شاخص فیبوناچی

استراتژی معاملات فیبوناچی یکی از شناخته شده ترین و معمولاً استفاده شده ترین استراتژی های فنی در بازار فارکس است. این تلاش می شود تا با استفاده از توالی فیبوناچی ، نمایشی نزدیک به “نسبت طلایی” ، اقدام قیمت را در متن مناسب قرار دهد. اعداد فیبوناچی نه تنها به طور مكرر در بازارهای مالی مورد استفاده قرار می گیرند ، بلكه در مورد فیزیك ، هندسه ، مهندسی و هنر نیز به كار می روند..  

در عرصه تجارت فارکس ، استفاده های زیادی از این ساختار ریاضی منحصر به فرد وجود دارد. این استراتژی معاملاتی خاص فیبوناچی به پدیده ای به نام “بازگشت” بستگی دارد. برای درک کامل چگونگی عملکرد عقبگرد ، ابتدا باید در مورد یک مفهوم اساسی – این روند بحث کنیم.

روند به سادگی یک حرکت جهت دار در یک دوره مشخص است. وقتی به هر تغییر قیمت به صورت جداگانه نگاه می کنید ، یافتن الگوی متمایز می تواند یک چالش باشد. با این حال ، با مشاهده تصویر بزرگتر ، روندها به راحتی قابل شناسایی هستند. ردیابی یک روند معتبر یک قسمت مهم در اجرای استراتژی تجارت فیبوناچی است. بدون حضور روند ، این استراتژی از اثر محدودی برخوردار است.

شکستن استراتژی تجارت فیبوناچی

استراتژی تجارت فارکس - شاخص سطح

تصویر بالا یک روند نسبتاً کوتاه را نشان می دهد که نوعی از روند است که ما در هنگام شکست این استراتژی معاملاتی فیبوناچی روی آن تمرکز خواهیم کرد. این روند از سه پایه تشکیل شده است: دو تا بالا و یک پایین.

از آنجا که جهت کلی روند صعودی است ، قسمت میانی ، که در آن یک افت لحظه ای وجود دارد ، “عقبگرد” نامیده می شود. مشکلی که در شناسایی بازگشت ها وجود دارد این است که وقتی می بینیم روند رو به عقب شروع می شود ، تشخیص عقبگرد از برگشت روند بسیار دشوار است. این همان جایی است که استراتژی تجارت فیبوناچی مطرح می شود. این روش به ما امکان می دهد داده ها را تجزیه و تحلیل کنیم ، عملکرد قیمت را ارزیابی کنیم و تصمیم نهایی را تهیه کنیم..

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از روند برای تعیین معاملات: تجارت روند – استراتژی های تجارت فارکس

اعداد و نسبت های فیبوناچی صدها سال در میان ریاضیدانان و هنرمندان مشهور بوده است. آنها اغلب در سرتاسر طبیعت یافت می شوند و هنگامی که در بازارهای مالی اعمال می شوند ، می توانند به عنوان یک ابزار تحلیلی عالی عمل کنند. برای استفاده از این اعداد هیچ ریاضی لازم نیست – سیستم عامل های تجارت نرم افزار به طور خودکار تمام محاسبات لازم را برای ما انجام می دهند. در عمل ، اجرای استراتژی معاملات فیبوناچی در فارکس ساده و شهودی است. تنها وظیفه ای که باید تکمیل کنیم تصمیم گیری بر اساس خطوطی است که روی نمودار نشان داده شده است.

استفاده از دنباله فیبوناچی

در عمل ، چندین عدد فیبوناچی حاصل از توالی وجود دارد. سه مورد مهم هستند 0.382 ، 0.5 و 0.618. همچنین ، به خاطر داشته باشید 0.764 و 0.236.

محبوب ترین سطوح فیبوناچی در تجارت فارکس

در نمودار بالا ، نسبت های فیبوناچی خطوط بنفش هستند که به صورت افقی ترسیم شده اند. آنها 38.2 ، 50.0 و 61.8 درصد از روند صعودی حاکم را نشان می دهند. با بررسی میزان بازپرداخت در مقیاس فیبوناچی می توان دو چیز را تعیین کرد: اینکه آیا قیمت برای گاو از سر گرفته خواهد شد یا یک روند نزولی جدید است. در هر صورت ، ما قادر به تهیه طرحی برای تجارت هر سناریوی بالقوه هستیم.

قانون کلی استراتژی معاملات فیبوناچی می گوید تا زمانی که قیمت بالاتر از سطح 61.8٪ باقی بماند ، می توان انتظار داشت روند ادامه یابد. این نشان می دهد که روند نزولی قیمت فقط یک عقبگرد است و نه یک برگشت کامل. در طرف مقابل ، هنگامی که قیمت از مرز 61.8٪ عبور کرد ، باید با آن به عنوان آغاز یک روند نزولی رفتار کنیم. اگر این بازار طولانی است ، زمان آن فرا رسیده است که به معامله بعدی بپردازیم.

تحلیل و بررسی

نمودار بالا بازتابی را نشان می دهد که پایین آن را در حدود 50٪ نشانگر فیبوناچی تشکیل می دهد. این نشان می دهد که قیمت به احتمال زیاد افزایش خواهد یافت و روند کلی صعودی ادامه خواهد داشت. مطابق با این واقعیت ، ما می توانیم مدیریت تجارت خود را به درستی تنظیم کنیم. اگر ما دراز مدت این بازار هستیم ، پس داشتن موقعیت استراتژی مدیریت تجارت مناسب است. در صورتی که ما به دنبال یک ورود کوتاه هستیم ، پس منتظر مکان تجارت بهتر هستیم.

در هر صورت ، استفاده از توالی فیبوناچی چارچوبی مشخص برای ساخت موقعیت های مدیریت موقعیت هنگام پرواز به ما داده است. اکنون می توانیم سود ایده آل خود را به طور مرتب شناسایی کرده و سطح قیمت ضرر را متوقف کنیم. با استفاده از این اطلاعات ، ما می توانیم ریسک را با پاداش متعادل کنیم و ضمن محدود کردن ریسک ، پاداش را به حداکثر برسانیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner