چشم انداز هفتگی ، 09 تا 13 نوامبر: پنج رویداد برتر اقتصادی برای تماشای این هفته

دلار آمریکا در پایان هفته در برابر بسیاری از ارزها ثابت ماند ، اما معامله گران بازار منتظر ضررهای بیشتری هستند ، زیرا انتخابات خصمانه ریاست جمهوری آمریکا امیدهای محرک بزرگ برای حمایت از اقتصاد را کاهش داده است. سرمایه گذاران حدس می زنند که رئیس حزب دموکرات ، جو بایدن ، رئیس جمهور بعدی خواهد بود ، اما از طرف دیگر ، جمهوری خواهان احتمالاً کنترل سنا را حفظ خواهند کرد ، که تصویب بسته هزینه های مالی برای دموکرات ها را دشوار خواهد کرد..

با نگاهی به آینده هفته آینده ، مجموعه PMI های تولید و خدمات ، همراه با بیانیه سیاست پولی RBNZ و سخنرانی بیلی ، فرماندار BoE ، می تواند بسیاری از عناوین را برای حفظ بازارها تحریک کند. تنش های ژئوپلیتیک و عناوین ویروس کرونا نیز از نزدیک دنبال خواهند شد ، زیرا آنها نقشی اساسی در تعیین سطح خطر در بازار دارند.

پنج رویداد برتر اقتصادی برای تماشای این هفته

1 – تراز تجاری آلمان – دوشنبه – 12:00 صبح

یورواستات قرار است تراز تجاری آلمان را روز دوشنبه منتشر کند. این داده های قابل توجه ، که به طور رسمی توسط Statistisches Bundesamt Deutschland منتشر شده است ، تعادل بین صادرات و واردات کل کالاها و خدمات را اندازه گیری می کند. بنابراین ، یک مقدار مثبت مازاد تجارت را نشان می دهد ، در حالی که یک مقدار منفی کسری تجارت را نشان می دهد. این داده ها همچنین می تواند یکی از رویدادهای اصلی در نظر گرفته شود که نوعی نوسان برای ارز مشترک ایجاد می کند. اگر تقاضای مداوم در ازای صادرات آلمان مشاهده شود ، این به رشد مثبت تراز تجاری تبدیل می شود و این باید برای ارز مشترک صعودی باشد.

نسخه قبلی

واقعی: 15.7 یورو ب

DEV: -0.53

CONS: 18.2 میلیارد یورو

تاریخ: 10/08/2020 06:00

انتظار می رود داده های تراز تجاری آلمان از 15.7B به 17.2B افزایش یابد که ممکن است از واحد پول یورو پشتیبانی کند.

اعتماد به نفس سرمایه گذار Sentix (نوامبر)

از طرف دیگر ، اعتماد سرمایه گذار Sentix یک نظرسنجی ماهانه است که بیانگر احساسات بازار در مورد وضعیت اقتصادی فعلی و انتظارات برای ترم آینده است. با این حال ، این شاخص که معمولاً توسط Sentix GmbH منتشر می شود ، از 36 شاخص مختلف مشتق شده است. معمولاً عدد بالاتری برای منطقه یورو مثبت یا صعودی محسوب می شود. به همین ترتیب ، رقم کمتری برای ارز یورو منفی یا نزولی تلقی می شود.

نسخه قبلی

واقعی: -8.3

DEV: 0.27

CONS: -9.5

تاریخ: 10/05/2020 08:30

پیش بینی می شود اعتماد سرمایه گذار Sentix از -8.3 به -15.0 برسد که منجر به تضعیف ارز یورو می شود.

2) سخنرانی بیلی ، فرماندار BoE – دوشنبه 10:35

اندرو بیلی رئیس بانک انگلیس است. او در 16 مارس 2020 و در پایان فصل مارک کارنی سمت خود را به دست گرفت. قبل از انتخاب ، بیلی به عنوان رئیس اجرایی سازمان رفتار مالی کار می کرد. لازم به ذکر است که این بانکدار مرکزی انگلیس همچنین از آوریل 2013 تا ژوئیه 2016 معاون رئیس بانک انگلیس و از ژانویه 2004 تا آوریل 2011 رئیس صندوقدار بانک انگلیس بوده است. ارز کشور را تحت تأثیر قرار دهد ، زیرا کبوترها تمایل به پشتیبانی از نرخ بهره پایین و سیاست پولی انبساطی دارند ، زیرا آنها شاخص هایی مانند بیکاری پایین را نسبت به پایین نگه داشتن تورم ارزیابی می کنند. از طرف دیگر ، شاهین ها دقیقاً مخالف کبوترها هستند.

3) داده های نرخ بیکاری – سه شنبه 12:00 صبح

داده های نرخ بیکاری ILO ، که به طور معمول توسط آمار ملی منتشر می شود ، تعداد کارگران بیکار تقسیم بر کل نیروی کار غیرنظامی است. این شاخص یکی از شاخص های اصلی اقتصاد انگلستان محسوب می شود. اگر این نرخ بالا برود ، نشانگر عدم گسترش بازار کار انگلیس است. این ، به نوبه خود ، اقتصاد انگلیس را تضعیف می کند. به همین ترتیب ، اگر این رقم کاهش یابد ، برای ارز GBP مثبت (یا صعودی) است.

نسخه قبلی

واقعی: 4.5٪

DEV: 0.97

CONS: 4.3٪

تاریخ: 10/13/2020 06:00

از دیدگاه پیش بینی شده ، انتظار می رود داده های نرخ بیکاری از 4.5 به 4.7 درصد افزایش یابد که منجر به تضعیف واحد پوند GBP می شود.

تغییر تعداد مدعیان

از طرف دیگر ، ادعای تغییر توسط آمار ملی منتشر شده و نشان دهنده تعداد افراد بیکار در انگلیس است. با این حال ، افزایش این شاخص پیامدهای منفی بر هزینه های مصرف کننده دارد که مانع رشد اقتصادی می شود. ارقام بالا برای پوند انگلیس منفی (یا نزولی) تلقی می شوند. به همین ترتیب ، کم خواندن مثبت (یا صعودی) تلقی می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 28 K

DEV: -0.16

CONS: 78.8 K

تاریخ: 10/13/2020 06:00

4) بیانیه نرخ RBNZ – چهارشنبه 6:00 بعد از ظهر

بیانیه نرخ RBNZ شامل توضیحاتی در مورد تصمیمات در مورد نرخ بهره و تفسیر درباره شرایط اقتصادی است که بر آن تأثیر گذاشته است..

تصمیم نرخ بهره RBNZ:

بانک رزرو نیوزیلند قرار است تصمیم نرخ بهره RBNZ را منتشر کند. اگر RBNZ در مورد چشم انداز تورمی برای اقتصاد باتلاق باشد و نرخ بهره را افزایش دهد ، این برای ارز کشور مثبت یا سرسخت است.

نسخه قبلی

واقعی: 0.25٪

DEV: 0.00

CONS: 0.25٪

تاریخ: 20/09/2020 02:00

بیانیه سیاست های پولی:

بانک ذخیره نیوزلند به طور معمول سه ماهه بیانیه سیاست پولی (MPS) را منتشر می کند. در هر بیانیه سیاست های پولی باید مشخص شود: نحوه پیشنهاد بانک ذخیره برای دستیابی به اهداف خود ، نحوه تدوین و اجرای سیاست های پولی طی پنج سال آینده. و نحوه اجرای سیاست های پولی از آخرین بیانیه سیاست های پولی.

شاخص قیمت مصرف کننده (ماه) – پنجشنبه 6:30 صبح 

شاخص قیمت مصرف کننده به طور معمول توسط اداره آمار کار ایالات متحده منتشر می شود. این معیار اندازه گیری حرکات قیمت است که با مقایسه قیمت خرده فروشی یک سبد خرید نماینده کالا و خدمات انجام می شود. قدرت خرید بورس اوراق بهادار به دلیل تورم در نوسان است. CPI یکی از شاخص های اصلی برای اندازه گیری تورم و تغییر در روند خرید است. از این رو ، یک قرائت زیاد برای دلار مثبت (یا صعودی) است و کم خواندن منفی (یا نزولی) برای دلار آمریکا.

نسخه قبلی

واقعی: 0.2٪

DEV: 0.00

CONS: 0.2

تاریخ: 10/13/2020 12:30

از نظر پیش بینی شده ، انتظار می رود شاخص قیمت مصرف کننده در 0.2٪ بدون تغییر باقی بماند.

ادعاهای اولیه بیکاری

مطالبات اولیه بیکاری ، که به طور معمول توسط وزارت کار ایالات متحده منتشر می شود ، معیاری برای تعداد افرادی است که برای اولین بار مطالبات بیمه بیکاری ایالت را مطرح می کنند. با این حال ، رقم بیشتر از حد انتظار نشان دهنده ضعف در این بازار است که تمایل به تضعیف رشد اقتصاد ایالات متحده دارد. بنابراین ، تعداد کم به عنوان مثبت یا صعودی در نظر گرفته می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 751 K

DEV: 0.39

CONS: 732 K

تاریخ: 20/11/520 13:30

از منظر پیش بینی شده ، انتظار می رود مطالبات اولیه بیکاری از 751 هزار دلار به 745 هزار میلیارد دلار کاهش یابد ، که ممکن است پایه دلار آمریکا باشد.

5) تولید ناخالص داخلی جمعه 3:00 بامداد

تولید ناخالص داخلی به طور معمول توسط Eurostat منتشر می شود. این اندازه گیری ارزش کل کالاها و خدمات تولید شده یا ارائه شده توسط منطقه یورو است. با این حال ، تولید ناخالص داخلی به عنوان معیار اصلی فعالیت اقتصادی و بهداشت منطقه یورو در نظر گرفته شده است. به طور معمول ، میزان بالای مطالعه تأثیر مثبتی بر ارز مشترک دارد. به همین ترتیب ، رقم پایین برای یورو منفی یا نزولی است.

نسخه قبلی

واقعی: 12.7٪

DEV: 22.45

CONS: 9.4٪

تاریخ: 30/10/2020 10:00

از نظر پیش بینی شده ، تولید ناخالص داخلی پیش بینی می شود در 12.7٪ بدون تغییر باقی بماند.

تغییر اشتغال (سالانه)

تغییر اشتغال به طور معمول توسط یورواستات منتشر می شود. این نشان دهنده تغییر تعداد افراد شاغل در اروپا است. بنابراین ، افزایش این شاخص پیامدهای مثبتی برای هزینه های مصرف کننده دارد که رشد اقتصادی را زیربنای خود قرار می دهد. بنابراین ، یک قرائت بالا برای ارز مشترک صعودی است. به همین ترتیب ، کم خوانی برای یورو منفی (یا نزولی) تلقی می شود.

نسخه قبلی

واقعی: -3.1

DEV: -0.38

CONS: -2.9

تاریخ: 09/08/2020 09:00

از دیدگاه پیش بینی شده ، تولید ناخالص داخلی از -2.9 7 به 0.7 rise افزایش می یابد ، که ممکن است احساسات پیرامون یورو را پایه ریزی کند. موفق باشید دوستان ، و آخر هفته خود را لذت ببرید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner