چشم انداز هفتگی ، 15 تا 19 فوریه 2021: برترین رویدادهای اقتصادی برای تماشای این هفته

دلار آمریكا موفق شد روند نزولی جلسه قبلی خود را متوقف كند و انتظار می رود این هفته در یك مسیر صعودی خاتمه یابد ، احتمالاً به دلیل احساسات پایین بازار ، كه سرمایه گذاران را ترغیب می كند پول خود را به دارایی های امن منتقل كنند مثل دلار آمریکا با این حال ، افزایش نرخ ارز می تواند کوتاه مدت یا موقتی باشد ، زیرا نشانه های جدید ضعف در بازار کار ایالات متحده باعث کاهش انتظارات سرمایه گذاران در مورد سرعت بهبود اقتصادی ایالات متحده از بیماری همه گیر شده است..

یکی دیگر از عواملی که ممکن است محدود کننده هرگونه سود در دلار باشد ، می تواند گزارش هایی باشد که حاکی از آن است که جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، بر لزوم تداوم سیاست پولی تأکید کرده است. طبق آخرین گزارش ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، در کلوپ اقتصادی نیویورک اعلام کرد که “موضع سیاست پولی سازگار با صبر و حوصله” برای تقویت بازار کار و اقتصاد کلی ، پس از یک توقف در ماه های اخیر ، بسیار مهم است.

به دنبال هفته آینده ، مجموعه ادعاهای تولید PMI و بیکاری ، همراه با بیانیه های سیاست های پولی و صورتجلسه های جلسه FOMC ، می تواند عناوین زیادی را برای حفظ بازارها در پی داشته باشد. عناوین تنش های ژئوپلیتیکی و ویروس کرونا (COVID-19) نیز از طریق اقیانوس از نزدیک دنبال می شود ، زیرا آنها می توانند نقشی اساسی در تعیین سطح خطر در بازار داشته باشند.

رویدادهای اقتصادی برتر برای تماشای این هفته

1) – صورت جلسه جلسه سیاست های پولی – دوشنبه – 19:30 به وقت گرینویچ

صورتجلسه ها معمولاً هفته ها پس از تصمیم گیری درباره نرخ بهره منتشر می شوند. آنها سوابق مفصلی از آخرین جلسه هیئت مدیره RBA را ارائه می دهند و به اندازه گیری شرایط اقتصادی فعلی کمک می کنند که بر تصمیمات آنها درباره تعیین نرخ بهره تأثیر می گذارد. به عبارت ساده ، اگر RBA در مورد چشم انداز تورمی برای اقتصاد دست و پا گیر باشد ، بازارها احتمال بالاتری برای افزایش نرخ دارند و این برای AUD مثبت است. برعکس ، یک لحن بدخواهانه برای Aussie خسته کننده تلقی می شود.

2) – EUR تولید ناخالص داخلی s.a. (QoQ) – سه شنبه – 5:00 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط Eurostat منتشر می شود. این اندازه گیری ارزش کل کالاها و خدمات تولید شده در منطقه یورو است. تولید ناخالص داخلی به عنوان معیار جامع فعالیت اقتصادی و بهداشت منطقه یورو شناخته شده است. به طور معمول ، یک روند صعودی به طور مثبت بر یورو تأثیر می گذارد. در سمت مقابل ، یک روند نزولی برای ارز مشترک نزولی در نظر گرفته می شود.

نسخه قبلی

واقعی: –

DEV: –

CONS: -0.7

تاریخ: 02/15/2021 10:00

3) – خرده فروشی (ماه رمضان) – چهارشنبه – 8:30 به وقت گرینویچ

این داده ها توسط اداره سرشماری ایالات متحده منتشر شده است. این کل درآمد فروشگاه های خرده فروشی را اندازه گیری می کند. تغییرات ماهانه در درصد ، منعکس کننده میزان تغییرات در چنین فروش هایی است. تغییرات در خرده فروشی به عنوان شاخص مهم هزینه های مصرف کننده به طور گسترده دنبال می شود. بنابراین ، ارقام بالا برای دلار USD صعودی محسوب می شوند ، در حالی که ارقام پایین برای ارزش دلار منفی (یا نزولی) هستند.

نسخه قبلی

واقعی: -0.7٪

DEV: -0.97

امتیازات: 0٪

تاریخ: 01/15/2021 13:30

4) – صورتجلسات FOMC – چهارشنبه – 14:00 به وقت گرینویچ

پس از تصمیم نرخ بانک فدرال ، FOMC بیانیه خود را درباره سیاست های پولی منتشر می کند. این گزارش می تواند بر نوسانات دلار تأثیر بگذارد و روند صعودی یا نزولی کوتاه مدت را تعیین می کند. بنابراین ، چشم انداز شاهین برای دلار آمریکا مثبت یا صعودی محسوب می شود. برعکس ، دیدگاه dovish برای USD منفی یا نزولی تلقی می شود.

5) – تغییر اشتغال در اوسی – چهارشنبه – 19:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط اداره آمار استرالیا ، که تعداد افراد شاغل در استرالیا را اندازه گیری می کند ، منتشر می شود. به عبارت ساده ، افزایش این شاخص بر هزینه های مصرف کننده که تمایل به تقویت رشد اقتصادی دارد ، تأثیر مثبت می گذارد. بنابراین ، ارقام بالا برای Aussie صعودی محسوب می شوند. برعکس ، ارقام کم برای AUD منفی (یا نزولی) تلقی می شوند.

نسخه قبلی

واقعی: 50 K

DEV: 0.00

CONS: 50 K

تاریخ: 01/21/2021 00:30

ii) – نرخ بیکاری:

این داده ها به طور معمول توسط اداره آمار استرالیا منتشر می شود. این تعداد کارگران بیکار را تقسیم بر کل نیروی کار غیرنظامی می کند. ارقام بالا نشانگر عدم گسترش بازار کار استرالیا است. افزایش منجر به تضعیف اقتصاد اوسی می شود و کاهش این رقم برای ارز استرالیا صعودی است. برعکس ، افزایش برای ارز AUD منفی یا نزولی محسوب می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 6.6٪

DEV: -0.37

CONS: 6.7٪

تاریخ: 01/21/2021 00:30

6) – ادعاهای بیکاری – پنجشنبه – 8:30 به وقت گرینویچ

این داده ها توسط وزارت کار ایالات متحده منتشر شده است ، که تعداد افرادی را که برای اولین بار برای بیمه بیکاری ایالت درخواست می کنند اندازه گیری می کند. تعداد بیش از حد انتظار ضعف در بازار کار ایالات متحده را نشان می دهد ، که تأثیر منفی بر قدرت و جهت اقتصاد آمریکا می گذارد. برعکس ، میزان قرائت کم برای دلار مثبت مثبت یا صعودی است.

 نسخه قبلی

واقعی: 812 K

DEV: -0.65

CONS: 830 K

تاریخ: 02/04/2021 13:30

           

7) – PMI ساخت فلش آلمان – جمعه – 3:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط اقتصاد Markit منتشر می شود ، که شرایط کسب و کار در بخش تولید اروپا را بررسی می کند. با این حال ، PMI تولید به عنوان شاخص اصلی شرایط تجاری و شرایط اقتصادی کلی در آلمان دیده می شود ، زیرا بخش تولید بخش عمده ای از کل تولید ناخالص داخلی را تحت سلطه خود دارد. بنابراین ، یک قرائت بالا ، بالاتر از 50 ، برای یورو صعودی محسوب می شود ، و یک قرائت کم ، زیر 50 ، برای ارز یورو نزولی است.

نسخه قبلی

واقعی: 57.1

DEV: 0.09

CONS: 57

تاریخ: 02/01/2021 08:55

 ii – PMI خدمات فلش فرانسه

این داده ها همچنین توسط Markit Economics ، براساس بسیاری از مدیران بازرگانی در شرکت های تولیدی و خدماتی بخش خصوصی ، منتشر شده است. این داده ها به طور کلی در سومین روز کاری هر ماه منتشر می شود. هر نتیجه با توجه به اندازه شرکت و سهم آن در کل تولید یا خدمات تولیدی که توسط زیرمجموعه ای که آن شرکت به آن تعلق دارد ، سنجیده می شود. نتایج با س questionsالات مطرح شده ارائه می شود ، درصدی از پاسخ دهندگان که از ماه قبل بهبود ، وخامت یا عدم تغییر را گزارش کرده اند نشان می دهد. یک رقم بالای 50.0 نشانگر توسعه صنعت است. به همین ترتیب ، شکل زیر 50.0 انقباض صنعت را نشان می دهد.

نسخه قبلی

واقعی: 46.7

DEV: -0.06

CONS: 46.8

تاریخ: 02/03/2021 08:55

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner