چشم انداز هفتگی ، 04 ژانویه 2021 – 08 ژانویه 2021: برترین رویدادهای اقتصادی برای تماشا

دلار آمریكا در این هفته در یك روند نزولی به پایان خواهد رسید ، زیرا امیدهای طولانی مدت واكسن و احتمال تسهیل بیشتر پولی توسط فدرال رزرو ایالات متحده موجب تضعیف پول آمریكا می شود. علاوه بر این ، ضرر و زیان در دلار آمریکا همچنین می تواند با وخیم تر شدن ویروس کرونا (COVID-19) در ایالات متحده همراه باشد ، که باعث می شود ترس از کندی اقتصادی در ایالات متحده ایجاد شود ، که به زیان های بازار سهام کمک می کند.. 

در آن سوی حوض ، اوضاع خوش بازار و با حمایت از خوش بینی نسبت به واکسن های ویروس کرونا ، سرمایه گذاران را ترغیب می کند که به دنبال دارایی های خطرناک مرتبط با کالاهای جهانی و بازارهای نوظهور باشند. لازم به یادآوری است که شاخص دلار آمریکا (DXY) هفته گذشته با بیشترین خسارات مواجه شد ، به ویژه پس از حمایت نمایندگان مجلس نمایندگان ایالات متحده از پرداخت های محرک 2000 دلار COVID که رئیس جمهور آمریکا خواستار ترامپ است.

با نگاهی به آینده هفته آینده ، مجموعه ادعاهای تولید PMI و بیکاری ، به همراه جلسات OPEC-JMMC و صورتجلسه FOMC ، می تواند عناوین زیادی را برای حفظ بازارها در پی داشته باشد. جدا از این ، تنش های ژئوپلیتیک و سرفصل های ویروس کرونا نیز از نزدیک دنبال خواهند شد و نقشی اساسی در تعیین سطح ریسک در بازار دارند..

رویدادهای اقتصادی برتر برای تماشای این هفته

Markit Manufacturing PMI – دوشنبه – 9:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط موسسه خرید Chartered منتشر می شود & تأمین و اقتصاد Markit ، که رشد اقتصادی بخش تولیدی انگلستان را اندازه گیری می کند. لازم به ذکر است که بخش خدمات انگلستان چه مثبت و چه منفی بر این موضوع تأثیر نمی گذارد. معامله گران بیشترین ارقام ممکن را می طلبند که برای ارز GBP به عنوان صعودی در نظر گرفته می شوند. هر قرائت بالاتر از 50 نشان دهنده گسترش صنعت است. برعکس ، قرائت های زیر 50 نشان دهنده انقباض است.

از نظر پیش بینی شده ، انتظار می رود داده ها در 57.3 قرار بگیرند ، که همان مطالعه قبلی است ، و ممکن است انگیزه قابل توجهی به ارز GBP ندهد.

نسخه قبلی

واقعی: 57.3

DEV: 0.77

CONS: 55.9

تاریخ: 12/16/2020 09:30

2): جلسات OPEC-JMMC: – دوشنبه – 10:00 به وقت گرینویچ

در این جلسات نمایندگانی از 13 عضو اوپک و 11 کشور دیگر نفت خیز شرکت می کنند. هدف از این نشست هماهنگی و یکپارچه سازی سیاست های نفتی کشورهای عضو و اطمینان از ثبات بازارهای نفت است ، در تلاش برای تأمین کارآمد ، مقرون به صرفه و منظم تأمین نفت برای مصرف کنندگان..

آنها چندین موضوع در مورد بازارهای انرژی را مورد بحث قرار می دهند و از همه مهمتر در مورد میزان تولید نفت توافق دارند. وقتی جلسه تمام شد ، مسئولان معمولاً در طول روز با خبرنگاران صحبت می کنند. در نتیجه ، بیانیه رسمی تغییر سیاست ها و اهداف جلسه پس از پایان جلسات منتشر می شود.

3): PMI ساخت ISM ایالات متحده – سه شنبه – 15:00 به وقت گرینویچ:

این داده ها به طور معمول شرایط تجاری در بخش تولید ایالات متحده را نشان می دهد. این یکی از شاخص های اصلی وضعیت کلی اقتصادی در ایالات متحده است. نتایج بالاتر از 50 برای دلار مثبت مثبت (یا صعودی) مشاهده می شود. برعکس ، نتایج زیر 50 برای ارز ناخوشایند است.

از نظر پیش بینی شده ، انتظار می رود داده ها از 57.5 به 56.6 کاهش یابد ، که ممکن است هیچ تأثیر عمده ای روی ارز USD نداشته باشد ، زیرا بازهم این میزان بالای 50 است.

نسخه قبلی

واقعی: 57.5

DEV: -0.31

CONS: 58

تاریخ: 12/01/2020 15:00

4): تغییر اشتغال ADP – چهارشنبه – 13:15

این داده ها به طور معمول توسط Automatic Data Processing، Inc منتشر می شود که تغییر تعداد افراد شاغل در ایالات متحده را مطالعه می کند. به عبارت ساده ، افزایش i9 در این شاخص تأثیر مثبتی در هزینه های مصرف کننده دارد ، بنابراین رشد اقتصادی را تحریک می کند. در نتیجه ، ارقام بالا برای دلار مثبت مثبت یا صعودی محسوب می شوند. برعکس ، ارقام پایین برای ارز ایالات متحده بی ثبات است. طبق پیش بینی ها ، انتظار می رود این رقم از 307K به 75K کاهش یابد ، که می تواند ارز ایالات متحده را تضعیف کند.

نسخه قبلی

واقعی: 307 K

DEV: -0.22

CONS: 410 K

تاریخ: 12/02/2020 13:15

 

5): صورتجلسه FOMC – چهارشنبه – 19:00 به وقت گرینویچ

کمیته بازار آزاد فدرال سالانه هشت جلسه ترتیب می دهد. هدف از این جلسه بررسی شرایط اقتصادی و مالی ، تعیین موضع مناسب سیاست های پولی و ارزیابی خطرات اهداف بلند مدت ثبات قیمت و رشد اقتصادی پایدار است. شایان ذکر است که صورتجلسه های FOMC به طور معمول توسط هیئت دولت فدرال رزرو منتشر می شود ، که راهنمای روشنی برای سیاست آینده نرخ بهره ایالات متحده است. لحن شاهی برای ارز USD مثبت یا صعودی تلقی می شود.

 

6): ادعاهای اولیه بیکاری – پنجشنبه – 13:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط وزارت کار ایالات متحده منتشر می شود ، که تعداد افرادی را که برای اولین بار برای بیمه بیکاری ایالت درخواست می کنند اندازه گیری می کند. اگر این رقم بیش از حد انتظار باشد ، ضعف در بازار کار ایالات متحده را نشان می دهد ، که به نوبه خود تأثیر منفی بر قدرت و جهت اقتصاد آمریکا می گذارد. برعکس ، میزان قرائت کم برای دلار مثبت مثبت یا صعودی است.

نسخه قبلی

واقعی: 787 K

DEV: -0.56

CONS: 833 K

تاریخ: 31/12/2020 13:30

7): PMI خدمات ISM – پنجشنبه – 15:00 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط م Instituteسسه مدیریت تأمین (ISM) منتشر می شود ، که شرایط تجارت در بخش غیر تولیدی ایالات متحده را اندازه گیری می کند. شایان ذکر است که بخش غیر تولیدی هیچ تأثیری مثبت یا منفی در مقایسه با تولید ناخالص داخلی یا تولید ISM ندارد. نتایج بالای 50 برای USD مثبت (یا صعودی) مشاهده می شود. برعکس ، ارقام زیر 50 برای ارزش دلار خسارت آور است. طبق پیش بینی ها ، انتظار می رود این رقم از 55.9 به 54.5 کاهش یابد ، که می تواند ارز ایالات متحده را تضعیف کند.

نسخه قبلی

واقعی: 55.9

DEV: -0.04

CONS: 56

تاریخ: 12/03/2020 15:00

8): CAD – نرخ بیکاری – جمعه – 13:30 به وقت گرینویچ

آمار کانادا این داده ها را منتشر می کند ، که تعداد کارگران بیکار را اندازه گیری می کند ، تقسیم بر کل نیروی کار غیرنظامی. این یکی از شاخص های اصلی اقتصاد کانادا است ، زیرا تعداد افراد بیکار سیگنال مهمی از سلامت کلی اقتصاد است ، زیرا هزینه های مصرف کننده ارتباط زیادی با شرایط بازار کار دارد. اگر این نرخ به سمت بالا برود ، عدم رشد در بازار کار کانادا را نشان می دهد. در نتیجه ، افزایش نرخ بیکاری منجر به ضعف در اقتصاد کانادا می شود. با این حال ، یک رقم کم برای CAD صعودی است. برعکس ، افزایش برای CAD منفی یا نزولی است.

نسخه قبلی

واقعی: 8.5٪

DEV: -1.16

CONS: 8.9٪

تاریخ: 12/04/2020 13:30

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner