یک بازار منطقی سود زیادی به همراه دارد – تجزیه و تحلیل هفتگی 16 – 22 مه

هفته سوم ماه مه را جمعه با برخی دستاوردهای معقول تعطیل کردیم و امیدوارم از پیشرفتی که تاکنون در این ماه داشته اید خوشحال باشید. این هفته در دفاتر Federal Reserve (FED) تغییرات بزرگی را تجربه کرده است. صورت جلسه نشست آوریل FMOC در روز چهارشنبه منتشر شد و ما دیدیم که بسیاری از اعضای FED بسیار عوضی تر از آنچه بیانیه در آوریل نشان داد ، بودند. اما ، شخصاً ، نمی توانم بگویم که از تغییرات خلقی که FED از اواخر سال نشان داده متعجب هستم. به هر حال از آنجایی که ما دو سیگنال خرید فارکس در دلار آمریکا داشتیم سر و صدا به راه خود ادامه داد و در واقع هفته خوبی دیگر برای ما بوده است. ما در این هفته 151 پیپ درست کردیم که مجموع ماهانه را با یک هفته و نیم مانده به 536 پیپ می رساند.   

معلوم شد که اعضای FED در پشت درهای بسته آنچنان که در انظار عمومی ظاهر می شوند تلخ نیستند

سیگنال های فارکس

پس از عملکرد عالی هفته گذشته 422 پیپ ، این هفته با نگرشی مثبت وارد بازار شدیم و واقعاً نتیجه داد. ما نمی توانیم سود هفته گذشته را مطابقت دهیم اما 151 پیپ هنوز چیزی است که باید درباره آن بنویسیم. تعداد سیگنال های فارکس خیلی زیاد نبود اما این به دلیل بازار آرام تری در دو روز معاملاتی گذشته بود. در واقع ، در سه روز اول معاملات ، ما 11 سیگنال کوتاه مدت فارکس را باز کردیم – هشت مورد از آنها سود کسب می کنند. با این حال ، در روز پنجشنبه ، نوسانات زمان زیادی را کاهش داد ، بنابراین ما فقط موفق به باز کردن دو سیگنال فارکس شدیم … و سپس جمعه آرام بود. به نظر می رسید خشک رنگ تماشا می کنم. دامنه در اکثر جفت های فارکس 20-30 پیپ بود. ما جمعه دو سیگنال فارکس باز کردیم اما فقط یک ضربه سود می برد و سیگنال فارکس دیگر همچنان باز است. بنابراین ، در مجموع ، ما 16 سیگنال فارکس را باز کردیم که همگی کوتاه مدت هستند ، 13 مورد از آنها سود می برند در حالی که سه مورد دیگر ضرر متوقف می کنند. این به ما 81:19 نسبت برد / باخت را می دهد. این هفته بازار کاملاً قابل پیش بینی بود و این خیلی به ما کمک کرد. دو اتفاق ناخوشایند وجود داشت که سود ما را 80 پیپ کاهش داد: کاهش 1 درصدی تورم تولیدکننده در نیوزیلند و 250 افزایش غیرمنتظره GBP. ما در این حوادث سیگنال فارکس به ارزش NZD / USD و سیگنال فارکس با GBP / USD داشتیم بنابراین گرفتار ضرب و شتم شدیم ، اما در مجموع نمی توانیم از رفتار بازار در این هفته و سود آن شکایت کنیم. ثابت می کند قیمت با توجه به سطوح پیش رفته در جهتی که قرار بود طی شود ، پیش رفت.   

این هفته بازار

بازار فارکس از چند هفته گذشته ادامه داشت. اقدام قیمت از منطق مشترک پیروی می کند ، و این کار ما را برای معامله گران و تحلیل گران فارکس آسان می کند. داده های اقتصادی ایالات متحده بهبود را نشان می دهد ، بنابراین USD به طور منطقی گام به گام بالاتر می رود. اما راننده اصلی این هفته FED بود. صورتجلسه ماهانه FOMC آوریل عصر چهارشنبه منتشر شد. بیانیه آوریل خنثی بود و بازار انتظار داشت که دقایقی به این احساسات بماند. اما این صورتجلسه ها نشان می داد که بیشتر اعضای هیئت مدیره FED نسبت به اقتصاد ایالات متحده و جهانی بسیار عوضی هستند و آنها اظهار نظرهایی را مبنی بر نرخ بالاتر انجام می دهند ، بنابراین افزایش نرخ ژوئن دوباره روی میز قرار گرفت.

عبارت دقیق این بود: “اکثر شرکت کنندگان قضاوت کردند که اگر داده های دریافتی با رشد اقتصادی در سه ماهه دوم مطابقت داشته باشد ، شرایط بازار کار همچنان تقویت می شود و تورم نیز به سمت هدف 2٪ کمیته پیشرفت می کند ، پس احتمالاً برای کمیته برای افزایش دامنه هدف برای نرخ وجوه فدرال در ماه ژوئن.”احتمال افزایش نرخ ژوئن در ابتدای هفته از فقط 4٪ به 24٪ افزایش یافت. شاخص USD تقریباً شلیک شد. 100 پیپ بالاتر و برخی از سطوح مهم در جفت های خاصی شکسته شد. USD / JPY سرانجام بالای 110 و USD / CAD بیش از 1.30 شکست. این یک حرکت ناگهانی توسط FED بود اما اخیراً ما به این تغییرات خلقی عادت کرده ایم. در سپتامبر سال گذشته ، FD بیانیه ای نزولی ارائه داد و امیدهای افزایش نرخ دسامبر را کاهش داد ، اما در ماه اکتبر ، آنها قاطعانه آن را دوباره روی میز قرار دادند. امسال ، در ماه مارس ، آنها ناگهان تبدیل به dovish شدند و بیانیه آوریل نیز در مراحل آنها دنبال شد. و بعد ، یک ماه بعد شاهد نظرات بسیار عوضی هستیم! یک هشدار وجود داشت. FED می خواست داده های مثبت تری را ببیند ، اما داده های ایالات متحده از نشست آوریل پیشرفت قابل توجهی نشان داده است – و این نشان می دهد که ما در مسیر درست پیش می رویم. به هر حال به نظر می رسد روند نزولی دلار آمریکا در چند ماه گذشته به پایان رسیده است و این دقایق تأثیر عمده ای بر این نتیجه داشته است. حتی بانک ها نیز دیدگاه خود را تغییر داده اند و در حال حاضر با پایین آمدن دلار تماس می گیرند.

داده های اقتصادی

همانطور که در تجزیه و تحلیل هفتگی هفته گذشته گفتیم ، قرار بود این هفته نرخ تورم منتشر شود. پس از انتشار آنها ، تعدادی عدد خوب و برخی بد مشاهده کردیم. تعداد منطقه یورو تاکنون بدترین رقم بود. تورم اصلی 0.1٪ کاهش یافت در حالی که رقم اصلی ، که شامل قیمت انرژی است ، -0.2٪ است که به معنی تورم است. تورم انگلیس نیز به دو واحد کاهش یافت و تورم اصلی نیز با سه واحد کاهش یافت ، اما در 1.2٪ … هنوز در وضعیت خوبی قرار دارد. اما مهمتر از همه ، تورم ایالات متحده در ماه گذشته از 0.1 به 0.4 رسید. تورم ایالات متحده در چند ماه گذشته در حال کاهش بود و نزدیک به انقباض بود ، و این نشان می دهد اقتصاد به مشکل خورده است. علاوه بر این ، وظیفه اصلی FED تورم است ، بنابراین تورم ضعیف به این معنی است که افزایش نرخ های آینده برای همیشه به تأخیر می افتد. اما در اینجا ما هستیم – جهش 0.3 درصدی نسبت به ماه قبل به FED دلیلی برای افزایش در ماه ژوئن می دهد. آنها گفتند که آنها می خواهند اطلاعات اقتصادی دلگرم کننده تری را ببینند و این داده ها همان چیزی است که آنها بدنبال آن بوده اند. 

تجزیه و تحلیل جفت

USD / JPY و USD / CAD در این هفته بالاتر از برخی از سطوح مهم قرار گرفتند ، بنابراین من فکر می کنم نگاهی به این جفت ها عادلانه است. همانطور که نمودار روزانه به وضوح نشان می دهد ، USD / JPY در سه ماه گذشته روند نزولی داشته است. اما به نظر می رسد که روند نزولی حداقل در کوتاه مدت به پایان رسیده است. پس از لمس 105.50 در اوایل ماه جاری ، روند معکوس شده است و از آن زمان فقط در حال افزایش است. بالای 20 MA ، به رنگ خاکستری شکسته شد ، که اکنون به پشتیبانی تبدیل شده و هفته را دقیقاً بالای 50 MA با زرد بسته است. اما این یک شکست واضح نیست … 50 MA به راحتی می تواند به مقاومت تبدیل شود همانطور که قبلاً این کار را کرده بود. در نمودار ماهانه ، شاخص های تصادفی و RSI هر دو بیش از حد فروخته می شوند و در حال حاضر روند صعودی دارند ، بنابراین این دلیل دیگری به گاوها می دهد که باور کنند سناریوی معکوس درست است. اما بانکهای مرکزی مربوطه عامل تعیین کننده ای خواهند بود.

50 MA با رنگ زرد یک مهره سخت برای شکستن است

تصادفی و RSI بیش از حد فروخته می شوند و افزایش می یابند

مشابه USD / JPY ، USD / CAD از اواسط ژانویه در روند نزولی 23 درصدی قرار دارد. اما در این ماه ، قیمت از 1.2450 به 1.3160 ​​رسیده است – حرکت پیپ 700! این حالت بیشتر به عکس معکوس شباهت دارد تا به حالت تعقیب ، زیرا بازپرداخت های قبلی کم عمق تر بوده و بیش از 200-300 پیپ حرکت نمی کند. 200 MA ، با رنگ صورتی در نمودار روزانه ، شکسته شده است و همانطور که می بینیم به پشتیبانی تبدیل شده است. اما ، 100 MA صاف با رنگ قرمز در حال حاضر مقاومت می کند و هر سه شاخص موجود در پنجره بیش از حد خریداری شده اند ، این بدان معناست که ما ممکن است قبل از مرحله بعدی بالا ، یک روند نزولی را ببینیم. در نمودار ماهانه ، به نظر می رسد 200 MA برگزار شده است. نشانگر تصادفی بیش از حد فروخته شده است و در این ماه به نظر می رسد مانند یک شمع سرسخت افزایشی است اما هنوز بیش از یک هفته به پایان ماه باقی مانده است.

 

100 MA صاف ، با رنگ قرمز ، مقاومت ایجاد می کند

شمع فروپاشنده صعودی به این معنی است که روند بازگشت مجدد به پایان رسیده است

هفته در جمع بندی

هفته سوم ماه مه به پایان رسیده است و سود ماهانه از سیگنال های فارکس ما بیشتر است. ما در این هفته از 16 سیگنال کوتاه مدت فارکس 151 پیپ گرفتیم. FED برای ما آسانتر کرد که برخلاف بیانیه ، صورتجلسه های آوریل بسیار عوضی بود. آنها در صورت مثبت بودن داده ها در مورد افزایش نرخ ژوئن اظهار نظر کردند و از آوریل ، داده های اقتصادی ایالات متحده مثبت بوده است. این هفته شاهد جهش در تعداد تورم ایالات متحده بودیم و در هفته آینده فرصتی برای دیدن اعداد مقدماتی تولید ناخالص داخلی Q1 و سفارشات کالاهای با دوام پیدا خواهیم کرد. اگر آنها مثبت باشند ، افزایش نرخ ژوئن به این نزدیکتر می شود.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner