خلاصه روزانه ، 14 دسامبر – هر آنچه در مورد طلا باید بدانید روز دوشنبه!

بازرگانان صبح بخیر,

امروز ، در جریان معاملات آسیا ، قیمت فلزات زرد نتوانستند روند صعودی یک شبه خود را متوقف کنند ، و نزولی در سطح 1835.66 دلار باقی بمانند ، که دلیل اصلی آن احساس خطر بازار است. این عملکرد مثبت S بود&P 500 Futures. با این حال ، احساس خوشبختانه تجاری می تواند با خوش بینی در ایالات متحده همراه باشد به دلیل انتشار قریب الوقوع بسته محرک بعدی و شروع واکسیناسیون علیه ویروس کرونا ، که در نهایت جذابیت پناهگاه امن فلز گرانبها را تضعیف کرده است. جدا از این ، اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا (اتحادیه اروپا) و بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، توافق کردند که مذاکرات Brexit را برای یک هفته دیگر تمدید کنند ، به نفع خطر بازار و فشار بیشتر بر قیمت های امن طلا.

در مقابل ، مشکلات ویروس کرونا (COVID-19) و اختلافات بین ایالات متحده و چین همچنان وضعیت ریسک پذیری در بازار را به چالش می کشد ، که هر حرکت نزولی برای شمش را بیشتر محدود می کند. بعلاوه ، ضعف دلار آمریكا نیز می تواند یكی از عوامل كلیدی باشد كه به كاهش هرگونه زیان عمیق تر در طلا كمك می كند. فلز زرد در حال حاضر با قیمت 1،835.87 معامله می شود و در محدوده ای از 1،834.38 تا 1،841.59 ادغام می شود..

همچنین به دلیل خوش بینی در مورد واکسن و درمان احتمالی ویروس کرونا ، از روند معاملات بازار نیز پشتیبانی می شود. این امیدها پس از آنكه سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) رسماً واكسن Pfizer-BioNTech COVID-19 را برای استفاده اضطراری مجاز دانست ، تقویت شد. در همین حال ، با توجه به پیشنهاد اخیر اعضای کارمندان کاخ سفید که واکسینه شده اند ، امیدها بیشتر تقویت شد. با این حال ، پیشرفت های مثبت ناشی از واکسن COVID-19 همچنان به نفع خطر بازار کمک می کند و قیمت های فلز زرد را تضعیف می کند..

در آن سوی حوض ، دلیل احساس بازار در معرض خطر نیز می تواند به کمی پیشرفت Brexit نسبت داده شود ، که پس از توافق توافق کرد که رئیس کمیسیون اروپا (EC) اورسولا فون در لاین و نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون در مورد گفتگوهای Brexit برای یک هفته بیشتر.

در نتیجه ، دلار گسترده ایالات متحده نتوانست به هیچ وجه جذب مثبتی کند و پیشنهادات پیشنهادی را در روز ادامه دهد زیرا تردیدها در مورد بهبود اقتصاد جهانی از COVID-19 وجود دارد. هفته گذشته داده های ضعیف ایالات متحده شاهد این امر بودند. در همین حال ، احساس بازار در معرض خطر نیز بر واحد پول ایالات متحده تأثیر می گذارد. از سوی دیگر ، با توجه به انتظاراتی که فدرال رزرو برای مدت طولانی نرخ بهره را پایین نگه خواهد داشت ، ضرر در بازار دلار بیشتر تقویت شد ، همانطور که در آخرین جلسه سیاست سال 2020 تصمیم گرفته شد. با این حال ، ضرر در دلار آمریکا به تلفات عمیق تری را در طلا قیمت ها ، به عنوان قیمت طلا با قیمت دلار آمریکا رابطه عکس دارد. تا ساعت 9:48 بعدازظهر ET (ساعت 1:48 صبح به وقت گرینویچ) ، شاخص دلار آمریکا (Futures) شاخص دلار آمریکا ، که ارزش دلار را در برابر یک ارز دیگر ارزیابی می کند ، با 0.17٪ کاهش به 90.773 رسید..

برعکس ، تشدید نگرانی های بازار در مورد افزایش مداوم موارد جدید ویروس کرونا در ایالات متحده و اروپا ، که با اعمال محدودیت های جدیدی برای قفل کردن فعالیت های اقتصادی و اجتماعی ، نگرانی های مربوط به بهبود اقتصاد جهانی را افزایش می دهد ، سعی در بررسی عملکرد خوب بازار دارد. جدا از این ، ناتوانی طولانی مدت در تصویب بسته مالی ایالات متحده و ترس از یک جنگ تجاری / سیاسی تمام عیار بین غرب و چین نیز شرایط ریسک پذیری بازار را به چالش می کشد ، که ممکن است به کاهش ضرر کمک کند. در قیمت های فلز زرد.

با حرکت به جلو ، معامله گران بازار چشم خود را به عناوین محرک آمریکا و اخبار واکسن نگاه خواهند داشت. در همین حال ، به روزرسانی های مربوط به مذاکرات تجاری Brexit و اختلافات چین و آمریکا هیچ اهمیتی در این روز از دست نداده اند.

 

پشتیبانی و مقاومت روزانه

S1 1،789.71

S2 1،813.47

S3 1،826.67

نقطه محوری 1،837.24

R1 1،850.43

R2 1،861

R3 1،884.77

طلا در پشت معاملات ناچیز حجم و نوسانات در محدوده معاملات بین 1847 و 1822 در حال تحکیم است. بازار اغلب اوقات در اواسط دسامبر نوسان بسیار ناچیزی را گزارش می کند ، زیرا معامله گران پیش از جلسه تعطیلات مواضع خود را جمع می کنند. شکست صعودی در سطوح حدود 1847 می تواند منجر به صعود شود طلا قیمت بالاتر ، تا سطح مقاومت بعدی 1،851 ، همراه با سطح پشتیبانی 1830 و 1824. تعصب بی طرف غالب است. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner