سطوح افقی

Horizontal Levels یکی از ساده ترین و در عین حال فوق العاده مفید در تجارت فارکس است. سطح افقی در بیشتر موارد اساسی است استراتژی های معاملات فارکس و در تحلیل نمودارها به ما کمک کنید. با این حال ، آنها می توانند به تنهایی به عنوان یک استراتژی مورد استفاده قرار گیرند نه فقط یک ابزار برای استراتژی های دیگر. با مشاهده بارزترین تغییرات قیمت و رسم سطح افقی آنها ، می توانیم معاملات موفقی انجام دهیم. با درک کامل از سطح افقی نمودارهای پیچیده تر ، می توان روندهایی را که در غیر این صورت از دست می دادیم ، تشخیص داد.

اهمیت سطوح افقی

بیشتر معامله گران سطح افقی را به اندازه اقدام قیمت که هسته اصلی معاملات فارکس است مهم می دانند. تجزیه و تحلیل ترکیبی از تغییر قیمت و سطح افقی می تواند به ما امکان درک روند و پیش بینی بازار بعدی را بدهد. اگرچه سطح افقی یک استراتژی اساسی تجارت فارکس است ، بسیاری از معامله گران مشهور و باتجربه مانند جسی لیورمور ، وارن بافت و جورج سوروس تأیید کرده اند که از آن به عنوان پایه بسیاری از استراتژی های خود استفاده می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خواندن و معامله قیمت اقدام – استراتژی های تجارت فارکس

سطح افقی به ما کمک می کند تا مناطق اصلی را در نمودار که احتمالاً تغییر روند در آنها وجود دارد ، تشخیص دهیم. این می تواند در تصمیم گیری در مورد محل توقف یا زمانی که می خواهیم وارد معامله ای شویم اما زمان مناسبی برای انجام این کار را نمی دانیم به ما کمک کند. زمان دقیق می تواند در بسیاری از استراتژی های معاملات فارکس بسیار مهم باشد و تجزیه و تحلیل دقیق سطح افقی به ما کمک می کند تا زمان بندی صحیح را پیدا کرده و تجارت خوبی داشته باشیم. به خاطر داشته باشید که سطح افقی ممکن است پایه و اساس بسیاری از استراتژی ها باشد ، اما به تنهایی ، معمولاً کافی نیست و باید در ترکیب با سایر استراتژی های معاملات فارکس استفاده شود..

سطح افقی و “نقاط چرخش”

بهترین روش استفاده از سطوح افقی به نفع ما ، تجزیه و تحلیل نقاط چرخش است. نقاط نوسان نقاطی هستند که روند تغییر می کنند و با مشخص کردن سطح افقی در این نقاط می توانیم قیمت هایی را پیدا کنیم که احتمالاً تغییر روند وجود دارد. تصویر زیر به وضوح نشان می دهد که چگونه می توانیم از سطوح افقی به نفع خود استفاده کنیم.

توجه کنید که چگونه نقاط چرخش تمایل به تکرار خود دارند. سطح پشتیبانی می تواند به سطح مقاومت تبدیل شود و بالعکس. با علامت گذاری سطح افقی نمودار می توان زمان وقوع نقطه چرخش بعدی را پیش بینی کرد و در زمان مناسب معامله را وارد و خارج کرد. دایره های آبی نمودار نکاتی است که باید به صورت پیشرفته می توانستیم متوجه آنها شویم. اینها بارزترین نقاط ورود هستند و با توجه به آنها ، به هر استراتژی ای که ترجیح می دهیم از آن استفاده کنیم ، امتیاز خواهیم داد.

استراتژی سطح افقی

سطوح افقی و بازارهای متغیر

سطح افقی در بازارهای محدود نیز بسیار مفید است. بازارهای محدود محدود بازارهایی هستند که قیمت دارای مرزهای بالا و پایین کاملاً واضحی است که قیمت از آنها عبور نمی کند. با تماشای قیمت هنگام نزدیک شدن به یکی از مرزها ، می توانیم با دقت زیادی پیش بینی کنیم که قیمت در مرحله بعدی روند کجا خواهد داشت. مثل همیشه ، قیمت می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و ممکن است مرز را بشکند درست زمانی که تصمیم داریم وارد معامله شویم ، اما در کل این استراتژی بسیار مطمئن و ایمن است. تصویر زیر نمونه ای از بازار محدود را نشان می دهد.

توجه کنید که چگونه قیمت بین دو مرز کاملاً واضح و عقب می رود. با مشخص کردن این مرزها به عنوان سطح افقی می توانیم از آنها به نفع خود استفاده کنیم. منتظر بمانید تا قیمت برای انتقال به یکی از مرزها نزدیک شود. از آنجا که می دانیم قیمت به احتمال زیاد از سطح افقی عبور نمی کند ، می توانیم وارد معامله شویم ، انتظار داریم روند تغییر کند و قیمت از سطح افقی بازگردد..

اگر قیمت به مرز بالایی نزدیک می شد ، انتظار دارید روند نزولی باشد و قیمت نزولی شود و اگر قیمت به مرز پایین تر نزدیک شد ، انتظار روند صعودی و تغییر قیمت صعودی را داشته باشید. سطح ریسک و پاداش نیز در این نوع بازار بسیار آسان انتخاب می شود. سطح ریسک باید دقیقاً بالاتر یا پایین از مرزی باشد که از آن وارد معامله شده اید و سطح پاداش باید در مرز مخالف بازار محدوده باشد.

لازم به یادآوری است که اینها تنها سه استراتژی معاملات فارکس هستند که براساس تجزیه و تحلیل فنی نمودارها ساخته شده اند. ده ها استراتژی منحصر به فرد وجود دارد. برخی بلند مدت و برخی کوتاه مدت هستند. برخی از استراتژی های معاملات فارکس ریسک زیادی دارند در حالی که برخی دیگر تقریبا بدون ریسک هستند. برخی از استراتژی ها مبتنی بر درک عمیق از وقایع اقتصادی فعلی است و برخی دیگر مبتنی بر تجزیه و تحلیل فنی بازار و روندها است. این لیست بی پایان و متنوع است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map