سطوح پشتیبانی و مقاومت

یک روش خوب برای درک حمایت و مقاومت در برابر معاملات مقاومت این است که فردی را که می خواهد از نرده ای محکم عبور کند و مانع راه او شود عبور دهد. اگرچه او به جستجوی یک گذرگاه در خارج از حصار ادامه خواهد داد ، اما یکی از آنها به راحتی در دسترس نیست. در دنیای تجارت فعال ، حصار شبیه یک شاخص فنی است که به عنوان شناخته می شود حمایت و مقاومت.

معامله پشتیبانی و مقاومت چیست?

معاملات پشتیبانی و مقاومت رویکردی به بازار است که در آن مناطق فنی تعیین شده به عنوان نقاط مناقشه در نظر گرفته می شوند. بعید است که قیمت در این مناطق بدون محدودیت حرکت کند – مسیر آن به چالش کشیده خواهد شد. 

مقاومت انسداد بالایی است که در پایان روند صعودی ظاهر می شود. این نقطه ای است که در آن فروشندگان بیش از خریداران هستند و قیمت شروع به حرکت نزولی می کند. برعکس ، انسداد کمتری که در پایان روند نزولی ظاهر می شود ، به عنوان حمایت شناخته می شود. با رسیدن قیمت به این نقطه ، بازار به پایین ترین حد موقت رسیده و روند صعودی را آغاز خواهد کرد – حداقل در حال حاضر.

استراتژی پشتیبانی و تجارت مقاومت

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود ، مزیت بزرگ سطح حمایت و مقاومت این است که به راحتی قابل تشخیص هستند. آنها به مهارت تجزیه و تحلیل بالایی نیاز ندارند و برای معامله گران ماهر و تازه کار مناسب هستند. بخاطر داشته باشید که سطوح استفاده شده در معاملات پشتیبانی و مقاومت دقیق نیستند بلکه کلیات هستند. تعیین نقطه دقیق وقوع آنها امکان پذیر نیست.

همچنین ، موانع ایجاد شده توسط سطح حمایت و مقاومت برای همیشه دوام ندارند. وظیفه ما به عنوان یک معامله گر فعال این است که تصمیم بگیریم به کدام سطوح می توانیم اعتماد کنیم و کدام یک احتمال بی اعتبار بودن زیاد دارند. یک قانون خوب که در بسیاری از استراتژی های پشتیبانی و مقاومت فارکس مورد استفاده قرار می گیرد این است که سه برابر موثر بودن سطوح قابل اطمینان تر از سطح تازه هستند.

استراتژی های پشتیبانی و مقاومت فارکس

بازگشت به مرد ما در تلاش برای دور زدن حصار. اگر در برهه ای موفق شود از روی آن عبور کند ، ممکن است خودش را در آن طرف گیر کند. به همین ترتیب ، یک سطح مقاومت ، یک بار شکسته شود ، می تواند به یک سطح پشتیبانی تبدیل شود. این رابطه در مورد منطقه پشتیبانی نیز صادق است ، زیرا فروشندگان کنترل بازار را در دست گرفته اند.

لازم به یادآوری است که این یک علم دقیق نیست. با این وجود ، با درک اساسی از پویایی بازار و تجزیه و تحلیل فنی ، این روش احتمال موفقیت بسیار بالایی دارد. نمونه ای از پشتیبانی و مقاومت فارکس را می توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

با نگاه کردن به نمودار با سطح پشتیبانی و مقاومت ، استراتژی پشتیبانی و مقاومت فارکس را دنبال کنید

در میان تمام سیستم های اعمال شده در بازار فارکس ، استراتژی حمایت و پشتیبانی از مقاومت در میان پنج سیستم برتر قرار دارد. سایر رویکردهای متداول فنی شامل خط روند ، میانگین متحرک ، شمعدان و عملکرد قیمت است. معامله گران فارکس تمایل به استفاده از شاخص هایی دارند که بسیار دیداری و پیچیده نیستند و پیگیری آنها دشوار است.

به راحتی می توان شاخص های پشتیبانی و مقاومت فارکس را دنبال کرد. شما به سادگی یک خط می کشید که دو یا چند بالا و پایین را ببینید که قبلا قیمت را رد کرده اند. در نمودار نمودار بالا ، قیمت دو بار سطح مقاومت را سوراخ کرده است اما هرگز بالاتر از آن بسته نشده است.

همانطور که قبلاً گفته شد ، پشتیبانی و مقاومت فارکس یک استراتژی دقیق نیست و هیچ شاخصی دقیقاً تا یک لوله نیست. به یاد داشته باشید ، هنگامی که از روش حمایت و مقاومت برای تحلیل اقدام قیمت استفاده می کنید ، بهتر است میزان توقف یا سود را با مقدار معقولی از پیپ بالاتر / زیر سطح قیمت خاص قرار دهید.

شکست سطح بالا و پایین پشتیبانی و مقاومت

بار دیگر وقت آن رسیده است که به مرد و حصار او برگردیم. در صورتی که برای شکستن مانع سریعتر بدود و موفق شود ، احتمال دارد که به طرف دیگر گیر کند – احتمالاً با پاهای شکسته!

با این حال ، وضعیت همچنان ادامه خواهد یافت. اگر مرد قادر باشد ، برای مقاومت در برابر نفوذ حصار و سایر عوامل مانع پیشرفت او ، به حرکت خود ادامه خواهد داد. همین وضعیت ممکن است در فارکس نیز اعمال شود. وقتی سطح حمایت / مقاومت مهمی شکسته شود ، قیمت در سمت دیگر حرکت می کند. اگر فروشندگان سطح پشتیبانی را بشکنند ، خریداران دلسرد شده و خرید را متوقف می کنند. در طول اقدام ، فروشندگان بیشتری روی هم می آیند و به سمت حرکت شتاب آور جذب می شوند. اگر خریداران تصمیم بگیرند فروش را نیز شروع کنند ، روند کاهشی به صورت تصاعدی تسریع می شود.

سطح پشتیبانی شکسته

هنگامی که سطح حمایت شکسته می شود ، روند نزولی شتاب می گیرد

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید ، سرانجام سطح پشتیبانی 1.16 قوی در USD / JPY شکسته شد. بنابراین ، استراتژی صحیح فارکس تجارت معامله است. در این حالت ، معامله شکست به معنای فروش بود که سطح حمایت 1.16 سقوط کرد.

استراتژی حمایت و مقاومت در برابر معاملات یک روش بسیار مهم است که در بازار فارکس یافت می شود. این به خوبی کار می کند و بسیار ساده است. هر دوی این ویژگی ها به طور منظم فرصت هایی را برای سودهای خوب در اختیار معامله گران قرار می دهند و در عین حال خطر را در چک می کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner