نگه داشتن یک مجله تجارت

چرا به یک مجله تجارت نیاز دارید?

یک مجله معاملاتی شما را قادر می سازد تا تاریخچه معاملات خود را مرور کرده و ببینید چه اشتباهاتی انجام داده اید و چه کارهایی را درست انجام داده اید ، و خطاهای معاملاتی را برجسته می کند. با نگه داشتن یک ژورنال ، می توانید تمایل به ورود یا خروج از معاملات را خیلی زود یا خیلی دیر ، اگر بیش از حد اضافه کنید ، اگر اندازه موقعیت شما خیلی بزرگ است و غیره ببینید این به شما امکان می دهد کارهایی را که درست انجام نداده اید تغییر دهید . از این طریق می توانید نظم و انضباط خود را بهبود ببخشید – و ما می دانیم که این یک حسن بزرگ است. به عنوان یک تاجر ، نباید اجازه دهید احساسات شما را تسخیر کنند.

ممکن است بپرسید که چرا داشتن یک روزنامه مهم است وقتی که تمام معاملات خود را در بخش سابقه حساب سیستم عامل خود انجام می دهید. دلیل این امر این است که یک مجله تجارت بسیار بیشتر از جفت هایی است که معامله می کنید و قیمت هایی که وارد کرده اید و از آن خارج شده اید. ضمناً ، بخش ژورنالی که اخیراً MT4 و MT5 اضافه کرده اند ، مجله ای از معاملات شما نیست. این یک ژورنال از اقدامات پلت فرم است.

لالا

بهبود استراتژی خود

هنگامی که من یک دفتر تجارت را نگهداری می کنم ، استراتژی ای را که برای هر تجارت استفاده می کنم نیز ثبت می کنم. من شخصاً از چندین استراتژی استفاده می کنم ، زیرا یک استراتژی نمی تواند در هر سناریو یا تنظیم تجاری کار کند. من هنگام انتشار اخبار مهم از استراتژی های معاملات اخبار استفاده می کنم – مانند واکنش تند زانو در هنگام حرکت اولیه قیمت بر اساس شماره های اصلی یا استراتژی محو شدن در هنگام محو شدن حرکت اولیه و عقب نشینی قیمت. مواقعی وجود دارد که تیتر قیمت واقعا حرکت می کند بنابراین استراتژی واکنش تند زانو به خوبی کار می کند. یک مناسبت اعلامیه ECE QE در فوریه 2015 بود که طی چند ساعت یورو حدود 400 پیپ را پایین آورد. اما همچنین مواردی وجود دارد که تیتر قیمت را منتقل نمی کند و یک ارز پس از یک سود کوچک کاهش می یابد حتی اگر داده ها عالی بودند.

درباره تجارت اخبار – استراتژی های تجارت فارکس بیشتر بدانید

در سپتامبر 2015 حتی اگر اکثر داده ها اعداد مثبتی را نشان می دادند ، USD همچنان رو به کاهش بود. به همین مناسبت بهتر است از استراتژی محو شدن استفاده کنید. پس از بررسی مجله معاملات در پایان هفته اول ماه سپتامبر برای بررسی استراتژی من ، دیدم که قیمت از اعداد چشم پوشی می کند. وقتی داده های ایالات متحده مثبت بود ، دلار آمریکا 70-80 پیپ کاهش یافت ، بنابراین من تصمیم گرفتم از استراتژی محو شدن استفاده کنم و نتایج بهبود یابد ، و در سپتامبر با 386 سود به پایان برسد. اگر من به مجله تجارت خود نگاه نمی کردم و از همان استراتژی حرکت سریع زانو استفاده نمی کردم ، تا پایان ماه قرمز می شدم.

اضافه بار

دانستن اینکه آیا بیش از حد اضافه کاری می کنید به همان راحتی که به نظر می رسد نیست. همانطور که در بالا گفتیم ، یک معامله گر می تواند از استراتژی های مختلفی مانند تجارت کوتاه مدت یا اسکالپینگ استفاده کند. وقتی اسکالپ می کنید ، روزانه 15 معامله لزوماً به معنای اضافه کاری نیست. ظرف چند دقیقه موقعیت را برای چندین پیپ باز و بسته می کنید ، بنابراین یک استراتژی جرم گیری حتی ممکن است 30-40 سیگنال در روز تولید کند. مشکل این است که شما وقتی از استراتژی های عادی استفاده می کنید ، موقعیت ها را برای ساعت ها و روزها باز نگه دارید و همچنان تعداد معاملات بالایی داشته باشید.

اگر ژورنال معاملات شما نشان می دهد که معاملات روزانه ، میان مدت و بلند مدت هستند و شما همچنان روزانه 10-15 معامله دارید ، مطمئناً بیش از حد معامله می کنید زیرا حداقل 8-10 موقعیت را به طور همزمان باز نگه دارید. وقتی این کار را می کنید نمی توانید تمرکز کنید و به درستی بازار را ارزیابی کنید. همانطور که می دانیم ، بازار دائماً تغییر می کند و برای مدیریت موقعیت های باز ، باید اغلب آن را تجزیه و تحلیل کنیم. یک ژورنال معاملاتی نشان می دهد که معاملات شما چه مدت ادامه دارد ، بر اساس کدام استراتژی و تعداد معاملات روزانه است. اگر مشغول اضافه کاری هستید ، قطعاً در ژورنال ذکر خواهد شد.

توابع سابقه حساب

جدا از کمک به شما در بهبود جنبه های تجارت خود ، می توانید از ژورنال به عنوان یک آمار عملکرد استفاده کنید. سابقه حساب تمام معاملات شما ، جفتهایی را که معامله کرده اید ، زمانهای باز و بسته شدن و اندازه معاملات را ثبت می کند. برای دیدن عملکرد خود می توانید از این اطلاعات استفاده کنید. می توانید آن را بررسی کنید تا ببینید با کدام جفت ها بیشتر موفق هستید و در کدام یک از معاملات باخته خود ادامه می دهید.

برخی از جفت ها مانند GBP / JPY و EUR / AUD بیش از بقیه نوسان دارند و برخی دیگر نوسان کمتری دارند ، مانند USD / JPY و CHF / USD. برخی از معامله گران هنگام معامله جفتهای کم نوسان عملکرد بهتری دارند در حالی که در معاملات دیگر نرخ برنده در جفتهای ناپایدار بالاتر است. در مجله معاملات ، می توانید بفهمید که یک معامله گر نوسان هستید یا خیر. اگر مجله شما نشان دهد که عملکرد شما با جفت های کم نوسان بهتر است ، می توانید از معامله جفت های کم فرار جلوگیری کنید. می توانید بررسی کنید که کدام جلسه یا ساعت از روز بیشترین تعداد معاملات برنده را دارد و فقط در آن جلسه به معامله بپردازید. برخی از بازرگانان فقط در جلسه لندن تا ساعت 14:00 به وقت گرینویچ هنگام آغاز بازرگانی ایالات متحده معامله می کنند زیرا متوجه می شوند که خواندن عمل قیمت با تنها باز کردن یک بازار آسان تر است.

یادداشت

وقتی فکر می کنم کار اشتباهی انجام داده ام یا به برنامه تجارت و استراتژی پایبند نیستم ، اغلب علاوه بر معاملات در مجله ، یادداشت می نویسم. به عنوان مثال ، هنگامی که خیلی زود از یک معامله خارج می شوم ، یادداشت کوچکی می نویسم و ​​منتظر نیستم که قیمت مطابق استراتژی به سود سود یا هدف توقف ضرر برسد. بعضی اوقات عاقلانه است که وقتی فکر می کنید بازار معکوس است زودتر با سود ناچیز خارج شوید یا اگر فکر می کنید بازار به سمت هدف توقف ضرر شما پیش می رود با ضرر ناچیز بیرون بروید. اما شما همچنین باید به استراتژی و تحلیل خود پایبند باشید.

در یک مجله معاملات می توانید میزان پیپ هایی را که برنده و از دست می دهید و پیپ هایی را که اگر به این استراتژی پایبند باشید ، برنده یا از دست می دهید. اگر می بینید که در پایان هفته / ماه با استراتژی دقیق پیپ های بیشتری تهیه کرده اید ، باید از خروج زودرس جلوگیری کنید. در غیر این صورت ، شاید شما باید زودتر از موعد خارج شوید یا استراتژی خود را مرور کنید.

می توانید فرصت های از دست رفته را نیز ثبت کنید. بعضی اوقات خیلی طولانی دریغ می کنم و معاملات را از دست می دهم که سود خوبی داشته باشد و همچنین معاملات دیگری را که با ضرر همراه بوده اند از دست می دهم. می توانید در پایان هفته / ماه بررسی کنید که اگر این معاملات را انجام می دادید سود بالاتری کسب می کردید. اگر چنین می کنید ، پس نباید خیلی طولانی دریغ کنید و از ماشه پرش کنید.

همانطور که می بینید ، نگه داشتن یک روزنامه تجارت بسیار ساده است و به شما کمک می کند تا به عنوان یک معامله گر پیشرفت زیادی کنید. تمام شکست ها و موفقیت های شما ثبت شده است ، بنابراین می توانید آنها را بررسی کنید و یک ارزیابی منظم از خود انجام دهید. بهتر است دفعه بعد به شکست های خود نگاه کنید و از آنها جلوگیری کنید تا اینکه هر از گاهی آنها را نادیده بگیرید و تکرار کنید. طبق مجله تجارت شما می توانید استراتژی معاملاتی خود را بهبود ببخشید ، از اضافه بار خارج شوید و از انواع اشتباهات جلوگیری کنید. از این طریق می توانید به یک تاجر منظم تبدیل شوید که تنها راه تولید آن در طولانی مدت در این تجارت است.

لالا

چندین قانون وجود دارد که یک معامله گر فارکس برای موفقیت باید از آنها پیروی کند. ما بیشتر این قوانین را در بخش استراتژی های فارکس خود پوشش داده ایم و شامل موارد زیر است: ایجاد یک طرح تجاری, مدیریت مالی, نحوه خواندن و معامله اقدام قیمت و غیره اما یک قانون بسیار مهم دیگر نیز وجود دارد که به شما کمک می کند تا پیشرفت کرده و به یک تاجر حرفه ای تبدیل شوید. این دفترچه تجارت شما است.

یک مجله تجاری دقیقاً مانند یک دفتر خاطرات است. شما تمام معاملات و مشخصات آنها را ثبت می کنید. حفظ آن را باید عادت خود قرار دهید زیرا به شما کمک می کند نقاط ضعف ، اشتباهات و نقاط قوت خود را شناسایی کنید. به این ترتیب می توانید این موارد را حذف یا حداقل به حداقل برسانید. در اولین سال تجارت خود ، با وجودی که تازه کار بودم و معاملات سختی داشتم ، مجله ای از معاملات خود ثبت نمی کردم. حدس می زنم که نمی خواستم به نقاط ضعف و اشتباه خود اعتراف کنم و به همین دلیل مرتبا مرتکب آنها می شدم. من فقط وقتی شروع به ثبت تمام معاملات و مشخصات آنها کردم از شر آنها خلاص شدم. از آن زمان ، تجارت من فقط بهتر شده است. اما چگونه یک دفترچه تجارت را نگهداری می کنید و چرا دقیقاً به آن نیاز دارید?

چگونه دفترچه تجارت را نگهداری کنیم

نگه داشتن یک روزنامه تجارت پیچیده نیست. شما هر یک از آمارهای تجاری را ثبت می کنید. این کار را می توانید در یک صفحه اکسل انجام دهید. تاریخ معامله (برای دیدن اینکه در کدام روزها بیشترین موفقیت را دارید) و زمان باز و بسته شدن (برای دیدن اینکه آیا جلسه مورد علاقه خود را دارید) قرار دهید. سپس شما قیمت ورود ، سود سود ، قیمت توقف ضرر و قیمت بسته شدن را ثبت می کنید تا ببینید اهداف شما خیلی باریک هستند یا خیلی گسترده ، اندازه موقعیت و سود / ضرر. اینها اصول است.

من تصمیم می گیرم بخشهای دیگری مانند استراتژی (استراتژی مبتنی بر تجارت) و یادداشت ها (یادداشت های کوچک در مورد مشخصات تجاری) اضافه کنم. همچنین نوع تجارت را اضافه می کنم تا ببینم آیا من در سفارشات معلق یا دستورات اجرای بازار بیشترین موفقیت را دارم. در زیر ، شما یک نمونه از مجله تجارت (خالی و پر) دارید..

الگوی مجله تجارت

تاریخ: ____________

روز: ____________

زمان باز شدن تجارت: ____________ و بسته: ____________

جفت ارز: _____________

قیمت ورود: _____________

توقف قیمت ضرر: _____________

قیمت سود را در نظر بگیرید: _____________

قیمت پایانی: _____________

اندازه موقعیت: _____________

استراتژی: _____________

نوع تجارت: _____________

P / L: _____________

یادداشت: _____________

مثال مجله تجارت

تاریخ: 26.08.2015

روز: دوشنبه

زمان تجارت باز: 06:17 نزدیک: 11:34

جفت ارز: EUR / USD

قیمت ورودی: 1.1053

توقف قیمت ضرر: 1.1083

قیمت سود را بگیرید: 1.1013

قیمت پایانی: 1.1025

اندازه موقعیت: 2 لات

نوع تجارت: معلق

استراتژی: پشتیبانی / مقاومت

P / L: +28

یادداشت ها: به صورت دستی زودرس بسته می شود

لالا

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner