چشم انداز هفتگی ، 14 تا 18 دسامبر ، 2020: برترین رویدادهای اقتصادی برای تماشای این هفته

دلار آمریكا در هفته جاری در مسیر نزولی به پایان خواهد رسید ، زیرا گسترش واكسن و سیاست پولی شل موجب تضعیف بازار سهام می شود. خوش بینی در مورد واکسن های ویروس کرونا پس از آغاز فرآیند واکسیناسیون در انگلیس افزایش یافت. علاوه بر انگلیس ، کانادا نیز اولین واکسن COVID-19 خود را در روز چهارشنبه تصویب کرد و گفت که واکسیناسیون از هفته آینده آغاز می شود. این امر همچنین سرمایه گذاران را ترغیب کرده است که در دارایی های خطرناک سرمایه گذاری کنند ، که البته این امر خلاف دارایی های امن است. به غیر از این ، امیدواریم که سرانجام بسته محرکه ایالات متحده پس از انتشار اطلاعات ناامیدکننده ، که بلافاصله شک و تردید بیشتری در مورد بهبود اقتصادی از COVID-19 در ایالات متحده و تضعیف دلار آمریکا ایجاد می کند ، بیشتر تقویت شود..

با نگاهی به آینده هفته آینده ، مجموعه ادعاهای تولید PMI و بیکاری ، به همراه صورتجلسه جلسه سیاستگذاری پولی و بیانیه FOMC می تواند عناوین زیادی را برای حفظ بازارها در پی داشته باشد. تنش های ژئوپلیتیک و عناوین ویروس کرونا نیز از نزدیک دنبال می شوند ، زیرا می توانند نقشی اساسی در تعیین سطح خطر در بازار داشته باشند.

رویدادهای اقتصادی برتر برای تماشای این هفته

1) تولید صنعتی اروپا s.a. (ماه) – دوشنبه – 10:00 به وقت گرینویچ 

این داده ها توسط یورواستات منتشر می شود که از نظر صنایع ، از جمله کارخانه ها و تولید ، حجم را اندازه گیری می کند. هر نوع روند صعودی تورمی تلقی می شود که نشان دهنده نیاز به افزایش نرخ بهره است. به طور معمول ، انتشار رشد بالای تولید صنعتی برای ارز یورو مثبت یا صعودی محسوب می شود. برعکس ، تولید صنعتی کم منفی یا نزولی است.

نسخه قبلی

واقعی: -0.4

DEV: -0.62

CONS: 0.7

تاریخ: 11/12/2020 10:00

2) صورت جلسه جلسه سیاست پولی استرالیا – سه شنبه – 0:30 به وقت گرینویچ

این صورتجلسه دو هفته پس از تصمیم گیری درباره نرخ بهره منتشر می شود. آنها به طور کلی شرح کاملی از بحث سیاست ، از جمله اختلافات را ارائه می دهند. علاوه بر این ، آنها آرای تک تک اعضای کمیته را نیز ثبت می کنند. اگر RBA نسبت به چشم انداز تورمی اقتصاد اوسی سخت گیر باشد ، بازارها احتمال بالاتری برای افزایش نرخ دارند که تمایل به حمایت از ارز AUD دارد. برعکس ، اگر RBA در مورد چشم انداز تورمی اقتصاد اوسی مضر باشد ، بازارها احتمال کاهش نرخ بالاتری را مشاهده می کنند ، که به عنوان یک احساس نزولی یا منفی برای دلار اوسی تلقی می شود.

3) PMI ساخت فلش آلمان – چهارشنبه – 8:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط Markit Economics منتشر می شود ، که شرایط کسب و کار در بخش تولید را بررسی می کند. PMI تولید شاخص اصلی شرایط تجاری و وضعیت اقتصادی کل آلمان است ، زیرا بخش تولید بخش عمده ای از کل تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. نتایج بالاتر از 50 برای ارز EUR مثبت یا صعودی است. برعکس ، نتایج زیر 50 برای یورو نزولی یا منفی تلقی می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 57.8

DEV: -0.06

CONS: 57.9

تاریخ: 12/01/2020 08:55

 

4) خرده فروشی (ماه رمضان) – چهارشنبه – 13:30 به وقت گرینویچ

این داده ها توسط اداره سرشماری ایالات متحده منتشر شده است که مجموع دریافت های فروشگاه های خرده فروشی را اندازه گیری می کند. درصد تغییرات ماهانه منعکس کننده میزان تغییرات در چنین فروش هایی است. تغییرات در خرده فروشی به طور گسترده ای دنبال می شود ، زیرا به عنوان شاخص مهمی برای هزینه های مصرف کننده در نظر گرفته می شود. بنابراین ، ارقام بالا برای ارز USD صعودی است. برعکس ، ارقام کم برای دلار آمریکا منفی یا نزولی هستند.

نسخه قبلی

واقعی: 0.3

DEV: -0.05

CONS: 0.5

تاریخ: 20/11/17 13:30

5) تصمیم نرخ بهره بانک فدرال – چهارشنبه – 19:00 به وقت گرینویچ

بانک مرکزی ملت جلسات منظم سیاست اقتصادی دارد که طی آن اعضای هیئت مدیره درباره اقدامات مختلف بحث می کنند. مهمترین آنها نرخ بهره ای است که بابت وامها و پیش پرداختهای بانکهای تجاری دریافت می کند. در ایالات متحده ، شورای حکام فدرال رزرو در فواصل 5 تا 8 هفته تشکیل جلسه می دهد ، در این زمان آخرین تصمیمات خود را اعلام می کنند. افزایش نرخ ها بیشتر از دلار آمریکا پشتیبانی می کند ، که به عنوان نشانه ای از تورم قابل توجه تلقی می شود. برعکس ، کاهش نرخ ها به عنوان نشانه ای از مشکلات اقتصادی و تورمی در نظر گرفته می شود ، و این به دنبال تضعیف ارزش دلار است..

نسخه قبلی

واقعی: 0.25٪

DEV: 0.00

CONS: 0.25٪

تاریخ: 20/11/520 19:00

بیانیه FOMC:

درست بعد از تصمیم نرخ بانک فدرال ، FOMC بیانیه خود را درباره سیاست های پولی منتشر می کند. این بیانیه می تواند بر نوسانات دلار تأثیر بگذارد و روند صعودی یا نزولی کوتاه مدت را تعیین کند. بنابراین ، چشم انداز شاهین برای ارز USD مثبت یا صعودی تلقی می شود. برعکس ، یک دیدگاه dovish منفی یا نزولی تلقی می شود.

 6) بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی اروپا و کنفرانس مطبوعاتی – پنجشنبه – 13:30 به وقت گرینویچ

پس از تصمیم سیاست اقتصادی بانک مرکزی اروپا ، رئیس بانک مرکزی اروپا یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد سیاست های پولی ارائه می دهد. این نظرات معمولاً بر نوسانات ارز یورو تأثیر می گذارد و روند صعودی یا نزولی کوتاه مدت را تعیین می کند. از آنجا که دیدگاه شاهانه رئیس جمهور برای یورو مثبت تلقی می شود ؛ به همین ترتیب ، چشم انداز ناخوشایند برای یورو منفی یا نزولی است.

7) تغییر اشتغال در اوسی – پنجشنبه – 0:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط اداره آمار استرالیا ، که تعداد افراد شاغل در استرالیا را اندازه گیری می کند ، منتشر می شود. به عبارت ساده ، افزایش این شاخص بر هزینه های مصرف کننده که تمایل به تقویت رشد اقتصادی دارد ، تأثیر مثبت می گذارد. بنابراین ارقام بالا برای AUD صعودی محسوب می شوند و ارقام پایین برای ارز AUD منفی (یا نزولی) در نظر گرفته می شوند.

نسخه قبلی

واقعی: 178.8 K

DEV: 2.32

CONS: -30 K

تاریخ: 19/11/2020 00:30

به طور معمول ، این داده ها توسط اداره آمار استرالیا منتشر می شود ، که تعداد کارگران بیکار تقسیم بر کل نیروی کار غیرنظامی را اندازه گیری می کند. ارقام بالا نشانگر عدم گسترش بازار کار استرالیا است. این افزایش منجر به تضعیف اقتصاد اوسی می شود. رقم پایین تر به عنوان یک احساس صعودی برای AUD مشاهده می شود. برعکس ، افزایش برای دلار استرالیا منفی یا نزولی محسوب می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 7٪

DEV: -0.57

CONS: 7.2٪

تاریخ: 19/11/2020 00:30

8) بیانیه سیاست پولی BOJ – جمعه

این بیانیه توسط هیئت سیاست گذاری بانک ژاپن منتشر شده است. این بیانیه با ابلاغ نتیجه آرا the کمیته در مورد نرخ بهره و سایر اقدامات سیاستی و شرایط اقتصادی تأثیرگذار در تصمیمات آنها ، نکات بسیاری را درباره تغییرات آینده سیاست های پولی ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner