برآورد تولیدات صنعتی چین ، احساسات صعودی در مورد قیمت نفت خام بیشتر تقویت شد و امیدها را برای رشد اقتصادی ملت اژدها افزایش داد ، که حمایت بیشتری از بازار انرژی می کند. در مقابل داده ها ، تولیدات صنعتی در اقتصاد چین برای دومین ماه متوالی در ماه اکتبر 6.9٪ نسبت به سال گذشته صعود کرد و از سود پیش بینی شده 6.5٪ پیشی گرفت. علاوه بر این ، سرمایه گذاری دارایی ثابت در ماه اکتبر 1.8٪ نسبت به سال پیش بینی شده 1.6٪ و 0.8٪ قبلی رشد داشت.

در آن سوی اقیانوس ، دلیل تعصب صعودی پیرامون قیمت نفت خام را نیز می توان به جدیدترین گزارش حاکی از افزایش تقاضای نفت هند از ماه فوریه نسبت داد. طبق آخرین داده ها ، کل تقاضای نفت هند در ماه اکتبر 2.7 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 17.8 میلیون تن رسیده است که طبق داده های موقت منتشر شده توسط برنامه ریزی نفت وزارت نفت & سلول تجزیه و تحلیل.

سطح فنی روزانه

مقاومت را پشتیبانی کنید

1،849،50 1،878.10

1،837.40 1،894.60

1،820.90 1،906.70

Pivot Point: 1،866.00

طلا ممکن است در سطح 1888 و مقاومت در سطح 1898 را پیدا کند. ادامه روند صعودی بیشتر می تواند قیمت فلزات گرانبها ، طلا را به حدود 1،909 برساند. MACD خنثی است. با این وجود احتمال آج پا زدن بین 1886 تا 1898 همچنان پابرجاست. بیایید ابتدا به منطقه 1891 نگاهی بیندازیم ، زیرا بالاتر از این ، ما می توانیم انتظار گزاف گویی را داشته باشیم و در زیر این ، فروش شدید تا سال 1886 قابل مشاهده است. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner