شمعدان – استراتژی های معاملات فارکس

نمودارهای شمعدانی رایج ترین نوع نمودارهایی است که توسط بازرگانان و سرمایه گذاران خرده فروشی استفاده می شود. نمودارهای بسیار دیگری از جمله نمودارهای خطی ، نمودارهای میله ای و غیره وجود دارد ، اما آنها مانند عملگرهای نشانگر شمعدان داستان عملکرد گذشته را بیان نمی کنند. هنگامی که تجارت فعال صرفاً مبتنی بر تجزیه و تحلیل فنی باشد ، پیش بینی اقدام قیمت در آینده ریشه در نحوه رفتار قیمت در گذشته دارد.

تجزیه و تحلیل شمعدان شکل بسیار مفیدی از تجزیه و تحلیل فنی است. تقریباً در مواقع ناپایدار کاملاً کار می کند اما در زمان های ناپایدار نیز عملکرد کافی دارد. در مجموع ، شمعدان ها و همچنین تجارت شمعدان ، به طور جداگانه یا هنگامی که با یک یا دو شاخص دیگر ترکیب شوند ، نسبتاً خوب عمل می کنند.

شمعدان نشان دهنده نوسانات قیمت برای مدت زمان مشخص است. مدت زمان ممکن است به اندازه یک دقیقه یا به اندازه یک هفته یا ماه باشد. بدنه شمعدان تفاوت قیمت بین زمان باز شدن و بسته شدن است. دو خط عمودی در هر طرف ، که سایه یا فتیله نامیده می شوند ، بالاترین و پایین ترین نقطه قیمت را برای آن بازه زمانی نشان می دهند.

شمعدان سبز رنگ در تصویر زیر یک شمعدان صعودی است که نقطه بسته شدن آن از دهانه بالاتر است. شمعدان قرمز یک شمعدک نزولی است ، که نشان می دهد قیمت در هنگام بسته شدن کمتر از باز شدن بود. رنگ های بدن بی ربط هستند ، می توانید آنها را به دلخواه شخصی خود تنظیم کنید.

coloured-candlestick.png

در معاملات شمعدان ، یک شمع سبز صعودی است و یک شمع قرمز نزولی است. 

اکنون که توضیح دادیم شمعدان چیست ، بیایید اشکال مختلفی را که شمعدان می تواند ببیند ببینیم.

تجارت شمع: الگوهای نمودار محبوب

معامله گران برای ایجاد ایده ها و استراتژی هایی برای اجرای معاملات آینده تجزیه و تحلیل فنی انجام می دهند. سازه های شمعدان ابزاری بسیار مفید برای نشان دادن امکان ورود و خروج است. شکل آنها کاملاً واضح نشان می دهد که با قیمت چه می گذرد. بیایید نگاهی به برخی از محبوب ترین و آسانترین الگوها در تجارت شمعدان بیندازیم.

Dojis: در یک دوجی ، قیمت پس از معامله در هر دو طرف تقریبا در همان سطح باز و بسته می شود. خریداران و فروشندگان هر دو در پایین بردن قیمت به سمت بالا و پایین تلاش می کنند ، اما در نهایت ، قیمت در نقطه شروع به پایان می رسد. این بدان معنی است که نیروها از هر دو جهت یکسان هستند. بعد از روند صعودی که در آن خریداران حرف اول را می زنند ، یک دوجی نشان می دهد که فروشندگان به کار خود برگشته اند. این بدان معناست که یک معکوس یا حداقل یک عقبگرد در شرف وقوع است. عکس این برای روند نزولی اعمال می شود.

doji.png

چپ – شمعدان دوجی معمولی

راست – برگشت با شمعدان doji نشان داده شده است.

سنجاق / سنجاق معکوس: در یک شمعدان پین ، قیمت زیر سطح باز شدن معامله می شود و با پایان دوره در همان سطح به پایان می رسد. این بدان معناست که خریداران با اعتقاد فروشندگان مطابقت دارند. در روند نزولی این بدان معناست که خرس ها بخار خود را از دست می دهند ، بنابراین ممکن است وارونه شود. در یک روند صعودی ، یک پین نشان می دهد که فروشندگان در پایین آوردن قیمت تلاش کرده اند اما تعداد آنها بیشتر از خریداران بوده است. این تایید ادامه روند است و شانس ها نسبت به شلوارک ها شانس بسیار بهتری دارند.

برگشت پین. png

در روند نزولی ، شمعدان پین معمولاً نشان دهنده برگشت است.

pins.png

در یک روند صعودی ، شمعدان های پایه ای معمولاً نشان دهنده ادامه روند هستند.

پایه های معکوس همان پایه ها هستند اما در جهت مخالف عمل می کنند. شمع باز می شود ، گاوها باید حرکت کنند و سپس خرس ها شارژ می کنند تا قیمت را به سطح اولیه برسانند. در روند صعودی ، این بدان معناست که روند نزولی در شرف شروع است – در روند نزولی ، پین معکوس نشان دهنده ادامه روند است.

inv pin reverse.png

در یک روند صعودی ، شمعدان های پین معکوس معمولاً آغاز روند نزولی را نشان می دهند.

چکش / چکش معکوس: در معاملات شمعدان ، چکش ها اساساً همان سنجاق ها و پین های معکوس هستند اما دارای حرکت بیشتری هستند. در چکش روند نزولی ، قیمت قبل از بسته شدن بالاتر از سطح باز شدن باز می شود و در زیر معامله می شود. این بدان معنی است که خریداران بیش از فروشندگان مطابقت دارند.

اندازه سایه ممکن است متفاوت باشد. برخی معتقدند که اندازه آن باید حداقل دو برابر بدن باشد ، اما یک چیز مطمئن است. سایه / فتیله بزرگتر ، بزرگتر و قوی تر است وارونه. این برای پین ها نیز صادق است. در روند صعودی ، چکش نشانه ادامه روند است. چکش های معکوس برعکس هستند ، همان پین های معکوس هستند. آنها نشان دهنده تغییر روند در روند صعودی و ادامه روند در روند نزولی است.

hammer.png

چکش نشان می دهد که روند معکوس در محل است.

rev hammer.png

چکش معکوس در یک روند صعودی نشان دهنده برگشت روند است.

ستاره صبح / عصر: ستارگان صبح و ستارگان عصر تنها می توانند در معاملات شمعدان یک معنا داشته باشند – معکوس کردن. شکل گیری ستاره صبح شامل سه شمع ، یک شمع نزولی ، یک شمع خنثی و یک شمع صعودی است. شکل گیری به این معنی است که قیمت افزایش خواهد یافت ، از این رو “ستاره صبح” نامگذاری شده است. ستارگان عصر از یک شمع سرسخت ، یک عدد قطعی و یک شمع نزولی تشکیل شده اند. آنها نشان می دهد که سقوط قیمت در پیش است. قرار است بین سه شمع شکاف وجود داشته باشد که این فقط در نمودارهای روزانه یا هفتگی اتفاق می افتد ، اما همیشه اینطور نیست.

صبح عصر star.png

ستاره های عصر و صبح همیشه نشان دهنده یک عکس معکوس هستند.

بلعیدن / صعودی صعودی: غوطه وری یک شمع خرس بسیار بزرگتر از شمع گاو قبلی است. شمع جدید بدنه شمع قبلی را می بلعد. در این شکل گیری ، روند مهم نیست زیرا بدون توجه به روند ، سقوط را نشان می دهد. بالعکس برای شمع بلعنده صعودی.

engulfing bearish.png

برگشت معکوس خرس – سقوط به دنبال هر شمع فرو بردن خرس.

گاو نر egulf.png

وارونگی و تداوم طغیان صعودی – شکل گیری بلغاری صعودی با افزایش قیمت همراه است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner